‘Garazhi i ëndrrave’ – Lajmi.net
‘Garazhi i ëndrrave’
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 20:00, 17 March 2018
Gjigantët e mëdhenj të prodhimit të makinave po synojnë gjithnjë e më tepër të prodhojnë automjete që të konsumojnë pak dhe të kenë një siguri shumë të lartë, por edhe ata e kanë thuajse të pamundur të minimizojnë hapësirën që zë makina.

 

E për të pasur të sigurt makinën duhet pasur një garazh, që kjo përkthehet në zënie të një hapësire goxha të madhe për ndërtimin e saj.

Por një kompani japoneze vjen me një alternativë që do të lironte hapësirën kur makina nuk do të ishte e parkuar. Ky lloj garazhi do t’u shërbente shumë atyre që kanë shtëpi private, por edhe supermarketeve pasi lejon që hapësira e zënë nga garazhi normal të përdoret nga këmbësorët.

Fjalët kyçe: Garazhi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball