Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Emocionuese: Momenti kur nëna takon djalin e saj të humbur në plazh

Një fotografi emocionuese është postuar në faqen ‘Jeta osh qef’ në Facebook, që shfaq momentin kur një nënë përqafon djalin e saj me lot në sy, nga trishtimi se mos i kishte ndodhur atij diçka....

9 July, 2015 Lexo më shumë

Sfida e re që ka pushtuar rrjetet sociale

Një sfidë e re në rrjetet sociale ka bërë që mijëra të rinj të postojnë video të vetes së tyre duke u shfaqur ‘të shëmtuar’, në mënyrë që njerëzit të mos e gjykojnë dikë në bazë të dukjes....

8 July, 2015 Lexo më shumë

Kur duhet të postoni në Facebook që të merrni më shumë “likes”?

Postimi juaj i fundit në Facebook, për të cilin keni punuar shumë, keni marrë këshilla të zgjuara për të qenë sa më argëtues, nuk ka marrë shumë pëlqime?...

5 July, 2015 Lexo më shumë

Presidenti i KE-së Junker, i dehur i pret liderët(Video)

Në rrjetet sociale po qarkullon ditët e fundit kjo video e Presidentit të Komisionit Europian Zhan Klod Junker....

1 July, 2015 Lexo më shumë

E tradhton me mikun e tij më të ngushtë, shikojeni hakmarrjen! (Foto)

Për këtë gjest ka mundur edhe të dënohet rëndë, megjithatë ka pasur njerëz që e kanë lavdëruar dhe e kanë konsideruar trim për faktin që kishte vendosur të bëjë diçka të tillë....

30 June, 2015 Lexo më shumë

Foshnja që ka pushtuar rrjetet sociale (Foto)

Egypt, e bija e një reperi australian, arriti 100,000 pëlqime në Facebook pasi një fotografi ku ajo kishte të veshur një veshje të markës Kim Kardashian u shpërnda shumë në rrjetet sociale....

30 June, 2015 Lexo më shumë

Kjo është fotografia më e pëlqyer ndonjëherë në Instagram

Fotografia më e pëlqyer në Instagram nuk është më ajo e martesës së Kim Kardashian me Kanye West....

29 June, 2015 Lexo më shumë

Të rinjtë e pasur të Instagramit (Foto)

Prej veturave luksoze dhe pijeve të shtrenjta për t’u relaksuar në jahte private, këta të rinj po i kalojnë pushimet shumë më ndryshe se të rinjtë e gjysmës tjetër të botës....

28 June, 2015 Lexo më shumë

Facebook mundë të identifikoj njerëzit edhe pse ata i fshehin fytyrat

Gjiganti amerikan Facebook, raportohet se ka zhvilluar një algoritëm që mund të identifikojë fytyrat e njerëzve, edhe pse ata i mbulojnë ato me dorë....

24 June, 2015 Lexo më shumë

Pakalu Papito, heroi i rrjeteve sociale

Pakalu Papito është bërë shumë shpejtë ‘mbret’ i internetit, për shkak të postimeve qesharake që ai i bën në rrjete sociale, veçanërisht në Twitter....

17 June, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO