Gjeli nga Kosova me emrin “Merakli”, përfundon në mediat ndërkombëtare (Video) – Lajmi.net
Gjeli nga Kosova me emrin “Merakli”, përfundon në mediat ndërkombëtare (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 18:03, 20 March 2017
Një gjel i madh tekanjoz është duke e pushtuar internetin stuhishëm, duke i lënë shikuesit të trembur dhe më shumë se thjesht të habitur, me këto fjalë e përshkruan gazeta britanike “Daily Mail”, gjelin e kosovarit Fitim Sejfijaj.

“Gjeli masiv shihet në video duke e pasur të vështirë të dalë nga kafazi. Me kthetrat dhe penda shumë të mëdha, ai duket më shumë si dinozaur she gjel,” shkuan Mail, përcjell Express.

Gjeli i quajtur Merakli është i Fitim Sejfijaj nga Kosova, shkruan me tejmë Mail.

Fjalët kyçe: Gjel, media nderkombetare

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool