Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Tuneli ‘Toblerone’: Vajzat e famshme kanë zbuluar trendin më të nxehtë dhe më të çuditshëm të fotografive

Çdo vit pothuajse kur vjen sezoni i "zhveshjeve" ka trende nga më të ndryshmet në fotografi. ...

22 May, 2018 Lexo më shumë

Policia e shpall të zhdukur në Facebook …ai i komenton

“Ne jemi të shqetësuar në për 21 vjeçarin Leon Smith, i cili humbi në lagjen Wheatley në Halifax”, shkroi policia kanadeze e West Yorkshire në Facebook....

22 May, 2018 Lexo më shumë

Reklama e Ramazanit që po përlot botën: Djaloshi arab viziton Trumpin, Putinin dhe Merkelin

Një kompani telefonike e Kuvajtit ka bërë një reklamë me një djalë të vogël i cili u bën thirrje liderëve botërorë që të ndërhyjnë në krizën arabe....

22 May, 2018 Lexo më shumë

Fikni telefonin pas orës 10 të darkës, kjo është arsyeja

"Njerëzit që nuk arrijnë të ndjekin ritmin e trupit të trupit të tyre kanë më shumë mundësi që të kenë depresion dhe probleme të shëndetit mendor," thotë studimi që anketoi 91 mijë njerëz në Angli....

22 May, 2018 Lexo më shumë

Facebook-u vjen me dy risi

“Facebook” vjen me aplikacion takimesh dhe realitet virtual....

4 May, 2018 Lexo më shumë

Twitter vë alaramin, kjo është arsyeja

Rrjeti social, Twitter u ka bërë thirrje më shumë se 300 milionë përdoruesve për të ndryshuar fjalëkalimet e tyre, duke thënë se ky informacion është ekspozuar pa qëllim brenda kompanisë, përmes një virusi....

4 May, 2018 Lexo më shumë

Tani Facebook do të krijojë një tjetër aplikacion që do të fiksoheni të gjithë por mund të gjeni dhe dashurinë e jetës!

Faza tjetër në përpjekjen e “dëshpëruar” (siç e quajnë disa) të Facebook për të marrë përsipër çdo aspekt të jetës suaj është aplikacioni i ri, Facebook Dating, që është pikërisht ashtu siç  tingëllon – një profil i veçantë në Facebook për të gjithë përdoruesit për të takuar njerëz të rinj....

2 May, 2018 Lexo më shumë

Kurrë mos komentoni “Amin” në Facebook, kjo është arsyeja

Çfarë ka të keqe të komentosh “Amin”? Asgjë, mund të thoni ju, por ka pasoja nëse komentoni kështu në Facebook....

30 April, 2018 Lexo më shumë

E gjen familjen pas 40 vitesh përmes kanalit YouTube

Një indian i zhdukur për 40 vjet ka pasur një ribashkim emocional me familjen e tij pasi në një video të publikuar në YouTube kishte performuar për t’ia lehtësuar familjes së tij se ku ndodhej....

21 April, 2018 Lexo më shumë

Pesë mënyrat negative se si ndikojnë rrjetet sociale në shëndetin mendor

Rritja e rrjeteve sociale ka bërë që popullsia globale të jetë më e lidhur se ç’ka qenë gjatë tërë historisë....

18 April, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO