Rrjetet Sociale – Page 6 – Lajmi.net

Aktuale

Funksioni që iu tregon nëse jeni të varur ndaj Instagram-it

Instagram ka shtuar një veçori të re që zbulon nëse keni varësi ndaj aplikacionit....

15 November, 2018 Lexo më shumë

Bie nga funksioni ‘Instagram’

Rrjeti social 'Instagram' para pak çastesh ka rënë nga funksioni....

15 November, 2018 Lexo më shumë

Ja si të ndaloni njoftimet nga një grup në Whatsapp

Kur smartphone ndizet vazhdimisht dhe si fajtor i kësaj janë mesazhet irelevante nga një grup në rrjetin social WhatsApp, ju mund të jeni në nevojë konstante për ndalimin e njoftimeve nga ai grup....

12 November, 2018 Lexo më shumë

Bëni “selfie” shpesh? Ja çfarë po ndodh me juve

Përdorimi i tepërt i rrjeteve sociale - në veçanti, fotografitë dhe "selfie"-t e shpeshta - kanë qenë të lidhura me rritje të narcizmit, ka gjetur një studim i ri....

11 November, 2018 Lexo më shumë

Whatsapp iu ofron një mundësi përdoruesve, të cilën nuk duhet ta humbin

WhatsApp do t'i lejojë përdoruesit e iPhone të testojnë karakteristikat e versionit të ri përpara të gjithë të tjerëve dhe qasja do të jetë e hapur për të gjithë....

10 November, 2018 Lexo më shumë

Mesazhet private në Facebook po shiten në internet

Mesazhet private të njerëzve në Facebook po shiten në internet, duke u bërë të mundur të gjithëve që t'i lexojnë....

9 November, 2018 Lexo më shumë

Facebook me ndryshimin që do iu pëlqejë të gjithëve

Së shpejti do të hyjë në funksion veçoria e Facebook e cila ju lejon ta anuloni mesazhin e dërguara në aplikacionin Messenger, deri në 10 minuta pasi t’i keni dërguar, veçori kjo ekzistente në rrjetin social “Instagram”....

8 November, 2018 Lexo më shumë

Whatsapp iu mundëson përdoruesve të krijojnë figurat e tyre, ja se si

Përdoruesit e WhatsApp-it tani mund të krijojnë figurat e tyre dhe t'ua dërgojnë miqve dhe familjes. Figurat e Whatsapp, të cilat u nisën muajin e kaluar, janë bërë shpejt popullore....

8 November, 2018 Lexo më shumë

5 mënyra për të marrë shumë like në Instagram

Disa prej tyre po i rendisim më poshtë....

6 November, 2018 Lexo më shumë

Nëse përdorni një nga këto fjalëkalime ndërrojeni menjëherë!

Interneti është përhapur prej kohësh tashmë në masë ndaj nuk ka justifikime për gabime të tilla. E megjithatë janë të shumtë ata që përdorin fjalëkalime tepër të lehta për t’u vjedhur nga hakerat....

5 November, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO