Rrjetet Sociale – Page 5 – Lajmi.net

Aktuale

Pika, pika nis gallata në rrjetet sociale me Nazin e ‘Aurorës’

Në rrjetet sociale ka shpërthyer gallata pas lajmit se Nazmi Sfishta, i njohur si anëtar i grupit muzikor “Aurora”, ka dhënë dorëheqje nga puna e tij në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, dhe se ka braktisur Lidhjen Demokratike të Kosovës....

1 June, 2016Lexo më shumë

Twiter pezullon llogaritë e rrejshme të Putinit dhe Lavrovit

Shfrytëzuesit e rrjeteve sociale në Rusi janë zemëruar për shkak të vendimit që të pezullohen Twiter-at humoristik të presidentit Vlladimir Putin dhe funksionarët tjerë rusë....

1 June, 2016Lexo më shumë

Rrjeti social që ‘trashë’ miqësinë ndërmjet shqipfolësve

“Me gjet ni nuse shqiptare”. Është ky pothuajse shqetësimi më i madh i shqiptarëve që jetojnë në jashtë kufijve të vendlindjes së tyre. Vajzat e djemtë ri që jetojnë nëpër Evropë, kërkesat më të mëdha për miqësi në rrjetet sociale, duket t’i kenë për ndonjë qëllim martesor. ...

24 May, 2016Lexo më shumë

Përdoruesit e Snapchat shikojnë mbi 10 miliardë video në ditë

Përdoruesit e Snapchat shikojnë 10 miliardë video në ditë, sipas një raporti nga Bloomberg. Kjo është 2 miliard më shumë se numrat më të fundit të raportuara nga Facebook, që u bënë publik në nëntor. Përveç kësaj, Bloomberg raporton se më shumë se një e treta e përdoruesve Snapchat postojnë opsionet e historive çdo ditë në aplikacion, ku videot dhe fotografitë mund të shihen për 24 orë përpara se të zhduken....

29 April, 2016Lexo më shumë

E pështirë: Shërbyesja e hotelit urinon në pijen e klientit (Video)

Një video shqetësuese është publikuar online ku shihet momenti kur një shërbyese e hotelit urinon në një gotë që mbante lëngë portokalli, për ta shërbyer më pas tek klienti....

26 April, 2016Lexo më shumë

‘Facebook’ po vjen me një ndryshim interesant

Facebook edhe një herë është duke bërë ndryshime në News Feed dhe këtë herë po përfshin një faktor që thotë se do të parashikoj se sa kohë do të shpenzoni duke parë një Instant Article apo një post. Qëllimi është për të kuptuar se çfarë artikujsh të shfaqen në News Feed-in tuaj në mënyrë që t’ju mbajn juve sa më shumë të interesuar në lexim. ...

24 April, 2016Lexo më shumë

Reagimet e gjyshes në Snapchat, do ju bëjnë të qeshni me lot (Video)

Thuhet se edhe gjeneratat e vjetra nuk e kanë fare problem të mësohen me ndryshimin e teknologjisë, dhe kjo është plotësisht e kuptueshme....

18 April, 2016Lexo më shumë

Facebook vjen me një përditësim

Facebook ka lançuar në konferencën F8 që mbajti para dy ditësh Account Kit, një pjesë softueri të cilët zhvilluesit e palës së tretë mund të shtojn tek aplikacionet e tyre në mënyrë që të lejojn përdoruesit të log-ohen në llogarinë e tyre vetëm me anë të emailit ose numrit të telefonit, pa pasur nevojë për një fjalëkalim....

16 April, 2016Lexo më shumë

Kryeministri Mustafa shuton penallti të fortë (Foto)

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar sot qytetin e Gjilanit, ku ka promovuar fushat e reja sportive....

14 April, 2016Lexo më shumë

Burgoset se shkroi “Kthehu Hitler” në Facebook

Postimi “Kthehu Hitler” në rrjetin social “Facebook”, i ka kushtuar një shtetasi të Maqedonisë dënimin me dy vite e gjysmë burg në Austri....

11 April, 2016Lexo më shumë

Avni Arifi n’lule (Foto)

Avni Arifi, këshilltar i kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka postuar disa fotografi në facebook....

10 April, 2016Lexo më shumë

‘Zhvishet’ Bajram Gecaj (FOTO)

Zëvendësministri Bajram Gecaj, ka postuar fotografi në facebook, pasi e ka rregulluar bahçen....

10 April, 2016Lexo më shumë

Harroni “Bali Beun”, ky është turku që po i çmend vajzat (FOTO)

Mustafa Mert Koc është turku i cili po çmend vajzat në rrjetet sociale....

9 April, 2016Lexo më shumë

Burri vdes, por gruaja e ka atë gjithmonë me vete (Foto)

Vdekjen nuk e ndalojmë, madje as kur na merr personat që duam më shumë. Ajo çfarë duhet të bëjmë është thjesht të mos shkëputemi kurrë nga këta persona shpirtërisht....

8 April, 2016Lexo më shumë

Ja pse Rosela Gjylbegu ia vlen të ndiqet në Facebook

Ja pse profili i Rosela Gjylbegut në Facebook është më i miri nga të gjithë artistët tanë....

7 April, 2016Lexo më shumë

Babai kërkon zhbllokimin e iPhone-it të djalit të tij të ndjerë, “Apple” s’e ndihmon

Leonardo Fabbretti i është lutur përmes një letre Tim Cook-ut ta ndihmojë atë në zhbllokimin iPhone-it që i përkiste të birit të tij të ndjerë, në mënyrë që të shoh përmbajtjen në të....

6 April, 2016Lexo më shumë

​“Facebook Live” shton karakteristika të reja për transmetim

Facebook ka shtuar një mori të karakteristikave të reja për transmetimin “Live” në rrjetin social duke lejuar përdoruesit të postojnë video në kohështrirjen e tyre....

6 April, 2016Lexo më shumë

Tirana vend i kontradiktave: Vajza del në kafe me derrkuc

Pasioni për kafshët tanimë ka shfrenuar edhe fantazinë e të gjithë atyre që i dëshirojnë ato....

5 April, 2016Lexo më shumë

Ganimete Musliu përsëri në fshat, me motor (Foto)

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, muaj më parë në rrjetin social Instagram ka postuar një foto ku shihet duke vozitur një motor me katër rrota....

5 April, 2016Lexo më shumë

‘Google’ krijon një rrjet të ri social më të personalizuar dhe ‘intim’

‘Google’ po punon për krijimin e një mini-rrjeti social i programuar për një grup të vogël personash që të ndajnë bisedat mes tyre....

5 April, 2016Lexo më shumë

Pse foshnjat kudo në botë tani flenë në kuti?

Rreth 3 vite më parë, BBC Magazine raportoi për kutinë e foshnjeve finlandeze- një kuti me rroba, çarçafë dhe lodra që shteti i jep nënave në pritje. ...

4 April, 2016Lexo më shumë

Sherr mes vajzash në plazh

Këto pamje mund të konfirmojnë fare mirë se dhuna nuk njeh gjini. Një sherr masiv mes vajzash ka ndodhur në plazhin e lumit Saluda në Kolumbi....

3 April, 2016Lexo më shumë

Të famshmit që nuk përdorin rrjetet sociale (FOTO)

Shumë person të famshëm nuk janë fansa të rrjeteve sociale....

2 April, 2016Lexo më shumë

Snapchat me ndryshime unike, që do të ju pëlqejnë

‘Snapchat’-i ka njoftuar të martën një sërë përditësimesh që do të rrisin funksionin e chat-it të saj me një larmi karakteristikash multimediale....

31 March, 2016Lexo më shumë

Si të ndryshoni stilin e shkronjave në mesazhet e ‘WhatsApp’

Aplikacioni WhatsApp me përditësimet e tij të fundit ka shtuar mundësinë për të shkruar me shkrim ‘bold’ dhe ‘italic’ në bisedat tuaja....

30 March, 2016Lexo më shumë

Ja sa kohë kalojnë përdoruesit gjatë ditës në ‘Snapchat’

Në një përpjekje për t’u dukur mirë para reklamuesve, Snapchat është duke shfaqur aftësinë e saj për të hipnotizuar bazën e saj të zjarrtë të adoleshentëve për konsumin e përmbajtjes. ...

29 March, 2016Lexo më shumë

Fëmija nget makinën në Rrugën e Kombit (Video)

Një fëmijë i moshës rreth 7-10 vjeç është filmuar teksa nget makinën në Rrugën e Kombit....

27 March, 2016Lexo më shumë

Për të marrë letrat, shqiptari puthje me të moshuaren (Video)

Një person ka filmuar një çift teksa po puthen. Deri këtu, asgjë e veçantë. Por, nga pamjet duket një i ri që qëndron në motor dhe puthet me një grua, e cila duket e moshuar në moshë....

26 March, 2016Lexo më shumë

Kështu rrihen vajzat ndërmjet vete në Tiranë (Video)

Dikur ziheshin meshkujt në mes të rrugës, por tashmë kanë filluar femrat. Në rrugët e Tiranës, duke përfituar edhe nga errësira disa vajza që duken adoleshente i janë vërsulur një tjetre duke e kapur atë prej flokësh dhe përplasur pranë një muri që ndodhej në mes të rrugës....

26 March, 2016Lexo më shumë

Kafe-llafe ndërmjet deputeteve të VV-së (Foto)

Deputetet e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, Aida Dërguti dhe aktivistja Nazlie Bala, kanë vizituar kolegen e tyre Puhie Demaku....

22 March, 2016Lexo më shumë

Papa Françesku prej të shtunës me Instagram

Pas suksesit të Twitter, në Telegram, dhe mesazheve të shpërndara në Youtube, Papa është gati të ‘sfidohet’ me një rrjet social tjetër....

17 March, 2016Lexo më shumë

Ky është ndryshimi i rradhës në Instagram

Instagram njoftoi sot se do të prezantoj një algoritëm të ri sa i përket postimeve në muajt e ardhshëm, duke u ndarë kështu me “News Feed” aktual kronologjik. Kjo lëvizje ngjason shumë me atë të Facebook, e cila po përdor një algoritëm të tillë për vite me rradhë....

17 March, 2016Lexo më shumë

Binjaket më të dashura të Instagramit (FOTO)

Binjaket 8 muajshe Leila dhe Lauren janë bërë një fenomen i internetit pasi kanë më shumë se 140.000 fansa në Instagram....

17 March, 2016Lexo më shumë

Edhe Fatmir Sejdiu dikur ishte i ri (Foto)

Një fotografi e ish-Presidentit të Kosovës dhe ish-kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu, po qarkullon në facebook....

14 March, 2016Lexo më shumë

Dalin fotot e para të dimijave ‘Apple’

Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi ku shihet modeli më i ri i veshjeve tradicionale të njohura si dimija. ...

13 March, 2016Lexo më shumë

Nëse e përdorni Facebook-un, patjetër lexoni këtë

Studimet e fundit bëjnë të ditur se nëse shpenzoni shumë kohë në media sociale siç janë Facebook, Twitter, Instagram, atëherë ju do të humbisni momentet e vërteta që ndodhin me jetën....

12 March, 2016Lexo më shumë

Kur qentë flenë pranë Teatrit Kombëtar (Foto)

Dy qenë endacakë janë shtrirë para Teatrit Kombëtar të Kosovës. ...

2 March, 2016Lexo më shumë

Prifti i degjeneruar, thith kokainë dhe pi uiski (Foto)

Videoja ku një prift katolik roman shfaqet teksa thith kokainë gjatë një festë në shtëpinë e tij, në oborrin e kishës ka ngjallur indinjatë në rrjete sociale....

29 February, 2016Lexo më shumë

Është bërë një vit nga debati i “fustanit” (FOTO)

Sot është bërë një vit që kur “fustani” i famshëm ka bashkuar botën në një debat....

26 February, 2016Lexo më shumë

Ja si t’i përdorni reagimet e reja në Facebook

Facebook lansoi sot veçorinë e re ‘reagimet’ për të gjithë përdoruesit. Por, ajo çfarë nuk ka lansuar Facebook janë normat e përdorimit të tyre....

25 February, 2016Lexo më shumë

Përgatituni për reklama në Facebook Messenger

Sipas një dokumenti që ka rrjedhur së fundmi, thuhet se, “bizneset do të jenë në gjendje për t’ju dërguar mesazhe në formën e reklamave atyre personave të cilët më parë kanë iniciuar një bashkëbisedim me atë kompani, duke përdor Facebook Messenger .” Kjo karakteristikë, nëse mund t’a quajmë kështu thuhet se do të lançohet diku nga mesi i vitit 2016....

20 February, 2016Lexo më shumë

Stafi i Ambasadës amerikane uron pavarësinë e Kosovës (Video)

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka publikuar një video në facebook me rastin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës....

17 February, 2016Lexo më shumë

Babai i dërgon gabimisht foto intime vajzës (FOTO)

“Dua të vdes” kështu shkroi vajza kur morri në telefonin e saj foto lakuriq të babait të saj nga banjo....

17 February, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball