Gjenet përcaktojnë lumturinë e femrës në dashuri?! – Lajmi.net
Gjenet përcaktojnë lumturinë e femrës në dashuri?!
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 23:05, 27 November 2017
Arsyen se pse disa femra nuk arrijnë të qëndrojnë gjatë në një lidhje e kanë zbuluar shkencëtarët australianë.

Ata pohojnë se fshehtësia e joshjes është e fshehur në gjenet e sistemit imunitar, i cili trashëgohet nga prindërit.

Në fakt, falë këtyre gjeneve disa femra janë tërheqëse.

Duke studiuar gjenet e 150 studenteve, ekspertët kanë zbuluar se femrat të cilat kanë gjene të llojllojshme kanë edhe më shumë partnerë.

Shkencëtarët nuk dinë sigurt, pse sistemi imunitar i femrave ka aq ndikim në suksesin e tyre me meshkujt, dhe po ashtu nuk dinë saktë nëse janë pikërisht gjenet ato që e bëjnë femrën të padëshiruar ndaj gjinisë së kundërt apo nëse mashkulli bëhet i padëshiruar nga femra që i ka këto gjene.

Sido që të jetë, ky studim shpjegon pse disa femra në asnjë mënyrë nuk mund të krijojnë lidhje afatgjate me një mashkull.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO