Gabimet e zakonshme në larjen e fytyrës – Lajmi.net
Gabimet e zakonshme në larjen e fytyrës
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 13:16, 10 April 2018
Të gjithë e lajmë fytyrën për ta mbrojtur nga pluhurat dhe të tjera papastërti.

Në fakt larja e fytyrës është hapi më i rëndësishëm në regjimin e kujdesit të lëkurës. Shumë njerëz e konsiderojnë si diçka shumë të thjeshtë por në fakt shumica e bëjnë gabim.

Larja e fytyrës në mënyrën e gabuar mund të çojë në probleme si tharja e lëkurës, yndyrosja, plasaritjet, aknet, rrudhat etj.
Kontrolloni edhe ju nëse i bëni këto gabime:

Teprimi në larje
Shpëlarja me ujë të nxehtë
Të mos hiqni fillimisht makeup-in
Përdorimi i larësve të gabuar
Mosshpërlarja e duhur
Skrab i përshtatshëm
Larja me duar të papastra
Fërkimi me peshqir
Zbutja e lëkurës

Fjalët kyçe: Larja e fytyrës

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush