‘Godet’ Barcelona, transferon yllin e Premierligës për 80 milionë euro – Lajmi.net
‘Godet’ Barcelona, transferon yllin e Premierligës për 80 milionë euro
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliPremier LeagueSport 17:44, 4 December 2017
Christian Eriksen karrierë mund ta vazhdojë në La Liga, te skuadra e Barcelonës.

‘Don Balon’ shkruan se Barcelona në vitin 2018 do të bëjë hapa konkret për të nënshkruar me mesfushorin danez të Tottehemit.

Eriksen është ndër mesfushorët më të mirë në Premierligë dhe ka kontratën me Tottenhamin deri në vitin 2022.

Vlera e tij cilësohet të sillet rreth 80 milionë euro./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO