Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Llogaria e “skeletit” në Instagram, tallet me të rinjtë

Rrëshqitni nëpër llogaritë e të rinjve në Instagram dhe do të shihni se si ata tregojnë me krenari ushqimet e shëndetshme, pozat pranë hoteleve luksoze, apo mëngjeset në formën ‘ashtu si janë zgjuar’....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Dy gjëra që duhet t’i hiqni menjëherë nga profili juaj në Facebook

Në ditët e sotme jeta e njeriut është shumë e vakët pa rrjetet sociale pasi ata na njohin me botën, miqtë e të afërmit....

16 June, 2018 Lexo më shumë

Dy gjëra që duhet t’i largoni menjëherë nga rrjetet sociale

Jeta jonë sot është thuajse e paimagjinueshme pa rrjete sociale. Ato na ndihmojnë që të jemi në kontakt me familjarë dhe miq, të gjejmë punë të re, apo edhe partnerin e jetës....

11 June, 2018 Lexo më shumë

Facebook vjen me një opsion të ri

Përdoruesit e “Facebook” tashmë mund të ndajnë videot e tyre duke interpretuar këngët e preferuara në “play-black”, njoftoi rrjeti social duke publikuar dje shumë opsione muzikore dhe duke premtuar se do të krijonte mënyra të reja për njerëzit që të ndërvepronin dhe që të shpreheshin nëpërmjet muzikës....

9 June, 2018 Lexo më shumë

Virusi në Facebook prek miliona përdorues

Facebook tha se një virus software bëri që disa përdorues të rrjetit social të postonin gabimisht informacione, nga ‘private’ në ‘publike’....

8 June, 2018 Lexo më shumë

Ky është shteti i parë në botë ku Facebook e WhatsApp do bëhen me pagesë

Parlamenti i Ugandës ka miratuar ligjin për vendosjen e taksës për njerëzit që përdorin platformat e mediave sociale....

4 June, 2018 Lexo më shumë

Së shpejti në Youtube do të flisni me mesazhe

YouTube së shpejti do të sjellë mesazhet vetëm për celularë....

1 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO