Fun – Page 359 – Lajmi.net

Aktuale

Kur futbolli kombinohet me animacione dhe efekte!

Dikush i ka shtuar lëvizjeve të futbollistëve të famshëm efekte dhe animacine të ndryshme që do ju bëjnë të shikoni futbollin ndryshe....

24 July, 2014Lexo më shumë

Fotografi gjen fotot e tij të humbura pas 50 vitesh

Një fotograf 83 vjeçar është befasuar kur ka gjetur foto që ai i ka bërë 50 vite më parë, foto të bukura të nënave me fëmijët e tyre....

24 July, 2014Lexo më shumë

Rënia nga largësia marramendëse, pa u lidhur askund (Video)

Të rinj nga Danimarka kërcejnë nga një kullë çmendurisht e lartë, duke rënë të lirë vetëm në një rrjetë....

23 July, 2014Lexo më shumë

Momentet kur dasma mund të bëhet interesante dhe turpëruese (Video)

Gjithçka mund të ndodhë në festat ku alkooli është i pranishëm, por ndodhin edhe ngjarje mjaft qesharake....

23 July, 2014Lexo më shumë

9 vjeçari martohet për herë të dytë me gruan e tij 62 vjeçare (Video)

Ky djalë 9 vjeçar ëstë ri-martuar me gruan e tij 62 vjeçare në Afrikën Jugore....

22 July, 2014Lexo më shumë

Kalon 7 kilometra çdo natë për të marrë ushqim për shokët (Video)

Lilica, një kudër në qytetin Sao Carlos në Brazil, ishte qen rruge. Atë e gjeti Nele Vanya, pronarja e një pike të grumbullimit të mbeturinave teknike. Prej atëherë kudra jeton me të dhe me familjen e saj shumanëtarëshe, të cilën pos fëmijëve e përbëjnë edhe një qen, maçorr, një pelë dhe disa pula. ...

20 July, 2014Lexo më shumë

A do donit të kishit një dasëm të tillë? (Video)

Padyshim që një dasëm interesante dhe e veçantë nga të tjerat, është një ëndërr sidomos për femrën....

19 July, 2014Lexo më shumë

A keni parë kësi ‘show’ të fishekzjarrëve ndonjëherë? (Video)

"Shfaqja" me fishekzjarrë në cermoninë hapëse të "Gothia Cup" ka lënë të mahnitur shumë persona....

18 July, 2014Lexo më shumë

Peshkaqeni ngordh shkaku i kafshatës tepër të madhe (Video)

Një peshkaqen i bardhë është ngufatur pas tentimit për të përpirë gjahun e tij, një luan të madh deti. ...

17 July, 2014Lexo më shumë

29 kafshë që sillen si njerëz (Video)

Një video që tregon 29 kafshë që bëjnë sjellje të ndryshme të njerëzëve po qarkullon në internet....

17 July, 2014Lexo më shumë

#KosovoEverywhere me garë të fotografive

Vera e vitit 2014 do te jetë verë për Kosovën. Çdo njeri që ka ndonjë lidhje me Kosovën mund të tregojë që shteti i tij është anë e mbanë botës....

17 July, 2014Lexo më shumë

Vajza 3 vjeçare zgjohet në funeralin e saj (Video)

Një vajzë 3 vjeçare nga Filipinet e cile mendohej se kishte vdekur, është zgjuar duke e përgatitur për funeralin e saj....

16 July, 2014Lexo më shumë

Njihuni me njeriun më të vjetër në botë

Braziliani Jose Aguinelo dos Santos, prindërit e të cilit ishin skllavë afrikanë, është personi më i vjetër që është dokumentuar ndonjëherë. Ai pretendon se ka lindur me 7 Korrik të 1888 dhe i ka plot 126 vjet....

16 July, 2014Lexo më shumë

Video me të huajt duke zhveshur njëri-tjetrin

Regjisorja e ‘First Kiss’ tani bën video me të huajt të cilët zhveshin njëri-tjetrin....

12 July, 2014Lexo më shumë

Filmi më i gjatë në botë tani nxjerr trailerin e parë

Filmi që po synon rekordin botëror për filmin më të gjatë në botë - plotë 720 orë - tani ka dalë me trailerin e parë....

12 July, 2014Lexo më shumë

Mijëra punëtorë të Apple nga gjithë bota mblidhen për paradën ‘Pride’

Apple ka mbajtur paradën ‘Pride’ për homoseksualët dhe ka mbledhur mijëra punëtorë dhe familjet e tyre nga gjithë bota....

11 July, 2014Lexo më shumë

Kazakistan: Banorët papritmas bien në gjumë, zgjohen pas disa ditësh

Në Kazakistan njerëzit flenë më ditë të tëra. Kjo dukuri e pazakontë e përhapur ditëve të fundit, ka bërë që disa banorë të këtij shteti të bien në gjumë të thellë ....

11 July, 2014Lexo më shumë

7 mace lëvizin në harmoni të përsosur

7 mace të vogla janë reshtuar para një objekti që po lëvizte dhe ato e ndjekin me kokë duke bërë lëvizje të njëjta, që të shtatat....

10 July, 2014Lexo më shumë

Dorëza e kristaltë e derës shkakton zjarr në shtëpinë 1.5 milion dollarëshe

Dorëza e kristaltë në derën e një dhome të gjumit ka reflektuar rreze të diellit në fustanine varuar dhe ka bërë që dhoma të marrë flakë në shtëpinë me vlerë 1.5 milion dollarë....

10 July, 2014Lexo më shumë

Vajza me sëmundje të rralla poston video me foto të saj për 6 vite

Një vajzë i ka bashkuar në një video të gjitha fotot ‘selfie’ që ka bërë gjatë 6 viteve të fundit, duke treguar transformimin që i kanë shkaktuar sëmundjet mentale....

9 July, 2014Lexo më shumë

Fëmijët e vegjël qajnë për lëndimin e Neymar!

Ka pasur shumë lot para kohës së gjumit nga fëmijët brazilianë kur kanë kuptuar se lojtari  ityre i dashur do të mungojë në ndeshjet tjera të botërorit....

8 July, 2014Lexo më shumë

Dy aeroplanë për pak sa nuk përplasen në Barcelonë

Aeroplanët në Barcelonë për pak sa nuk përplasn në aeroportin që siç duket i ka ikur koordinimi....

8 July, 2014Lexo më shumë

Prizreni dhe Saranda në top-dhjetëshen e Ballkanit

Faqja e njohur topinspired.com, ka listuar 10 qytetet më të bukura në Gadishullin e Ballkanit, që duhet vizituar nga turistët e huaj. ...

7 July, 2014Lexo më shumë

Një djalë vesh streçe dhe i mashtron djemtë duke i bërë të mendojnë se është femër

Mashtron kalimtarët duke i bërë të mendojnë se është femër, duke kthyer të pasmet kah rruga me streçe të veshura....

6 July, 2014Lexo më shumë

Një notues kafshohet nga peshkaqeni i bardhë në plazhin Kalifornian

Në plazhin Manhattan në Kaliforni disa notues janë sulmuar nga një peshkaqen i bardhë dhe mjaft i madh, madje njëri edhe është kafshuar....

6 July, 2014Lexo më shumë

Shkakton aksident dhe largohet nga vendi i ngjarjes (Video)

Një shofer i një veture është treguar mjaft i "paedukatë" në rrugë, duke shkaktuar aksident me qëllim dhe duke u larguar....

5 July, 2014Lexo më shumë

Gjashtë kalimtarë shohin vdekjen me sy (Video)

Ky është një moment i tmerrshëm kur një kamion godet një grup të njerëzve të cilët po kalonin në “zebra”....

5 July, 2014Lexo më shumë

Të luash Tetris në maicë (Video)

Ky njeri ka ndërtuar një maicë në të cilën mund të luhet njëra nga lojërat më të famshme, Tetris....

4 July, 2014Lexo më shumë

Femra që e bëri fytyrën e saj me Photoshop për të përfaqësuar bukurinë e 25 vendeve të botës

Me punën e saj të bërë me Photoshop, Esther Honig shpreson se do të zbulojë nëse standardet e bukurisë globale aktualisht ekzistojnë. Ajo përmes fotografive dhe punimeve me Photoshop, ka dashur të tregojë standardet e bukurisë në 25 vende të botës....

3 July, 2014Lexo më shumë

Verzioni shqiptar i himnit të Zvicrës (Video)

Pas performancës së shkëlqyeshme në botëror të shqiptarëve që luajnë për kombëtaren e Zvicrës, ka dalur edhe "Himni shqiptar i Zvicrës"....

3 July, 2014Lexo më shumë

Fëmijët e pasur nuk kanë çfarë të bëjnë me paratë

Tufa me para të gatshme, avionë privat e superjahte - mirësevini në një ditë "normale" të fëmijëve super të pasur....

3 July, 2014Lexo më shumë

Kur ndjekja me motoçikleta kthehet në propozim për martesë

Një grua detyrohet të dalë nga automjeti pasi partneri i saj, ngasës i veturës, po sulmohej nga disa motoçiklistë. Por, mesa duket, e gjitha ishte pjesë e një plani....

3 July, 2014Lexo më shumë

Kur ndeshen Jaguari me Aligatorin

Apo thënë më mirë "kur Jaguari merr rolin e Aligatorit". Shikoni videon e ndeshjes midis këtyre dy kafshëve të fuqishme....

3 July, 2014Lexo më shumë

Nuk do ta besonit se ky është një vizatim (Video)

A mendoni se shishja që shihni në foto është e vërtetë? Epo, e keni gabim....

2 July, 2014Lexo më shumë

Filmohet duke vrapuar pasi vodhi iPhonen, ajo çfarë i ndodhi është e tmerrshme (Video)

Një video e publikuar në youtube tregon se si një personi i vidhet telefoni. Ai në ato momente në trupin e tij po mbante një kamerë për të bërë xhirime për vete....

2 July, 2014Lexo më shumë

Turisti hidhet nga maja e hotelit në pishinë

Njeriu në fjalë është me fat të jetë i gjallë pas hedhjes së tij nga kati i gjashtë, teksa po kalonte pushimet e tij në Ibiza....

1 July, 2014Lexo më shumë

‘Fruit Ninja’ në jetën reale, copëton 140 limona për 66 sekonda (VIDEO)

Me aftësitë e tij me thikë një luftëtar samurai do të ndjehej krenarë për këtë prerës limonash i cili sigurisht se nuk është duke e marrë me vrull....

1 July, 2014Lexo më shumë

15 stereotipe për gazetarë, që janë absolutisht të vërteta (Foto)

Të gjithë ne e dimë se stereotipet janë gjë e gabuar por ndonjëherë stereotipet vërtetë janë stereotipe të vërteta....

1 July, 2014Lexo më shumë

Këto bikini do ta bëjnë verën tuaj super emocionuese

Ndoshta për shumicën prej jush stina e verës është më e preferuara, por me këto jelekë bikini "TaTa Top" padyshim se vera juaj do jetë më emocionuese....

29 June, 2014Lexo më shumë

Tani mund të kryeni marrëdhënie seksuale me iPad-in tuaj falë lodrës së re (Video)

Shumë prej nesh janë bërë të pandarë nga telefonat e mençur dhe tabletët tonë, por nëse ju jeni duke kërkuar që ta çoni marrëdhënien tuaj në një tjetër nivel dhe 'të kryeni marrëdhënie seksuale me iPad-in tuaj', atëherë marka e lodrave të seksit Fleshlight e ka bërë të mundshme një gjë të tillë për disa arsye....

29 June, 2014Lexo më shumë

17 nënshkrimet më interesante të njerëzve të famshëm gjatë historisë

Në ditët e sotme, shumica prej nesh firmosim emrat tonë nëpër çeqe dhe dokumente të ndryshme me shkronja të thjeshta të shkrimit....

28 June, 2014Lexo më shumë

Shoqërueset e nuseve tregojnë të pasmet e tyre seksi! A është ky trendi më i ri i fotove të dasmës?

Disa fotografë kanë ardhur me një ide të ndritshme për t'i dhënë një pamje më pikante fotove të zymta të dasmave si në kohërat e lashta....

27 June, 2014Lexo më shumë

Robotët e parë si prezantues televiziv që lexojnë lajmet pa ndonjë vështirësi

Androidët e gjallë të komanduar me telekomandë do të garojnë me njerëzit për t'i thënë titujt kryesor....

26 June, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool