Furçë dhëmbësh elektrike – Lajmi.net
Furçë dhëmbësh elektrike
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 16:51, 16 April 2018
Tashmë do të kemi edhe një furçë elektrike.

Furça elektrike është me dritë dhe me anë të saj ajo i mbytë bakteret që gjenden në dhëmbët tonë.

Ka tre ngjyra të lehta. Drita blu thuhet të vrasë bakteret dhe zbardh dhëmbët me kalimin e kohës. Drita e kuqe duhet të rigjenerojë mishrat dhe të luftojë inflamacionin.

Drita e purpurt, një përzierje e dy ngjyrave të tjera të lehta, duhet të bëjë të dyja në të njëjtën kohë. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Dhëmbët, Furça

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2