Gjoza nuk ka dyshim për pastërtinë e Romela Begës – Lajmi.net
Gjoza nuk ka dyshim për pastërtinë e Romela Begës
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 13:19, 16 January 2018
Elez Gjoza ka reaguar paslajit të bujshëm se Romela Begaj ka dalur pozitive në testin doping.

Presidenti i Federatës së peshëngritjes, Elez Gjoza ka reaguar paslajit të bujshëm se Romela Begaj ka dalur pozitive në testin doping.

Ai është shprehur i shqetësuar nga situata, ku për për Panorama Sport ka deklaruar se peshëngritësja Romela Begaj është e pastër dhe se kjo po bëhet që ajo të mos mbajë medaljen që nderoi Shqipërinë.

“Ne ende nuk kemi marrë një përgjigje apo shkresë zyrtare nga federata botërore e peshëngritjes! Jam i shqetësuar për lajmin që qarkullon edhe pse mund të ketë dalë nga burime të tjera dhe jo nga federata botërore! Jam i bindur se Romela është e pastër dhe ne do të bëjmë gjithçka për ta mbrojtur punën e saj! Do ta çojmë çështjen edhe në gjyq po qe nevoja”, ka deklaruar Gjoza.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO