Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Çfarë i ndodh celularit tuaj nëse çaktivizoni Facebook e Messenger

Ju është ngarkuar celulari dhe punon me vështirësi? Ndoshta duhet të fshini disa aplikacione....

1 June, 2018 Lexo më shumë

Në rrjetet sociale asgjë nuk është ashtu siç duket

Ne mendojmë se jeta e personazheve të njohur është perfekte. Filtrat nëpër fotografi, rregullimet me fotoshop, operacionet e tyre plastike që i bëjnë të duken bukur, komoditeti në të cilin jetojnë dhe gjithë gjërat e bukura dhe të shijshme që postojnë, na bëjnë të mendojmë se jeta e tyre është ndër më të përsosurat që ekzistojnë. ...

1 June, 2018 Lexo më shumë

Snapchat na befasoi të gjithëve, sjell veçorinë që na duhej

Snapchat ka sjell për përdoruesit një veçori të re....

28 May, 2018 Lexo më shumë

Kini kujdes, Facebook po përgjon telefonin dhe të gjitha mesazhet

Një skandal i madh ka përfshirë sërish Facebook, i cili akuzohet së ka përgjuar jo vetëm mesazhet e përdoruesve por edhe telefonat e tyre....

28 May, 2018 Lexo më shumë

Alarm! Instagram konfirmon që aplikacioni ndjek çdo lëvizje të përdoruesit

Instagram u kërkon të gjithë përdoruesve të tij europianë që të bien dakord me kushtet dhe termat e saj të përditësuara dhe kushdo që lexon këto kushte mund të vërejë një përditësim të çuditshëm: Kompania po ndjek mënyrën se si ju lëvizni nëpër aplikacion....

26 May, 2018 Lexo më shumë

Tuneli ‘Toblerone’: Vajzat e famshme kanë zbuluar trendin më të nxehtë dhe më të çuditshëm të fotografive

Çdo vit pothuajse kur vjen sezoni i "zhveshjeve" ka trende nga më të ndryshmet në fotografi. ...

22 May, 2018 Lexo më shumë

Policia e shpall të zhdukur në Facebook …ai i komenton

“Ne jemi të shqetësuar në për 21 vjeçarin Leon Smith, i cili humbi në lagjen Wheatley në Halifax”, shkroi policia kanadeze e West Yorkshire në Facebook....

22 May, 2018 Lexo më shumë

Reklama e Ramazanit që po përlot botën: Djaloshi arab viziton Trumpin, Putinin dhe Merkelin

Një kompani telefonike e Kuvajtit ka bërë një reklamë me një djalë të vogël i cili u bën thirrje liderëve botërorë që të ndërhyjnë në krizën arabe....

22 May, 2018 Lexo më shumë

Fikni telefonin pas orës 10 të darkës, kjo është arsyeja

"Njerëzit që nuk arrijnë të ndjekin ritmin e trupit të trupit të tyre kanë më shumë mundësi që të kenë depresion dhe probleme të shëndetit mendor," thotë studimi që anketoi 91 mijë njerëz në Angli....

22 May, 2018 Lexo më shumë

Facebook-u vjen me dy risi

“Facebook” vjen me aplikacion takimesh dhe realitet virtual....

4 May, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO