Gjysmë-shteti Palestina i premton Serbisë se do të votojë kundër Kosovës në organizata ndërkombëtare – Lajmi.net
Gjysmë-shteti Palestina i premton Serbisë se do të votojë kundër Kosovës në organizata ndërkombëtare
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 15:02, 7 December 2017
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot me ambasadorin e Palestinës, Mohammed Nabhan.

Ky i fundit raportohet nga mediat serbe, se e ka informuar Vuçiqin në lidhje me vendimin e pandryshueshëm të këtij vendi që në mënyre të vendosur të mbështes integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë, transmeton lajmi.net.

Nabhan ka shtuar se Palestina do të vazhdoj të votoj kundër anëtarësimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare.

Vuçiq shprehu mirënjohjen ndaj Palestinës për një qëndrim të tillë./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Palestina, Vucic

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels