Rrjetet Sociale – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Mos i hidhni letrat e cigareve, shiten deri në 500 Euro për kg? (Foto)

Letra e përbërë me alumin e cila i mbështjell cigaret në pako, ka vlerë më të madhe sesa keni menduar...

16 January, 2017Lexo më shumë

Kujdes nga ky mesazh! Ja tmerri që kaluan këto vajza (Video)

Një mesazh “mbinatyror” që raportohet se është dërguar nga një “grup satanik” ka pushtuar dy vajza. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Peru dhe vajzat janë shtruar në spitalin e Hipolito Unanue....

15 January, 2017Lexo më shumë

Sokol Havolli i bën “dis” Shpend Ahmetit

Këshilltari i kryeministrit, Isa Mustafa, i ka kushtuar një “vjershë” kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Lëvizjes Vetëvendosje, pasi fillimisht Ahmeti, kishte shkruar një status, në formë vargjesh, për ato që ai i quante, dështime të Qeverisë Mustafa...

15 January, 2017Lexo më shumë

Instagram gati të mposhtë Snapchat

Storiet në Instagram tani kanë aq përdorues sa edhe Snapchat. ...

14 January, 2017Lexo më shumë

Ja si ta dini nëse dikush ju ka hyrë fshehurazi në Facebook

Pavarësisht shumë paralajmërimeve dhe gjithë asaj çfarë dimë rreth sigurisë online, shumica prej nesh jemi të pavëmendshëm ndaj aspekteve më kryesore të sigurisë....

14 January, 2017Lexo më shumë

Çitaku ia ‘merr’ Bidenin, Jahjagës (Foto)

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, ka postuar një fotografi duke u përshëndetur me zëvendëspresidentin amerikan Joe Biden...

12 January, 2017Lexo më shumë

Anonymous Albania ‘kërcënon’ Francën, kërkon lirimin e Haradinajt (Video)

Hakerat “Anonymous” kanë kërcënuar autoritetet franceze duke kërkuar lirimin e ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajn....

9 January, 2017Lexo më shumë

Femrat më seksi në Instagram që duhet t’i bëni follow (Foto)

Jeni mërzitur nga gjërat që i shihni në Instagramin tuaj? ...

8 January, 2017Lexo më shumë

Vdes aktori i njohur “Hasan Kungji, por çfarë kanë bërë fansat në Facebook?

Sonte ka vdekur aktori i njohur Hasan Gashi ose i njohur më shumë për publikun si Hasan Kungji, në rolet e tij komike....

8 January, 2017Lexo më shumë

Tash ka filluar Lladrovci të bëjë hajgare me ‘foret’ e veta (Foto)

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, i ka uruar qytetarët me rastin e ndërrimit të moteve....

2 January, 2017Lexo më shumë

Këta janë artikujt më të lexuar ndërkombëtar të vitit që po lëmë pas

Sigurisht, lajmet më të lexuara ndërkombëtare kanë qenë ato në lidhje me spektrin politik, e sidomos ato të zgjedhjeve të fundit që u mbajtën për presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

31 December, 2016Lexo më shumë

Nënë e bijë po e çmendin internetin

Ajo është ndër femrat më seksi në botë, po ashtu dhe e bija....

29 December, 2016Lexo më shumë

KE shpall luftë kundër lajmeve të rreme

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker u bëri thirrje sipërmarrjeve si Facebook-u dhe Google që të veprojnë me vendosmëri kundër lajmeve të rreme në internet. ...

28 December, 2016Lexo më shumë

Ramiz Lladrovci komenton këtë foto të analistëve

Disa analistë e gazetarë kosovarë janë mbledhur bashkë në një darkë rasti....

27 December, 2016Lexo më shumë

Studim: Përdorimi i rrjeteve sociale shkakton zili

Sipas një studimi të fundit nga Universiteti i Kopenhagës, rezulton se përdorimi i tepruar i mediave sociale, mund të krijojë ndjenjën e zilisë....

24 December, 2016Lexo më shumë

Momentet më mbreslënëse të webit gjatë këtij viti (Video)

Teknologjia online na ka impresionuar me zbulimet më të fundit....

20 December, 2016Lexo më shumë

​Twitter, Facebook dhe YouTube së bashku në gjyq

Familjarët e viktimave të Orlandos kanë denoncuar Twitter, Facebook dhe YouTube se kanë furnizuar me informacione ISIS. Për këtë ka lindur debati nëse rrjetet sociale, në mënyrë të pavullnetshme janë bashkëpunëtorë të terrorizmit? Kjo teori që deri sot është diskutuar vetëm mes ekspertëve të sigurisë kibernetike, shumë shpejt do të jetë lëndë studimi për jurisprudencën....

20 December, 2016Lexo më shumë

VOTONI NË ANKETË: Cilin nga rrjetet sociale e përdorni më së shumti?

Rrjetet sociale janë shëndrruar një botë në vete. Çdo ditë, miliona njerëz postojnë, shkëmbejnë mendime, njoftohen dhe krijojnë kontakte mes vete, nepërmjet rrjeteve sociale....

19 December, 2016Lexo më shumë

Ja cilat nga rrjetet sociale janë më të përdorurat në vitin 2016

Adoleshentët dhe të rriturit, të gjithë janë në rrjetet sociale - aty mund të gjesh çdo gjë dhe mund të njoftohesh me shumë njerëz. Studimet e ndryshme kanë treguar për dobitë dhe dëmet të cilat rrjetet sociale mund të shkaktojnë tek njerëzit e sidomos tek të rinjtë dhe fëmijët....

18 December, 2016Lexo më shumë

Facebook Messenger me kamerë të re (Video)

Falë strategjisë së komunikimit vizual të Snapchat, Facebook ka lansuar sot një kamerë të re “artistike” në Messenger....

16 December, 2016Lexo më shumë

“Mannequin Challenge”, realizimi më i madh në një shkollë shqiptare (Video)

Pas kovave me akuj mbi kokë, rrjeti është pushtuar nga një tjetër sfidë! Quhet Mannequin Challenge dhe bën fjalë për video ku njerëzit xhirohen të ngrirë gjatë veprimeve të ndryshme, ndërkohë që në sfond luhet kënga Black Beatles, e Rae Sremmurd dhe Gucci Mane....

2 December, 2016Lexo më shumë

I riu nga Tropoja grushton dy irlandezë (Video)

Kjo video po bën xhiron e Facebook-ut sot....

22 November, 2016Lexo më shumë

Ajo ishte taksiste, por tani fiton para nga YouTube (Foto)

Natasha Lee ishte shofere taksie, por qëkur zbuloi sesi të bënte para nga YouTube, ajo ka hequr dorë nga profesioni....

15 November, 2016Lexo më shumë

Fotoja që “çmendi” 8 milionë persona

Është vetëm 19 vjeçe, por çdo ditë e më shumë Hailey Baldwin po kthehet në një nga modelet më të kërkuara në botën e modës, duke fituar një vëmendje të madhe. ...

15 November, 2016Lexo më shumë

Vajzat shqiptare postojnë në “Instagram”, pamje duke e “masakruar vetën

Interneti si mjet i komunikimit me botën, ka dhënë shumë mundësi të zhvillimit. Informimi në kohë reale dhe njohja e botës është më e shpejt se kurrë. Rrjetet sociale janë duke dhënë mundësi të madhe për shprehjen e mendimeve, por jo gjithçka është në rregull me to....

10 November, 2016Lexo më shumë

Ja çka ndodh me Facebook-un tuaj pasi të vdisni

Nëse vdisni, prej shumë gjërave të tjera që mund të lini mbrapa në këtë jetë është edhe llogaria juaj në “Facebook”....

7 November, 2016Lexo më shumë

Nga shërbyes çaji, në “VIP” i rrjeteve sociale (Foto)

Nga shitës i thjeshtë çaji në një treg të Islamabadit, 18-vjeçari Arshad Khan u kthye brenda natës në sensacion të internetit, kur fotoja e tij u përhap me shpejtësi marramendëse pas hedhjes në Instagram. ...

20 October, 2016Lexo më shumë

Njihuni me dy vjeçarin Hasan Pretreni (Foto)

Edhe Hasan Preteni dikur ishte fëmijë. Ndonëse ishte dy vjeç, dëshira e tij ishte që të rrinte në krahët e së ëmës....

13 October, 2016Lexo më shumë

Fotografia të cilën nuk po e kupton askush!

Në fakt fotografia po bënë bujë nëpër rrjetet sociale,e madje pak prej tyre po e kuptojnë atë....

12 October, 2016Lexo më shumë

Ja pse kjo këngë po merr kaq shumë klikime (Video)

Një grup korean e ka publikuar një këngë të re, e cila po arrin shifra marramendëse në YouTube. Kënga mban titullin “Gjak, djersë dhe lot”, ndërsa bendi quhet BTS (Bulletproof Boy Scouts). ...

12 October, 2016Lexo më shumë

Bajram Gecaj: Këqyrmë mua se të hyjnë ‘tërpitë’ (Foto)

Këshilltari i Isa Mustafës, Bajram Gecaj, ka postuar një fotografi në facebook, duke ngrënë mjedra me mëngjes...

11 October, 2016Lexo më shumë

Twitter: Rreth 17 milionë postime për debatin Clinton–Trump

Rrjeti social, Twitter, ka njoftuar se debati i mbrëmshëm presidencial ishte me më së shumti postime deri tash, pasi janë dërguar më se 17 milionë shkrime lidhur me duelin....

10 October, 2016Lexo më shumë

Kupton në Facebook se… ka vdekur

Candice Haines nuk ka vdekur. Ajo është shitëse dhe bën selfie, gjëra që një i vdekur nuk mund t’i bëjë. ...

9 October, 2016Lexo më shumë

Pse rrjetet sociale po ia dalin që të shkatërrojnë edhe miqësitë më të mira

Rrjetet sociale në të vërtetë kanë ndryshuar mënyrën se si të mbajmë kontakt me me miqtë, por jo gjithmonë sjellin anën pozitive....

7 October, 2016Lexo më shumë

Vajza e Instagramit që i mashtroi të gjithë

Asgjë në llogarinë e saj në Instagram nuk duket e pazakontë. ...

7 October, 2016Lexo më shumë

Videoja e aksidentit tronditës, po bën xhiro në internet (Video)

Ky është momenti horror kur një shofer kamioni lituanez përplaset me një makinë të ndaluar në një autostradë në Angli....

6 October, 2016Lexo më shumë

BE do të ofrojë internet falas «wireless» deri në vitin 2025

Bashkimi Evropian (BE) ka paraqitur një plan për të investuar 120 milionë për qasje falas në internet «wireless» nëpër vende publike nëpër qytete në gjithë Evropën....

5 October, 2016Lexo më shumë

A po vdesin gazetat?

Interneti si gjithçka tjetër ka prekur shumë edhe fushën e gazetarisë. Portalet e shumta duket se po e dominojnë tregun dhe kjo ka ndikuar shumë keq për gazetat e shtypura tradicionale....

25 September, 2016Lexo më shumë

Janë të turpshëm, por “interneti” ka rënë në dashuri me talentin e tyre (Video)

Nathan Leach ka ngarkuar vazhdimisht në internet muzikën dhe këngët e tij “cover” vitet e fundit, deri sa ai ngarkoi këtë performanacë, një duet me motrën e tij Eva në kuzhinën e shtëpisë, me të cilin mori shumë vëmendje. ...

19 September, 2016Lexo më shumë

E larguan nga modelizmi për shkak të “mbipeshës”, por sot iu përgjigjet kështu (Foto/Video)

Iskra Lawrence, është modelja e cila me çdo kush refuzon të përdor “photoshop” për të fshehur celulitin apo kofshet e gjera, pasi ajo ndihet e lumtur dhe e kënaqur me trupin e saj....

19 September, 2016Lexo më shumë

Shqiptari e çoi gruan me fëmijët për azil në Gjermani, ajo ia dredhë me maroken e kosovar (Foto)

Sa e trishtë aq dhe e dhimbshme historia e një ushtaraku shqiptar, i cili tregon se ka një vit pa parë fëmijët e tij....

18 September, 2016Lexo më shumë

Ndodhi në Beograd: Çifti bën seks në ballkon, fqinjët incizojnë (Video+18)

Çifti aq shumë ishte i etur për seks saqë nuk u ka interesuar aspak kureshtja e fqinjëve të cilët nuk i ndanin sytë nga ata të dy....

18 September, 2016Lexo më shumë

Bëri një video në ‘Snap’, por diçka e tmerroi (Video)

Një adoleshente ishte duke bërë një video për Snapchat, trendi që së fundmi i ka përfshirë thuajse të gjithë, por duket se kjo eksperiencë e ka frikësuar mjaft....

17 September, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble