“Goal Italia” zbulon vendimin e fundit nga Buffon – Lajmi.net
“Goal Italia” zbulon vendimin e fundit nga Buffon
Autori: Lajmi.net Serie ASport 9:01, 10 March 2018
Gianluigi Buffon ka dhënë sinjale se do të tërhiqet nga roli i tij si futbollist.

Gianluigi Buffon do të pensionohet nga futbolli pas përfundimit të këtij sezoni.

Kapiteni i Juventusit ka dhënë sinjale se do të tërhiqet nga roli i tij si futbollist, raporton “Goal Italia”.

Gazetari Romeo Agresti, i afërt me ekipin e Juventusit ka njoftuar sot se Buffon është duke shkuar drejt përfundimit të karrierës, përcjell “lajmi.net”.

Së fundmi thuhej se Buffon mund të vazhdojë edhe për një vit por tani palët po shkojnë drejtë ndarjes në fund të këtij sezoni. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO