Gjërat që mund të na e lehtësojnë jetën – Lajmi.net
Gjërat që mund të na e lehtësojnë jetën
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 23:49, 9 August 2017
1. Kuptoje se askush nuk do t’ia dijë, edhe nëse duan t’ia dinë, kjo ndodh thjesht sepse janë kuriozë.

2. Disa thyerje rregullash do ta thyejnë rregullin numër një.

3. Kalojeni jetën me atë që thyen “rregulla”.

4. Paraja është e lirë. – Nuk blen gjithçka.

5. Paraja është e shtrenjtë. – Mos u bazoni në jetë te borxhi.

6. Mësoni artin e lashtë të komunikimit. – Duke e përdorur në një mënyrë pozitive, mund të influenconi (ndikoni) pozitivisht.

7. Ju jeni i përgjegjshëm kundrejt të tjerëve, por sidomos kundrejt vetes.

8. Mësojeni ta shihni realitetin në termat e një sistemi. – Në një botë të ndërlidhur gjërat janë më të thjeshta për t’u kuptuar dhe funksionuar.

9. Ke dhe nuk ke nevojë për njerëz të tjerë. – Të dyja bashkë. Ndërto jetën tënde dhe pastaj mund të integrosh shëndetshëm njerëz në të. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Jeta, Me e lehte

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2