Gëlltit aksidentalisht protezat, i moshuari shpëton për një fije peri – Lajmi.net
Gëlltit aksidentalisht protezat, i moshuari shpëton për një fije peri
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 11:02, 13 January 2018
Një i moshuar në Indi u dërgua menjëherë në spital pasi ai gëlltiti protezat e tij.

 

Ram Kuber Phatak, 77 vjeç, po hante një sanduiç kur protezat e tij me sa duket u liruan dhe ai aksidentalisht i gëlltiti bashkë me ushqimin.

Mjekët kanë bërë të mundur heqjen e protezave 3.5 centimetra të gjatë se bashku me një tel çeliku në mes të protezës.

Kirurgët  thanë se pacienti i tyre po merr vetën , ndërsa e cilësuan të moshuarin si njëri me fat, pasi nëse nuk do të kishte arritur në kohë në spital, jeta e tij do të ishte në rrezik.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO