Fushata britanike ‘largohuni nga BE’ hetohet për parregullsi financiare – Lajmi.net
Fushata britanike ‘largohuni nga BE’ hetohet për parregullsi financiare
Autori: Lajmi.net BotaLajme 20:59, 21 April 2017
Ata që bënë thirrje që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian, janë nën hetim për parregullsi financiare.

Kjo është konfirmuar edhe nga Komisioni Zgjedhor në Mbretërinë e Bashkuar, transmeton lajmi.net

Komisioni ka deklaruar se ka arsye legjitime për dyshim se është shkelur ligji në raportimin e donacioneve dhe shërbimve tatimore.

Fushta ‘largohuni nga BE’ e themeluar nga milioneri britanik Aaron Bankat ishte mbështetur edhe nga lideri i partive anti-evropiane Nigel Faraz.

Kjo platformë e cila fitoi në referendumin e 23 qerhsorit është ende aktive në rrjetet sociale.

Udhëehqsit e kësaj fushate e kanë quajtur këtë vendim si të motivuar politikisht. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO