Fun – Page 370 – Lajmi.net

Aktuale

24 fakte që ju i keni besuar si të vërteta, por janë 100% false /FOTO

Fakte janë ato që e bëjnë botën të shkojmë përreth - fjalë për fjalë. Prej momentit të lindjes, ne jemi të inkurajuar që të mësojmë sa më shumë që të jetë e mundur. Kjo është ajo që ne marrim përmes shkollës, kolegjit dhe me shpresë në vendin e punës. Ndërkohë që ka disa njerëz që padyshim që ndjekin njohuritë e tyre shumë më tepër se të tjerat (si Stephen Hawking), ka disa fakte që duket se janë thjesht të rreme ose gënjeshtra....

15 July, 2018 Lexo më shumë

I hedhin birrë në fytyrë, gazetari vijon raportimin

Një gazetar di të tregojë gjithnjë profesionalizmin e tij. Ai që vërtetoi këtë ishte neozelandezi, Lloyd Burr, gazetar i televizionit “Newshub Europe”....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Një hotel në Londër bën ëmbëlsira që janë maskuar si objekte të përditshme/VIDEO

Mark Perkins krijon ëmbëlsira të pabesueshme që duken si objekte të përditshme. ...

15 July, 2018 Lexo më shumë

Një akullnajë gjigante kërcënon fshatin

Në Grenlandë zyrtarët thonë se kurrë nuk kanë parë një akullnajë aq të madhe. Verën e kaluar, katër vetë u vranë pasi valët kishin përmbytur shtëpi në veriperëndim të Grenlandës pas tërmetit. ...

15 July, 2018 Lexo më shumë

Macet parashikojnë termetin e papritur /VIDEO

Përkundër të gjitha arritjeve të progresit teknologjik, ne ende nuk kemi arritur t'i parashikojmë se kur mund të godasin termetet....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Fëmija 8-vjeçar është Bruce Lee i ardhshëm /VIDEO

Ky fëmijë është mjaft i shkathtë dhe me aftësi jashtëzakonisht të mëdha....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Zbatoni këto 3 këshilla nëse dëshironi të bëni për vete një mashkull të pasur

Ja disa këshilla nga ekspertët nëse dëshironi të bëni për vete një mashkull të pasur....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Mësim nga djepi deri në varr: 70-vjeçari maroken i kthehet shkollës së papërfunduar

Se njeriu duhet të mësojë sa të jetojë, është një parim e kredo vërtet fisnike. ...

15 July, 2018 Lexo më shumë

Gjermani: llotari për të fituar një vendvarrim

Në qytetin gjerman Berchtesgaden, ka qenë gjithmonë një interes i madh të paturit e një varri. Kjo për shkak të mungesës së vendeve për një “banesë të fundit”....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Imazhe tronditës nga Grenlanda: 10 miliardë ton akulli të shembur në oqean

Një ajsberg gjigant prej gjashtë kilometrash u shemb në oqean në Grenlandë, ngjarje e regjistruar muajin e kaluar në Helheim. Videoja e pabesueshme u regjistrua nga Denise Holland nga Observatori i Detit Botëror....

15 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO