Gdhendi një shkëmb për 40 vjet e fqinjët mendonin se ishte çmendur, sot të gjithë e kanë zili – Lajmi.net
Gdhendi një shkëmb për 40 vjet e fqinjët mendonin se ishte çmendur, sot të gjithë e kanë zili
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 9:12, 13 November 2017
Për 40 vjet, Alberto Gutierres Giron e ka kaluar jetën e tij i vetëm në malet e Nikaraguas.Ai ka gdhendur një shkëmb prej nëntë metrash në plot nëntë dekada.

Kur e filloi këtë, Alberto tregon se të gjithë e mendonin si të çmendur, sepse kalonte një pjesë të madhe të kohës atje.

Ai shprehet se e ka patur ëndërr që kur ishte nëntë vjeç dhe se e pëlqente jetën në male, duke eksploruar dhe gdhendur në gurët e veçanta.

Pas 40 viteve, në kryeveprën e tij mund të shihen kafshë, një katedrale dhe kullat binjake të Neë Yorkut.

Njerëzit që dikur thonin se ishte çmenduri tashmë e vizitojnë, ndërsa vetëm në dekadën e fundit kanë qenë plot 30 mijë njerëz që e kanë vizituar atë.

 

Fjalët kyçe: 40 vjet, Shkëmbinjë, zili

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play Bubble Trouble