Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj – Lajmi.net
Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj
Autori: Lajmi.net BotaLajme 20:29, 19 March 2017
Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan.

Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’, transmeton lajmi.net.

“Ne jemi tolerant por jo budallenj. Ai ka tejkaluar çdo limit”, ka thënë ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel.

Komentet e Erdoganit drejtuar Gjermanisë si naziste, ai i ka quajtur shokuese.

Presidenti turk, sot akuzoi Angela Merkel se po përdor ‘masa naziste’.

Marrëdhëniet mes Gjermanisë dhe Turqisë në kohët e fundit nuk janë të mira për shkak se Gjermania ka ndaluar mbajtjen e takimeve politike të ministrave turq në vend, me rastin e referendumit të ardhshëm mbi ndryshimet kushtetuese./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Erdogan, Gjermania, Merkel

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy