Rrjetet Sociale – Page 6 – Lajmi.net

Aktuale

Facebook sqaron pse e ka përdorur opsionin e sigurisë për Paris, por jo edhe për vendet tjera

 ‘Duhet gjithmonë të ketë herë të parë për të provuar diçka’....

15 November, 2015Lexo më shumë

Ja si po reagojnë myslimanët nga e gjithë bota për sulmet në Paris, të kryera në emër të Islamit

Myslimanë nga e gjithë bota kanë përhapur një trend në rrjete sociale, për t’i dënuar sulmet në Paris, në mënyrë që të tregojnë solidaritet me Francën dhe se Islami është religjion i paqes....

15 November, 2015Lexo më shumë

Vajza që po mahnitë rrjetet sociale me këndimin e këngës “Hello” të Adele (Video)

Jahni Raz, një vajzë izraelite, përveç se është shumë e bukur ajo ka edhe një zë të mahnitshëm....

12 November, 2015Lexo më shumë

Njihuni me “shefat e shefave” në Facebook (Foto)

Ne të gjithë e dijmë për CEO-n Facebookut, Mark Zuckerbergun dhe leitnantin e tij kryesor, Sheryl Sandberg....

12 November, 2015Lexo më shumë

Xhelozia shqiptare: Fshije burrin tim nga shokët e Facebook-ut (Foto)

Një grua, identiteti i së cilës është ruajtur anonim, i është drejtuar një tjetër gruaje me një kërkesë që më tepër ngjason me një urdhër: Ma hiq burrin nga Facebook!...

11 November, 2015Lexo më shumë

Belgjika do të gjobisë me 270 mijë dollarë në ditë Facebook-un nëse ‘spiunon’ përdoruesit

Një gjykatë belge lëshoi një ultimatum Facebook-ut të hënën për të ndaluar ndjekjen e përdoruesve të cilët nuk kanë hyrë në rrjetin social brenda 48 orëve, ose do të paguajë një gjobë prej 270 mijë dollarësh në ditë nëse shkel urdhrin....

10 November, 2015Lexo më shumë

Njihuni me vajzën më seksi në Instagram, e cila fiton shumë nga fotot që bën (Foto)

E famshmja e Instagramit, Gabby Epstein ka rreth 900,000 ndjekës....

7 November, 2015Lexo më shumë

Këto janë pesë fotografitë më të pëlqyera në Instagram (Foto)

Shikoni cilët të famshëm 'sundojnë' Instagramin....

6 October, 2015Lexo më shumë

Kur prindërit i bëjnë fëmijët të provojnë filterët e frikshëm të Snapchat (Video)

Një video e cila shfaqë atë se si prindërit i kanë përdorur filterët e frikshëm të Snapchat për t’i frikësuar fëmijët është bërë hit në mediat sociale – me prindërit të cilët u kritikuan shumë nga komentuesit e videos....

1 October, 2015Lexo më shumë

Një mashkull rikrijon selfien e zhveshur të Kimit shtatzënë (Foto)

Në një fenomen që është bërë viral në Instagram, një njeri ka postuar fotografinë e rikrijuar nga vetë ai, në pozën e shtatzënes së zhveshur Kim Kardashian....

30 September, 2015Lexo më shumë

Fillojnë shakatë me vezët e opozitës në rrjetet sociale (Foto)

Nuk kanë munguar reagimet në rrjetet sociale për vezët e hedhura në kuvend nga opozita....

22 September, 2015Lexo më shumë

Të gjithë në mbështetje të Ahmedit, djaloshit i cili u arrestua për krijimin e një ore

Ahmed Mohamed, djalosh 14-vjeçar mysliman i cili u arrestua nga autoritetet e Teksasit për krijimin e një ore për të cilën menduan se ishte bombë, tani është duke u mbështetur me të madhe në rrjetet sociale....

17 September, 2015Lexo më shumë

Përdoruesit e Apple bëjnë shaka me iPad-in e ri dhe lapsin e tij (Foto)

Apple ka prezantuar dje disa produkte të reja, duke përfshirë dy iPhone, një iPad gjigant, një laps që kushton $100 dhe një version të përmirësuar të kutisë së Apple TV....

10 September, 2015Lexo më shumë

Djemtë e kriminelit më të madh meksikan shfaqin në Instagram jetën e tyre (Foto)

Narkotikët më të mëdhenj në Meksikë kanë nisur një trend në Instagram, ku po postojnë fotografi nga jeta e tyre e përditshme, në përpjekje për të treguar jetën e një narkotiku dhe për të fituar titullin e mbretit në këtë rrjet....

9 September, 2015Lexo më shumë

Ky është komenti i Presidentit Obama në foton e djaloshit nga Irani |FOTO|

Fotografi pas 'Humans of New York' (Njerëzit e Nju Jorkut) Brandon Stantion, momentalisht është në Iran dhe së fundmi ai ka publikuar një fotografi me një storje të bashkangjitur, si të gjitha tjerat më parë. /lajmi.net...

4 September, 2015Lexo më shumë

Presidenti Obama komenton në njërën nga historitë e ‘Humans of New York’ në Facebook (Foto)

Presidenti amerikan ka shprehur mendimin e tij si çdo qytetar tjetër i botës në fotografinë e faqes në Facebook 'Humans of New York'....

3 September, 2015Lexo më shumë

Fotografia e këtyre vajzave bëhet hit në rrjetet sociale (Foto)

Është viti 2015, dhe nuk merr shumë kohë që diçka të bëhet hit në rrjetet sociale. Kështu, kur diçka bëhet hit për arsyen më të keqe, padyshim se nuk është e këndshme për personat të cilët janë protagonistë....

2 September, 2015Lexo më shumë

1 bilion njerëz përdorën Facebook-un brenda një dite

Vetëm gjatë ditës së hënë të kësaj jave në Facebook janë kyçur 1bilion njerëz anë e mbanë botës. Këtë e ka bërë të ditur themeluesi dhe udhëheqësi i kësaj kompanie, Mark Zuckerberg, transmeton lajmi.net....

27 August, 2015Lexo më shumë

Gjermania e ka ndaluar ngarkimin e fotografive të ushqimit – në rrjetet sociale

Oktoberfesti nuk është aq afër, por nëse keni vendosur të shkoni, mos fotografoni ushqimet tradicionale gjermane për t’i ngarkuar në rrjetin social, sepse kjo është ilegale....

19 August, 2015Lexo më shumë

Shokuese:E hedhin të pastrehun në det teksa ai ishte në gjumë (Video)

Ky është një moment shokues se si një grup i tinejxherëve gjuajnë në deti një të pastrehë, raportn Mirror....

18 August, 2015Lexo më shumë

​E gjen djalin nëpërmes një selfie

Gruaja, djali i të cilit është zhdukur para 11 muajve në Portugali pretendon se e ka gjetur atë falë një selfie në ndeshjen në Stamford Bridge, të cilën e postoi në Facebook një cift derisa ishte ulur në tribunat e stadiumit....

8 August, 2015Lexo më shumë

Macja bëhet e famshme në Instagram falë mustaqeve të saj (Foto)

Macja e këndshme nga Britani ka tashmë rreth 30,000 ndjekës në Instagram, ku pronarja e saj, Clementine, poston çdo ditë fotografi duke treguar mustaqet e saj të mahnitshme....

6 August, 2015Lexo më shumë

Vogëlushja 4 vjeç nga Shqipëria e cila po ‘çmend’ instagramin |FOTO GALERI|

Emri i saj është Laerta Dedukaj dhe deri tani (në momentin që po e shkruajmë këtë artikull) ajo ka gjithsej mbi 91.000 ndjekës në Instagram. Kjo vogëlushe shqiptare, e cila prej më shumë se një viti jeton në Londër, dhe pavarësisht moshës së vogël që ka ajo ka arritur të thyejë kufijtë, duke u bërë e famshme në gjithë botën, veçanërisht në atë virtuale....

5 August, 2015Lexo më shumë

Facebook dominon kundrejt Google, Yahoo dhe Amazon

Rreth 88% e konsumatoreve qasën në një web faqe të caktuar nëpërmjet rrjeteve sociale, shkruan Busniess Insider, transmeton lajmi.net. Krahasuar me vitin 2014, ekziston një rritje prej 11%. ...

3 August, 2015Lexo më shumë

Fotografia që ka marrë 4 milionë pëlqime: Ja pse

Edhe pse aktori Vin Diesel “i ka dalë zani” si madho man, ai nuk e ka fshehur anën e tij të butë. Në fakt kjo fotografi ka zbutur miliona tifozë në mbarë botën....

3 August, 2015Lexo më shumë

Qenushi i lezetshëm që ka 100,000 ndjekës në Instagram (Foto)

Ky qenush i vogël 4-muajsh është aq i këndshëm sa që tashmë ka më shumë ndjekës në Instagram se shumica prej nesh....

29 July, 2015Lexo më shumë

Ja me çfarë përballen stafi i një avioni (Foto)

Pavarësisht faktit se ka pasur gjithmonë raporte të mira në mes të pasagjerëve të një avioni dhe stafit të tij, ka disa gjëra me të cilat shërbëtorët e avionit përballen që nga vitet e 60’a – dhe kjo nuk është diçka fort e mirë....

21 July, 2015Lexo më shumë

Shoqet e ngushta, vogëlushet që kanë pushtuar Instagramin (Foto)

Miqësitë e hershme na ndihmojnë shumë dhe na mësojnë shumë gjëra për besimin, dashurinë dhe mënyrën se si të sillemi me njerëzit e tjerë....

11 July, 2015Lexo më shumë

Emocionuese: Momenti kur nëna takon djalin e saj të humbur në plazh

Një fotografi emocionuese është postuar në faqen ‘Jeta osh qef’ në Facebook, që shfaq momentin kur një nënë përqafon djalin e saj me lot në sy, nga trishtimi se mos i kishte ndodhur atij diçka....

9 July, 2015Lexo më shumë

Sfida e re që ka pushtuar rrjetet sociale

Një sfidë e re në rrjetet sociale ka bërë që mijëra të rinj të postojnë video të vetes së tyre duke u shfaqur ‘të shëmtuar’, në mënyrë që njerëzit të mos e gjykojnë dikë në bazë të dukjes....

8 July, 2015Lexo më shumë

Kur duhet të postoni në Facebook që të merrni më shumë “likes”?

Postimi juaj i fundit në Facebook, për të cilin keni punuar shumë, keni marrë këshilla të zgjuara për të qenë sa më argëtues, nuk ka marrë shumë pëlqime?...

5 July, 2015Lexo më shumë

Presidenti i KE-së Junker, i dehur i pret liderët(Video)

Në rrjetet sociale po qarkullon ditët e fundit kjo video e Presidentit të Komisionit Europian Zhan Klod Junker....

1 July, 2015Lexo më shumë

E tradhton me mikun e tij më të ngushtë, shikojeni hakmarrjen! (Foto)

Për këtë gjest ka mundur edhe të dënohet rëndë, megjithatë ka pasur njerëz që e kanë lavdëruar dhe e kanë konsideruar trim për faktin që kishte vendosur të bëjë diçka të tillë....

30 June, 2015Lexo më shumë

Foshnja që ka pushtuar rrjetet sociale (Foto)

Egypt, e bija e një reperi australian, arriti 100,000 pëlqime në Facebook pasi një fotografi ku ajo kishte të veshur një veshje të markës Kim Kardashian u shpërnda shumë në rrjetet sociale....

30 June, 2015Lexo më shumë

Kjo është fotografia më e pëlqyer ndonjëherë në Instagram

Fotografia më e pëlqyer në Instagram nuk është më ajo e martesës së Kim Kardashian me Kanye West....

29 June, 2015Lexo më shumë

Të rinjtë e pasur të Instagramit (Foto)

Prej veturave luksoze dhe pijeve të shtrenjta për t’u relaksuar në jahte private, këta të rinj po i kalojnë pushimet shumë më ndryshe se të rinjtë e gjysmës tjetër të botës....

28 June, 2015Lexo më shumë

Facebook mundë të identifikoj njerëzit edhe pse ata i fshehin fytyrat

Gjiganti amerikan Facebook, raportohet se ka zhvilluar një algoritëm që mund të identifikojë fytyrat e njerëzve, edhe pse ata i mbulojnë ato me dorë....

24 June, 2015Lexo më shumë

Pakalu Papito, heroi i rrjeteve sociale

Pakalu Papito është bërë shumë shpejtë ‘mbret’ i internetit, për shkak të postimeve qesharake që ai i bën në rrjete sociale, veçanërisht në Twitter....

17 June, 2015Lexo më shumë

Shprehitë e këqija që prishin vikendet

Një studim i realizuar së fundmi nga TeletextHolidays, ka zbuluar fakte interesante rreth asaj nëse ne preferojmë të shkojmë për pushime me familjar apo miq....

14 June, 2015Lexo më shumë

Obama theu rekordin botëror në Twitter për vetëm 5 orë

Nëse je President i Shteteve të Bashkuara gjithçka është e mundur, madje edhe thyerja e rekordeve botërore....

21 May, 2015Lexo më shumë

Kjo është një Apple Watch e vërtetë!

E premtja ishte dita kur Apple Watch do bëhej e gatshme për të gjithë për t’u blerë, kështu shumë njerëz nëpër rrjete sociale filluan të bëjnë shaka me orën e Apple....

24 April, 2015Lexo më shumë

Fotografia që theu rekordin e pëlqimeve në Facebook

Natën e kaluar, rrjeti social Facebook shënoi një arritje të re. Dje u postua një fotografi e cila u shpërnda dhe u pëlqye më shumë se çdo herë tjetër më parë, dhe e cila tani e mban rekordin e fotografisë më të pëlqyer në historinë e Facebook....

23 January, 2015Lexo më shumë

Mark Zuckerberg formon grupin e librave në Facebook

Klubi i librave i nisur nga themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka arritur tashmë pothuajse 140,000 pëlqime....

5 January, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan