Fun – Page 350 – Lajmi.net

Aktuale

Shkencëtarët: Alienët nuk mund të na pushtojnë, pasi nuk janë aq të mençur

Shkencëtarët kanë mohuar se alienët mund të na pushtojnë, duke pretenduar se ata në fakt nuk janë aq inteligjentë sa mendojmë....

17 September, 2015Lexo më shumë

Falë programit në telefon, shikon “live” grabitësit duke vjedhur në shtëpinë e tij (VIDEO)

Danny Wheeler u befasua nga një mesazh që i erdhi në telefonin e tij rreth orës 13:00 pasditen e së martës....

17 September, 2015Lexo më shumë

Veturat më të pazakonshme që njerëzit i krijuan ndonjëherë (Foto)

Kushdo që i krijoi këto vetura të pazakonshme, padyshim që kishte një ‘qasje’ më ndryshe ndaj inxhinierisë....

17 September, 2015Lexo më shumë

Qesharake, ja me kë përngjanë disa të famshëm (Foto)

Një aplikacion për takime i quajtur Double, i cili gjen përshtatjet ideale të çifteve për të dalë në takim, ka dalë me disa përshtatje qesharake të disa të famshmëve me kafshë dhe gjëra të tjera....

17 September, 2015Lexo më shumë

Roboti u thotë “f*ck you” prezantuesve të BBC në emision të drejtpërdrejt

Kur ftoni një robot si mysafir në emisionin e mëngjesit, ekziston gjithmonë rreziku që ai të refuzojë të luaj sipas rregullave, shkruan “Mashable”. ...

17 September, 2015Lexo më shumë

Dy-vjeçari me forcë të pabesueshme (Video)

Video të fëmijës Arat Hosseini që tregonin atë duke u lëkundur në trapez kur ishte vetëm nëntë muajsh dhe salto para ditëlindjes së dytë....

17 September, 2015Lexo më shumë

Të gjithë në mbështetje të Ahmedit, djaloshit i cili u arrestua për krijimin e një ore

Ahmed Mohamed, djalosh 14-vjeçar mysliman i cili u arrestua nga autoritetet e Teksasit për krijimin e një ore për të cilën menduan se ishte bombë, tani është duke u mbështetur me të madhe në rrjetet sociale....

17 September, 2015Lexo më shumë

E frikshme: Ja si duken peshqit në Fukushima pas shpërthimit bërthamor (Foto)

Fukushima në Japoni u bë e njohur në mbarë botën pas incidentit të rëndë bërthamor....

16 September, 2015Lexo më shumë

Shikoni si reagon gorilla kur i sheh imazhet e gorillave tjera në telefon |VIDEO|

Një video e cila është publikuar në YouTube në datën 6 shtator të këtij viti, parqet një gorillë se si ajo ishte habitur kur kishte shikuar disa imazhe në telefonin e një vizitori, i cili kishte ardhur kopshtin zoologjik....

16 September, 2015Lexo më shumë

A e dini pse kjo foto ka prekur miliona njerëz anembanë botës !?

Gjesti i këtij babai nuk ka të bëjë krejtësisht vetëm me faktin se ai nuk e ka lënë të birin që të laget nga shiu; në fakt ai me këtë gjest i ka dhënë një mësim atij që në jetë shumë herë do të na duhet që mirëqenien e të tjerëve t'a vendosim para asaj personale....

16 September, 2015Lexo më shumë

E pabesueshme, modelja pozon nën ujë afër krokodilit të rrezikshëm (Video)

Kjo video e pabesueshme shfaqë momentin kur një modele pozon nën ujë afër një krokodili të rrezikshëm....

16 September, 2015Lexo më shumë

Nuk do të besoni se kjo modele ka 59 vjet (Foto)

Ajo nuk i ka 20 vjet, por hiq më pak se 59, dhe ende mbetet një modele shumë tërheqëse. Yasmina Rossi, është mjaft e suksesshme, e cila punon me shumë kompani të njohura. Ajo ka lindur në Francë në vitin 1955 ndërsa u rrit në ishullin Corsica....

16 September, 2015Lexo më shumë

5 filmat ku aktoret u shfaqen shumë tërheqëse (Foto)

Më poshtë mund të shihni një listë prej 5 aktoreve më të bukura, më seksi dhe më tërheqëse që Hollivudi i ka prezantuar ndonjëherë....

16 September, 2015Lexo më shumë

Artistja vizaton fytyrën e Donald Trump me gjakun e periodave

Një artiste sapo ka bërë diçka jo të zakonshme. Fytyrën e biznesmenit të njohur Donald Trump, e ka vizatuar duke përdorur gjakun e periodave....

16 September, 2015Lexo më shumë

Kur edhe luanët luftojnë për ‘femra’ (Foto)

Këto fotografi dramatike shfaqin momentin kur dy luanë luftojnë mes vete, për shkak që njëri nga ta e pengoi tjetrin teksa ishte në një ‘takim’ me një luaneshë....

16 September, 2015Lexo më shumë

10 fotografitë që dëshmojnë se deti është vendi më i frikshëm

71% e Tokës është ujë. Dhe ky ujë, është i tëri oqean me plot gjëra të frikshme atje poshtë që sigurisht vetëm ta mendoni nuk do të dëshironi të shkoni më....

16 September, 2015Lexo më shumë

24-vjeçari tregon se si arriti nga kursimet të grumbullojë $4 milionë pasuri

Në vitin 2010, Mike Henkel braktisi kolegjin pas vetëm dy vjetëve në Universitetin Qendror të Michiganit....

16 September, 2015Lexo më shumë

Sjell orën në shkollë, arrestohet nxënësi mysliman: Po bën bombë

Një djalosh shkolle në Dallas, SHBA, u arrestua pasi akuzohet se po përgatiste një bombë....

16 September, 2015Lexo më shumë

Ju prezantojmë me familjen që ka nga 6 gishta në secilën këmbë dhe dorë (Video)

Familja “Da Silva”, të gjithë kanë nga 12 gishta në duar dhe këmbë. E në vend se kjo të paraqiste problem, kjo familje prej 14 anëtarësh i ka vendosur ato në përdorim të mirë....

16 September, 2015Lexo më shumë

Momenti dramatik kur një artist pothuajse u mbyt gjatë një shfaqje magjike (Video)

Një artist u detyrua që të anulojë natën e hapjes së shfaqjes magjike ‘Criss Angel’, pasi për pak se nuk u mbyt në kutinë e ujit në të cilën ishte futur....

16 September, 2015Lexo më shumë

Përse duhet mbajtur tamponët në vendin e punës?

Kur u them njerëzve se mbajë tamponë në tavolinën time të punës, ata ose befasohen ose duan të dinë përse. Ja 12 arsye pse i mbajë tamponët në zyrën time të punës, shkruan Sarah Khan, autore e shkrimit në viralwomen.com, transmeton lajmi.net. ...

16 September, 2015Lexo më shumë

A ju pëlqen ideja e një butoni “Dislike” në Facebook?

Së fundi është përhapur ideja e një butoni "Dislike" në rrjetin social Facebook, pikërisht nga vet themeluesi i këtij rrjeti social, Mark Zuckerberg. Por, a do ju pëlqente juve një ide e tillë? Na tregoni duke votuar në sondazhin më poshtë dhe duke komentuar!...

16 September, 2015Lexo më shumë

Çfarë ndodh me milingonat kur “cingërron” iPhone pranë tyre? (Video)

Një video e realizuar me disa milingona dhe një iPhone ka sjellë rezultat të pabesueshëm!...

16 September, 2015Lexo më shumë

E FRIKSHME: Momenti kur ‘Balenat Vrasëse’ ndjekin pas anijen e peshkatarëve |VIDEO|

Sipas përshkrimit të videos që ata kanë publikuar në Youtube; dy peshkatarët ishin rreth 5 milje larg bregut të detit kur për herë të parë ata i kishin vërejtur këto krijesa të cilat po lëviznin poshtë anijes së tyre. Por ata nuk e kishin idenë se çka ishin ato deri në momentin kur 'Orkat' u afruan disa hapa larg tyre....

16 September, 2015Lexo më shumë

A keni dëgjuar për ‘Qytetin e të Vdekurve’ që ndodhet në Rusi !? |FOTO GALERI|

Në fshatin e largët Dargavs të Rusisë ndodhen varrezat e lashta të cilat e i japin emrin atij lokacioni edhe si 'Qyteti i të vdekurve'. Dargavs është mbresëlënës jo vetëm për shkak të numrit të madh të mauzoleumeve por edhe për shkak të peisazhit jashtëzakonisht të bukur që e rrethon....

15 September, 2015Lexo më shumë

Shokuese: Ekziston lotaria ku fitoni një virgjëreshë adoleshente (Foto)

Policia ka nisur të hetojë mbi disa pretendime shokuese mbi një lotari, ku fituesit marrin si çmim një virgjëreshë minorene....

15 September, 2015Lexo më shumë

Komandot libaneze hanë gjarpërinj gjatë stërvitjes (Foto)

Në kryeqytetin e Libanit, Bejrut komandot lokale treguan forcën dhe durimin e tyre gjatë një stërvitje kombëtare për sigurinë. Ata treguan forcën e tyre duke vrarë gjarpërinj me dhëmbë dhe më pas duke i ngrënë ata....

15 September, 2015Lexo më shumë

Bllokon tramvajin sepse shoferi nuk i hapi dyert (Video)

Një qytetar nga Zagrebi ishte duke u ngutur për diku, kur shoferja e tramvajit nuk i hapi dyert. Dhe duke mos pranuar të pajtohet me gjestin e saj, kishte vendosur të dal para hekurudhës, shkruan e përditshmja kroate “Index”. ...

15 September, 2015Lexo më shumë

Cili është ushqimi tradicional më i mirë?

Në kuizin më poshtë, kapeni foton dhe vendoseni në të djathtë nëse ushqimi JU PËLQEN, ndërsa në të majtë nëse NUK JU PËLQEN. ...

15 September, 2015Lexo më shumë

Majmuni duke shtënë me kallashnikov (Video)

Disa luftëtarë afrikan argëtoheshin me një majmun të llojit shimpanze, derisa kjo e fundit dikur filloj të gjuaj pa kontroll breshëri të plumbave me kallashnikov. ...

15 September, 2015Lexo më shumë

Jo të gjithë e kanë këtë vijë në dorë, por çfarë do të thotë ajo nëse ju e keni?

Për qindra vite, lexuesit e dorës kanë ekzaminuar duart në mënyrë që të parashikojnë të ardhmen e një personi....

15 September, 2015Lexo më shumë

Breshkat e detit pushtojnë plazhin e Kosta Rikës (Foto)

Autoritetet e Kosta Rikës kanë nisur një hetim ndaj një turme të papërgjegjshëm të pushuesve, pasi ata penguan breshkat e detit për të kryer një ritual të zakonshëm dhe rrezikuan ato përgjatë bregut Paqësor të vendit....

15 September, 2015Lexo më shumë

Prifti i çmendur ortodoks: Ja pse e torturoi besimtarin (Video)

Një prift i kishës ortodokse që gjendet në mes të kufirit të Moladavisë dhe Ukrainës, pretendon se një besimtar i kishës që ai drejton është pushtuar nga shpirti i keq. Siç mund të shihet në video, ai përdor një metodë të çuditshme për të larguar “shpirtin e keq” nga trupi i tij. ...

15 September, 2015Lexo më shumë

5 telenovelat që shqiptarët i shikuan më së shumti (Foto)

Telenovelat janë shumë të popullarizuara në Evropë, Amerikë Latine, Brazil, Portugali, Spanjë por edhe në vendin tonë....

15 September, 2015Lexo më shumë

Kjo grua i ka 97-vjet, dhe nuk do ta besoni çfarë mund të bëjë (Video)

Edhe pse në shikim të parë duke e vjetër dhe e brishtë, kjo grua e dobët ka treguar se aktivitetet fizike për të janë “vetëm një copë tortë”....

15 September, 2015Lexo më shumë

Për çfarë arsye kjo është kisha më e frikshme në botë !? |FOTO GALERI|

Kisha e Gjorgjit e cila gjendet në Republikën Çeke, dhe ajo është vërtetë në një gjendje të mjerueshme dhe edhe gjendja e objektit ka mbetur në mjerim, pasiqë rreth vitetve të 60'ta një pjesë e saj ishte shembur gjatë një funerali....

15 September, 2015Lexo më shumë

I hidhëruar me përfaqësuesit e Mercedesit, shkatërron veturën e 150 mijë funtave (Video)

Një njeri tejet i hidhëruar është fotografuar duke goditur me shkop të golfit veturën e tij të re të tipit Mercedes Benz, që kap vlerën e 150 mijë funteve, shkruan “TheSun”....

15 September, 2015Lexo më shumë

Incizon rrugëtimin e tij të rrezikshëm nëpërmes malit që po digjej (Video)

Një njeri ka filmuar largimin e tij të ‘guximshëm’ nga një pyll që po digjej në Kaliforni....

15 September, 2015Lexo më shumë

Njihuni me Zlatan; gruan më elastike në botë |FOTO & VIDEO|

Ajo duket sikur në çdo moment do të thejë ndonjë nga gjymtyrët e trupit të saj, dhe nëse mendoni të imitoni një nga lëvizjet e saj - KUJDES, mund të dëmtoheni keq. ...

15 September, 2015Lexo më shumë

Shkencëtarët krijojnë kompjuterin që parashikon vdekjen (Video)

Disa hulumtues nga Bostoni kanë krijuar një super-kompjuter për të cilin pretendojnë se mund të parashikojë vdekjen e një pacienti me 95% saktësi....

15 September, 2015Lexo më shumë

Shokuese: E godet plakën me grusht pa asnjë arsye (Video)

Në një video nga Rusi shfaq një djalë të ri teksa e godet një plakë në supermaket fuqishëm me grusht. Video, pasi ka rrjedhur në internet ka shokuar shumë persona, kurse plaka mësohet se është në gjendje të mirë....

15 September, 2015Lexo më shumë

Ja sa e lehtë është që sendet tuaja të vidhen në vendin e sigurt të hotelit (Foto/Video)

Pothuajse të gjithë prej nesh kemi qenë me pushime ose kemi qëndruar në një hotel, ku kemi përfituar sigurinë e hotelit për të lënë sendet me vlerë në një vend të sigurt. ...

14 September, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bike Rivals