“Gati për betejë”: Gratë siriane përgatiten për të luftuar kundër ISIS-it (Foto) – Lajmi.net
“Gati për betejë”: Gratë siriane përgatiten për të luftuar kundër ISIS-it (Foto)
Autori: Lajmi.net BotaLajme 9:14, 11 August 2017
Rreth 210 gra nga Siria u trajnuar për rreth 15 ditë nga Forcat Demokratike të Sirisë (SDF), për të luftuar kundër ISIS.

 

Gratë mbaruan dje stërvitjen e tyre në një fshat të Sirisë veriore.

Tashmë pas përfundimit të trajnimit të tyre ushtarak, gratë janë gati t’i bashkohen trupave të SDF në betejën kundër Shtetit Islamik.

Në këto 15 ditë trajnimi grave ju mësuan se si të përdornin armët, taktikat dhe ndihmën e parë si dhe luftimin trup më trup, transmeton tema.

Një zëdhënës i SDF tha se ata duan që të çlirojnë zonat e Sirisë nga Shteti Islamik dhe të “thyejnë” mentalitetin mashkullor.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush