Gashi: Shpend Ahmeti dhe VV-ja janë në koalicion me Listën Serbe që nga viti 2015 (Video) – Lajmi.net
Gashi: Shpend Ahmeti dhe VV-ja janë në koalicion me Listën Serbe që nga viti 2015 (Video)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:09, 13 September 2017
Shpend Ahmeti
Shpend Ahmeti

Lëvizja Vetëvendosje e cila vazhdimisht është shprehur kundër bashkëpunimeve me Listën Srpska, pasi sipas tyre kjo e fundit paraqet dhe ndjek politikat e Sllobodan Millosheviqit, të njëjtin qëndrim nuk e kanë edhe në nivel komunal, me të cilin kjo parti udhëheq tash e disa vite.

Shefki Gashi, asamblist i Lidhjes Demokratike të Kosovës i ftuar në një emision televiziv, teksa po fliste për një përplasje në mes të partisë së tij dhe Vetëvendosjes, për disa emërime që janë bërë nga kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti, kujton se ky subjekt që nga viti 2015 është në koalicion me Listën Serbe.

“Që nga Janari 2015, Z.Ahmeti dhe Lëvizja Vetëvendosje janë në koalicion me Listën Serbe në Kuvendin Komunal të Prishtinës”, ka thënë Gashi gjatë një interviste, të cilën e ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master