Fury e rrah Seferin pa shpenzuar shumë energji – Lajmi.net
Fury e rrah Seferin pa shpenzuar shumë energji
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 0:06, 10 June 2018
Tyson Fury e ka rrahur me shumë lehtësi boksierin shqiptar Sefer Seferi, i cili dorëzoi meçin pas përfundimit të raundit të katërt.

Ish kampionit të botës, i kanë mjaftuar katër raunde, pa shpenzuar shumë energji, e duke e tallur me boksierin shqiptar, të fitojë meçin përmes së cilit dëshiron të rikthehet në majat e boksit.

Sfida e zhvilluar në Mançester Arena, tërhoqi numër të madh të tifozëve, të cilët fatkeqësisht në fund duhen të jenë ndarë të zhgënjyer e të ofenduar me atë që ofruan Fury e Seferi.

Për Tyson Furyn, ky ishte meçi i parë që nga viti 2015, ku kishte humbur titullin e botës pas përdorimit të substancave të ndaluara./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO