Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Projekti i ri kërkimor mbi inteligjencën artificiale

Google po bashkëpunon me Universitetin e Oksford-it për të zgjeruar kërkimet mbi inteligjencën artificiale....

27 October, 2014 Lexo më shumë

Rrjetet sociale fillojnë të bëhen “Kuq e zi”

Entuziazmi që ka kapluar kombëtaren shqiptare pas fitores ndaj Portugalisë dhe në prag të dy ndeshjeve të rëndësishme, asaj me Danimarkën dhe Serbinë, po vërehet edhe në rrjetet sociale. Tanimë në mënyrë masovike fotot me motive kombëtare shqiptare, kuq e zi, po shihen ngado....

11 October, 2014 Lexo më shumë

Reagimi i kompanive të njohura ndaj deformimit të iPhone 6 (Foto)

Pas shakave të ndryshme nëpër rrjete sociale me modelin e ri të Apple, tani siç duket edhe kompanitë e mëdha kanë filluar të ironizojnë me 'lakimin' e iPhone 6....

26 September, 2014 Lexo më shumë

Sfida ‘ndryshe’ e Fisnik Ismailit

Edhe deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili ishte pjesmarrës në "sfidën me ujë me akull"....

21 August, 2014 Lexo më shumë

Transformimet e pabesueshme që bën grimi, trendi më i ri në internet

Më herët femrat kanë postuar triqe nga më të ndryshmet se si mund të të ndryshojë grimi, ndërsa meshkujt i kanë dërguar këto transformime në një nivel tjetër. Shikoni fotot....

14 August, 2014 Lexo më shumë

#KosovoEverywhere me garë të fotografive

Vera e vitit 2014 do te jetë verë për Kosovën. Çdo njeri që ka ndonjë lidhje me Kosovën mund të tregojë që shteti i tij është anë e mbanë botës....

17 July, 2014 Lexo më shumë

Vajza me sëmundje të rralla poston video me foto të saj për 6 vite

Një vajzë i ka bashkuar në një video të gjitha fotot ‘selfie’ që ka bërë gjatë 6 viteve të fundit, duke treguar transformimin që i kanë shkaktuar sëmundjet mentale....

9 July, 2014 Lexo më shumë

Afrikani e quan veten \”Shqiptari i zi\”

Është fenomeni më i ri i Facebookut. \"Shqiptari i zi\" tashmë ka 3000 pëlqime në Facebook. Videot e tij po tërheqin vëmendjen e publikut të gjërë....

24 June, 2014 Lexo më shumë

Burim Ademi, \”i famshmi\” i rrjeteve sociale me video

Numri i personave që postojnë video të situatave të ndryshme në rrjetet sociale është bërë i madh, e nga më të njohurit në këtë fushë është Burim Ademi....

23 June, 2014 Lexo më shumë

6 arsye pse ju duhet ta mbyllni Facebook-un

Ndryshe nga Myspace, Bebo dhe platforma të tjera të panumërta të mediave sociale, Facebook po sillet si një kacabu dhe palëkundur po refuzon të vdes dhe me shkathtësi po shmang çdo valë negative të transmetimit në media për ndryshimet e reja të dyshimta dhe \"gërmimin e të dhënave\" të diskutueshëm....

19 June, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO