Rrjetet Sociale – Page 7 – Lajmi.net

Aktuale

Facebook dominon kundrejt Google, Yahoo dhe Amazon

Rreth 88% e konsumatoreve qasën në një web faqe të caktuar nëpërmjet rrjeteve sociale, shkruan Busniess Insider, transmeton lajmi.net. Krahasuar me vitin 2014, ekziston një rritje prej 11%. ...

3 August, 2015Lexo më shumë

Fotografia që ka marrë 4 milionë pëlqime: Ja pse

Edhe pse aktori Vin Diesel “i ka dalë zani” si madho man, ai nuk e ka fshehur anën e tij të butë. Në fakt kjo fotografi ka zbutur miliona tifozë në mbarë botën....

3 August, 2015Lexo më shumë

Qenushi i lezetshëm që ka 100,000 ndjekës në Instagram (Foto)

Ky qenush i vogël 4-muajsh është aq i këndshëm sa që tashmë ka më shumë ndjekës në Instagram se shumica prej nesh....

29 July, 2015Lexo më shumë

Ja me çfarë përballen stafi i një avioni (Foto)

Pavarësisht faktit se ka pasur gjithmonë raporte të mira në mes të pasagjerëve të një avioni dhe stafit të tij, ka disa gjëra me të cilat shërbëtorët e avionit përballen që nga vitet e 60’a – dhe kjo nuk është diçka fort e mirë....

21 July, 2015Lexo më shumë

Shoqet e ngushta, vogëlushet që kanë pushtuar Instagramin (Foto)

Miqësitë e hershme na ndihmojnë shumë dhe na mësojnë shumë gjëra për besimin, dashurinë dhe mënyrën se si të sillemi me njerëzit e tjerë....

11 July, 2015Lexo më shumë

Emocionuese: Momenti kur nëna takon djalin e saj të humbur në plazh

Një fotografi emocionuese është postuar në faqen ‘Jeta osh qef’ në Facebook, që shfaq momentin kur një nënë përqafon djalin e saj me lot në sy, nga trishtimi se mos i kishte ndodhur atij diçka....

9 July, 2015Lexo më shumë

Sfida e re që ka pushtuar rrjetet sociale

Një sfidë e re në rrjetet sociale ka bërë që mijëra të rinj të postojnë video të vetes së tyre duke u shfaqur ‘të shëmtuar’, në mënyrë që njerëzit të mos e gjykojnë dikë në bazë të dukjes....

8 July, 2015Lexo më shumë

Kur duhet të postoni në Facebook që të merrni më shumë “likes”?

Postimi juaj i fundit në Facebook, për të cilin keni punuar shumë, keni marrë këshilla të zgjuara për të qenë sa më argëtues, nuk ka marrë shumë pëlqime?...

5 July, 2015Lexo më shumë

Presidenti i KE-së Junker, i dehur i pret liderët(Video)

Në rrjetet sociale po qarkullon ditët e fundit kjo video e Presidentit të Komisionit Europian Zhan Klod Junker....

1 July, 2015Lexo më shumë

E tradhton me mikun e tij më të ngushtë, shikojeni hakmarrjen! (Foto)

Për këtë gjest ka mundur edhe të dënohet rëndë, megjithatë ka pasur njerëz që e kanë lavdëruar dhe e kanë konsideruar trim për faktin që kishte vendosur të bëjë diçka të tillë....

30 June, 2015Lexo më shumë

Foshnja që ka pushtuar rrjetet sociale (Foto)

Egypt, e bija e një reperi australian, arriti 100,000 pëlqime në Facebook pasi një fotografi ku ajo kishte të veshur një veshje të markës Kim Kardashian u shpërnda shumë në rrjetet sociale....

30 June, 2015Lexo më shumë

Kjo është fotografia më e pëlqyer ndonjëherë në Instagram

Fotografia më e pëlqyer në Instagram nuk është më ajo e martesës së Kim Kardashian me Kanye West....

29 June, 2015Lexo më shumë

Të rinjtë e pasur të Instagramit (Foto)

Prej veturave luksoze dhe pijeve të shtrenjta për t’u relaksuar në jahte private, këta të rinj po i kalojnë pushimet shumë më ndryshe se të rinjtë e gjysmës tjetër të botës....

28 June, 2015Lexo më shumë

Facebook mundë të identifikoj njerëzit edhe pse ata i fshehin fytyrat

Gjiganti amerikan Facebook, raportohet se ka zhvilluar një algoritëm që mund të identifikojë fytyrat e njerëzve, edhe pse ata i mbulojnë ato me dorë....

24 June, 2015Lexo më shumë

Pakalu Papito, heroi i rrjeteve sociale

Pakalu Papito është bërë shumë shpejtë ‘mbret’ i internetit, për shkak të postimeve qesharake që ai i bën në rrjete sociale, veçanërisht në Twitter....

17 June, 2015Lexo më shumë

Shprehitë e këqija që prishin vikendet

Një studim i realizuar së fundmi nga TeletextHolidays, ka zbuluar fakte interesante rreth asaj nëse ne preferojmë të shkojmë për pushime me familjar apo miq....

14 June, 2015Lexo më shumë

Obama theu rekordin botëror në Twitter për vetëm 5 orë

Nëse je President i Shteteve të Bashkuara gjithçka është e mundur, madje edhe thyerja e rekordeve botërore....

21 May, 2015Lexo më shumë

Kjo është një Apple Watch e vërtetë!

E premtja ishte dita kur Apple Watch do bëhej e gatshme për të gjithë për t’u blerë, kështu shumë njerëz nëpër rrjete sociale filluan të bëjnë shaka me orën e Apple....

24 April, 2015Lexo më shumë

Fotografia që theu rekordin e pëlqimeve në Facebook

Natën e kaluar, rrjeti social Facebook shënoi një arritje të re. Dje u postua një fotografi e cila u shpërnda dhe u pëlqye më shumë se çdo herë tjetër më parë, dhe e cila tani e mban rekordin e fotografisë më të pëlqyer në historinë e Facebook....

23 January, 2015Lexo më shumë

Mark Zuckerberg formon grupin e librave në Facebook

Klubi i librave i nisur nga themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka arritur tashmë pothuajse 140,000 pëlqime....

5 January, 2015Lexo më shumë

Albert Einstein në Twitter

Albert Einstein ishte një fizikant që llogaritet si një nga shkencëtarët më të rëndësishëm të shekullit XX. Edhe pse ai është i vdekur, në Twitter ekziston një llogari me emrin e tij që ka shumë ndjekës....

2 December, 2014Lexo më shumë

Projekti i ri kërkimor mbi inteligjencën artificiale

Google po bashkëpunon me Universitetin e Oksford-it për të zgjeruar kërkimet mbi inteligjencën artificiale....

27 October, 2014Lexo më shumë

Rrjetet sociale fillojnë të bëhen “Kuq e zi”

Entuziazmi që ka kapluar kombëtaren shqiptare pas fitores ndaj Portugalisë dhe në prag të dy ndeshjeve të rëndësishme, asaj me Danimarkën dhe Serbinë, po vërehet edhe në rrjetet sociale. Tanimë në mënyrë masovike fotot me motive kombëtare shqiptare, kuq e zi, po shihen ngado....

11 October, 2014Lexo më shumë

Reagimi i kompanive të njohura ndaj deformimit të iPhone 6 (Foto)

Pas shakave të ndryshme nëpër rrjete sociale me modelin e ri të Apple, tani siç duket edhe kompanitë e mëdha kanë filluar të ironizojnë me 'lakimin' e iPhone 6....

26 September, 2014Lexo më shumë

Sfida ‘ndryshe’ e Fisnik Ismailit

Edhe deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili ishte pjesmarrës në "sfidën me ujë me akull"....

21 August, 2014Lexo më shumë

Transformimet e pabesueshme që bën grimi, trendi më i ri në internet

Më herët femrat kanë postuar triqe nga më të ndryshmet se si mund të të ndryshojë grimi, ndërsa meshkujt i kanë dërguar këto transformime në një nivel tjetër. Shikoni fotot....

14 August, 2014Lexo më shumë

#KosovoEverywhere me garë të fotografive

Vera e vitit 2014 do te jetë verë për Kosovën. Çdo njeri që ka ndonjë lidhje me Kosovën mund të tregojë që shteti i tij është anë e mbanë botës....

17 July, 2014Lexo më shumë

Vajza me sëmundje të rralla poston video me foto të saj për 6 vite

Një vajzë i ka bashkuar në një video të gjitha fotot ‘selfie’ që ka bërë gjatë 6 viteve të fundit, duke treguar transformimin që i kanë shkaktuar sëmundjet mentale....

9 July, 2014Lexo më shumë

Afrikani e quan veten \”Shqiptari i zi\”

Është fenomeni më i ri i Facebookut. \"Shqiptari i zi\" tashmë ka 3000 pëlqime në Facebook. Videot e tij po tërheqin vëmendjen e publikut të gjërë....

24 June, 2014Lexo më shumë

Burim Ademi, \”i famshmi\” i rrjeteve sociale me video

Numri i personave që postojnë video të situatave të ndryshme në rrjetet sociale është bërë i madh, e nga më të njohurit në këtë fushë është Burim Ademi....

23 June, 2014Lexo më shumë

6 arsye pse ju duhet ta mbyllni Facebook-un

Ndryshe nga Myspace, Bebo dhe platforma të tjera të panumërta të mediave sociale, Facebook po sillet si një kacabu dhe palëkundur po refuzon të vdes dhe me shkathtësi po shmang çdo valë negative të transmetimit në media për ndryshimet e reja të dyshimta dhe \"gërmimin e të dhënave\" të diskutueshëm....

19 June, 2014Lexo më shumë

Maturantët e Kosovës me idetë fantastike

Disa maturantë nëpër qytetet e Kosovës po e marrin me shumë hare mbrëmjen, duke bërë gjëra me ide mjaft interesante. Disa nga ta janë edhe këta të rinj nga Malisheva....

16 May, 2014Lexo më shumë

Çifti i famshëm i Facebookut

Kohëve të fundit, në Kosovë, në rrjetet sociale janë bërë \"trend\" faqe të çifteve të ndryshme, që ndajnë jetën e tyre të lumtur me të tjerët, duke inspiruar shumë njerëz. I tillë është edhe çifti \"Ardiana & Alban\", të cilët janë bërë jo pak të famshëm në Facebook....

26 April, 2014Lexo më shumë

\’Maniakë t\’filmave\’, komuniteti i të pasionuarëve të filmave në Facebook

\'Maniakë t\'filmave\' quhet grupi që u hap në vitin 2012 nga 2 të pasionuar pas filmave Luan Morina e Egzon Bunjaku, e ku si administrator më vonë u inkuadrua edhe Kushtrim Krasniqi....

17 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown