Rrjetet Sociale – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Ndodhi në Beograd: Çifti bën seks në ballkon, fqinjët incizojnë (Video+18)

Çifti aq shumë ishte i etur për seks saqë nuk u ka interesuar aspak kureshtja e fqinjëve të cilët nuk i ndanin sytë nga ata të dy....

18 September, 2016Lexo më shumë

Bëri një video në ‘Snap’, por diçka e tmerroi (Video)

Një adoleshente ishte duke bërë një video për Snapchat, trendi që së fundmi i ka përfshirë thuajse të gjithë, por duket se kjo eksperiencë e ka frikësuar mjaft....

17 September, 2016Lexo më shumë

Ky është babai më i ndjekur në rrjetet sociale, ja pse (FOTO)

Një baba sa qesharak aq edhe i dashur ka fituar mijëra ndjekës në rrjetet sociale falë fotove gazmore të modifikuara të djalit të tij duke bërë punët e shtëpisë dhe shumë pozicione të tjera. ...

16 September, 2016Lexo më shumë

Vetëvritet për një arsye shumë të dhimbshme

Një 31 vjeçare italiane e ka vrarë vetën pasi disa imazhe eksplicite dhe video të saj kanë qarkulluar në internet nepër gjithë vendin....

15 September, 2016Lexo më shumë

Luftë kundër lajmeve të rreme ne mediat sociale

Facebook-u dhe Twitter-i, bashkë me 30 kompani të tjera njoftuan se do të luftojnë prirjen në rritje për “lajme të rreme” në mediat sociale....

14 September, 2016Lexo më shumë

Bajram Gecaj, një kafe me Xenin (Foto)

Zyrtari i LDK-së, zëvendësministër dhe këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa, Bajram Gecaj, ka postuar një fotografi në facebook, me këngëtarin Shkëlzen Jetishi, i njohur si Xeni...

14 September, 2016Lexo më shumë

Deputeten e ‘tradhton’ fustani, i kryqëzon këmbët (Video)

Deputetja Lucy Frazer pati një moment të pakëndshëm në parlamentin britanik në momentin që Kryeministrja Theresa May po mbante një fjalim, ku vlerësoi sportistët britanikë të Lojërave Olimpike....

8 September, 2016Lexo më shumë

Ky është fustani i nusërisë pas të cilit çmendet interneti (FOTO)

Ky fustan është shpërndarë në rrjetin social Pinterest rreth 2.5 milionë herë!...

12 August, 2016Lexo më shumë

“Mjekrra nga poshtë”, trendi i fundit në rrjetet sociale

Për të gjithë meshkujt që kanë mjekërr, ky është trendi i ri në rrjetet sociale....

9 August, 2016Lexo më shumë

Storjet e Instagramit po pëlqehen më shumë se ato të Snapchat

Instagram është duke u përballur me kritikat se ka vjedhur veçorinë e Snapchat, atë të storjeve....

6 August, 2016Lexo më shumë

11 gjëra që duhet të fshini menjëherë nga Facebook-u juaj

Facebook është një nga rrjetet sociale më të përdorura dhe më me influencë. Megjithatë duhet pranuar se ky rrjet ka një rrezikshmëri të madhe nëse nuk e përdorni sic duhet. Kështu, njerëzit mund të gjejnë në profilin tuaj të dhëna që mund t’i përdorin kundër jush, ndaj bëni mirë që këto 11 gjëra t’i fshini urgjentisht nga Facebook-u....

4 August, 2016Lexo më shumë

Instagram kopjon Snapchat

Përdoruesit e Instagram do të munden tani t’i postojnë fotot dhe videot e tyre që do të zgjasin 24 orë, një cilësi shumë e ngjashme më atë të rivalit të tij Snapchat....

3 August, 2016Lexo më shumë

Facebook realizon 6.44 miliardë dollarë të hyra në kuartalin e dytë

Pas mbylljes së mbrëmshme të bursës së New York-ut kompania Facebook Inc, që është pronare e rrjetit më të fuqishëm social në botë....

28 July, 2016Lexo më shumë

Mega-perandoria sociale e Zuckerberg

Që kur krijoi Facebook, Mark Zuckerberg nisi të zgjerojë perandorinë e vet të rrjeteve sociale duke blerë rivalët potencialë dhe sot me të drejtë është personi që qëndron në krye të aplikacioneve më të përdorur kudo në botë....

28 July, 2016Lexo më shumë

WhatsApp për iOS merr emoticons (fytyrat) e mëdha, zmadhim ndërsa regjistron videot

Zhvilluesit e WhatsApp janë lëkundur gradualisht nga karakteristikat që ishin hasur gjate testimit në grupe të mbyllura te fazes se testimit beta. ...

27 July, 2016Lexo më shumë

Zëvendëskryeministri ‘sulmon’ me vezë Dullën (Foto)

Jo vetëm lëvizja Vetëvendosje mund të kryeje ‘sulme’ me vezë ndaj politikanëve të Kosovës. ...

26 July, 2016Lexo më shumë

Dilema Geciane (Foto)

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, sot në këtë ditë vikendi ka një dilemë të madhe....

10 July, 2016Lexo më shumë

“Biseda sekrete”, kjo është risia e Facebook-ut

Facebook do të vijë me një tjetër risi sa i takon mbrojtjes së bisedave nga përgjuesit....

8 July, 2016Lexo më shumë

Sulm kibernetik në Facebook, kujdes nëse ju vjen ky mesazh

Facebook ka rënë pre i një sulmi masiv kibernetik. Bëhet fjalë për një virus të shpërndarë me shpejtësi dhe sipas ekspertëve për sigurinë, dyshohet se ka arritur të prekë 1 person në 20 sekonda....

8 July, 2016Lexo më shumë

Sulm masiv në Facebook, kujdes nëse ju vjen ky mesazh

Facebook ka rënë pre i një sulmi masiv kibernetik. Bëhet fjalë për një virus të shpërndarë me shpejtësi dhe sipas ekspertëve për sigurinë, dyshohet se ka arritur të prekë 1 person në 20 sekonda....

7 July, 2016Lexo më shumë

Së shpejti do të mund ta përdorni telefonin tuaj me vetëm një dorë

Apple, është duke punuar në një teknologji të re e cila do t’ua mundësonte që ta përdorni telefonin tuaj me vetëm një dorë....

4 July, 2016Lexo më shumë

11 gjërat që duhet të fshihni menjëherë nga Facebook

Me mbi 1.49 miliardë përdorues, Facebook është një prej rrjeteve sociale më me influencë në botë. Por përballë një rrjeti kaq të fuqishëm duhet të tregoni kujdes me mënyrën sesi bashkëveproni me të....

3 July, 2016Lexo më shumë

Facebook reagon kundër akuzave të Izraelit

Rrjeti më i madh social Facebook, pas akuzave izraelite se ishte jo-bashkëpunues në frenimin e mesazheve që mund të nxisnin dhunën palestineze, është duke e bërë punën e saj për të hequr përmbajtjet abuzive....

3 July, 2016Lexo më shumë

Vajza publikonte selfie pa fund, ja çfarë bën babai për ta ndaluar

Një vajzë e cila e kishte me shumë pasion publikimin e fotove seksi në rrjetet sociale është “ndëshkuar” nga i ati në një mënyrë qesharake....

2 July, 2016Lexo më shumë

Dëshironi të ju dalin lajmet në Facebook? Ja mënyra më e mirë (FOTO)

Facebook ka lajmëruar të mërkurën se do të ndryshojë algoritmin e “news feed”-it që të vendosë postimet me prioritet më të lartë nga miqtë dhe familjarët tuaj, të dalin më shumë....

1 July, 2016Lexo më shumë

Eksperimenti social që ka tronditur të gjithë (Video)

Kjo video flet më shumë se çdo gjë lidhur me humanitetin. Një vajzë e vogël e veshur keq qendron në rrugë në pritje të ndihmës nga dikush....

30 June, 2016Lexo më shumë

Ja si ta mbushni telefonin, në mënyrë që të keni bateri më gjatë

Çdo ditë përdorim telefonat dhe dimë gjithçka për ta, por prapëseprapë është një gjë të cilën nuk e dimë por që na shqetëson të gjithëve. Kjo është bateria e cila shpenzohet shpejtë....

29 June, 2016Lexo më shumë

​Facebook zëvendëson logon “f” me “thumb up”

Rrjeti social Facebook është duke bërë disa ndryshime për versionin e ri....

29 June, 2016Lexo më shumë

Verbohen dy gra duke shikuar në telefon

Dy gra janë verbuar përkohësisht në Londër, derisa ishin duke shikuar në telefonin e tyre gjatë kohës që gjendeshin në shtrat....

24 June, 2016Lexo më shumë

​Facebook ndryshon rregullat për video

Shikuesit e videove në Facebook nuk do ta kenë më mundësinë për t’u ndërlidhur me webfaqe tjera, përmes linqeve....

22 June, 2016Lexo më shumë

​Përse nuk duhet të postoni foto të fëmijëve në Facebook

Të gjitha nënat, të arsimuara apo shtëpiake, duhet ta marrin në konsideratë këtë studim....

18 June, 2016Lexo më shumë

Google zbulon se ku është qendra e tokës

Qyteti turk i Çorumit është përcaktuar si qendra e botës për nga pikëpamja gjeografike, doli nga një studim i motorit të kërkimit Google....

16 June, 2016Lexo më shumë

Ja si ta përcjellni LIVE renditjen e Shqipërisë për ‘Hashtags’

Kompania 'Orange' ka bërë të mundur edhe përcjelljen 'live' të numrit dhe pozitës së 'hashtags' që bëhen nga përdoruesit e rrjeteve sociale nga vendet përkatëse, në përkrahje të ngjyrave të tyre....

15 June, 2016Lexo më shumë

Ja si duhet ta bëni ‘hashtagun’ #ALB dhe kur ai është i vlefshëm (FOTO)

Gjatë ndeshjeve të Evropianit, kompania ‘Orange’ i ka mundësuar shteteve pjesmarrëse që të ‘garojnë’ në rrjete sociale me shkurtesat e shteteve përkatëse, që në fund të ditës monumenti i famshëm në Paris, Kulla Eiffel të ndezë dritat me ngjyrat e flamurëve të kombëtareve....

15 June, 2016Lexo më shumë

Njihuni me mashtrimin më të madh që keni parë në “Facebook”

Pablo Reyes ka habitur mijëra njerëz në rrjetin social "Facebook", nepërmjet një statusi të publikuar në profilin e tij....

15 June, 2016Lexo më shumë

Gruaja e tradhton me trajnerin, burri ia shet teshat

Një bashkëshort i zemëruar ka marrë hak ndaj “bashkëshortes tradhtare”, duke ofruar çdo gjë të sajën për shitje në “eBay”....

14 June, 2016Lexo më shumë

Përdhunohet në hotel, 27-vjeçarja publikon foto menjëherë pas aktit

Amber Amour, 27-vjeçarja e cila u përdhunua pa mëshirë në një hotel, ka zgjedhur ta ndajë dhimbjen e saj me të gjithë, duke publikuar një foto me lot në sy menjëherë pas aktit dhe duke kërkuar që të ndalohej njëherë e mirë kjo dhunë seksuale....

12 June, 2016Lexo më shumë

Pamje mahnitëse, kështu shpërthehet një digë në Norvegji (Video)

Një shpërthim spektakolar i një dige në Norvegji është publikuar online....

10 June, 2016Lexo më shumë

Pika, pika nis gallata në rrjetet sociale me Nazin e ‘Aurorës’

Në rrjetet sociale ka shpërthyer gallata pas lajmit se Nazmi Sfishta, i njohur si anëtar i grupit muzikor “Aurora”, ka dhënë dorëheqje nga puna e tij në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, dhe se ka braktisur Lidhjen Demokratike të Kosovës....

1 June, 2016Lexo më shumë

Twiter pezullon llogaritë e rrejshme të Putinit dhe Lavrovit

Shfrytëzuesit e rrjeteve sociale në Rusi janë zemëruar për shkak të vendimit që të pezullohen Twiter-at humoristik të presidentit Vlladimir Putin dhe funksionarët tjerë rusë....

1 June, 2016Lexo më shumë

Rrjeti social që ‘trashë’ miqësinë ndërmjet shqipfolësve

“Me gjet ni nuse shqiptare”. Është ky pothuajse shqetësimi më i madh i shqiptarëve që jetojnë në jashtë kufijve të vendlindjes së tyre. Vajzat e djemtë ri që jetojnë nëpër Evropë, kërkesat më të mëdha për miqësi në rrjetet sociale, duket t’i kenë për ndonjë qëllim martesor. ...

24 May, 2016Lexo më shumë

Përdoruesit e Snapchat shikojnë mbi 10 miliardë video në ditë

Përdoruesit e Snapchat shikojnë 10 miliardë video në ditë, sipas një raporti nga Bloomberg. Kjo është 2 miliard më shumë se numrat më të fundit të raportuara nga Facebook, që u bënë publik në nëntor. Përveç kësaj, Bloomberg raporton se më shumë se një e treta e përdoruesve Snapchat postojnë opsionet e historive çdo ditë në aplikacion, ku videot dhe fotografitë mund të shihen për 24 orë përpara se të zhduken....

29 April, 2016Lexo më shumë

E pështirë: Shërbyesja e hotelit urinon në pijen e klientit (Video)

Një video shqetësuese është publikuar online ku shihet momenti kur një shërbyese e hotelit urinon në një gotë që mbante lëngë portokalli, për ta shërbyer më pas tek klienti....

26 April, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown