Fun – Page 331 – Lajmi.net

Aktuale

Ja çfarë bëjnë në hundë një fis indian (Foto)

Këto foto të rralla janë vepër e Cezary Wyszynski, që pati mundësinë e rrallë të fotografonte gratë e fisit Apatani në Arunachal Pradesh të Indisë....

17 July, 2015Lexo më shumë

Kur lejleku dhe krokodili e ndajnë bashkë ushqimin (Foto)

Është regjistruar momenti interesant, që e tregon një lejlek duke kapur peshkun që gjendet në gojën e krokodilit....

17 July, 2015Lexo më shumë

Të burgosurit rrahen si në filma (Video)

Këto pamje tregojnë përplasjet e dhunshme mes të burgosurve....

17 July, 2015Lexo më shumë

A do ta kishit provuar këtë sport !? |FOTO|

Fotot e realizuara nga një fotograf që vie nga Rio de Janeiro janë fantastike. Ky sport kërkon dedikim të madh, koncentrim dhe ushtrime të shumta....

17 July, 2015Lexo më shumë

Sheiku nga Dubai që ‘çmendet’ pas këngëve boshnjake, i di përmendësh (Video)

Sheiku Jasin nga Dubai këndon hitet boshnjake “Sarajevo, grade moj”, "Undo" dhe "Pijem na eks". ...

17 July, 2015Lexo më shumë

Ju sigurojmë se magji si kjo nuk keni parë ndonjëherë! (Video)

Për çdo lëvizje në magji ka një shpjegim. Për këtë arsye u krjiua emisioni "Pen and Teller Fool Us"....

17 July, 2015Lexo më shumë

14 këngët që janë në trend në botë të cilat nuk i keni dëgjuar kurrë

Përveç faktit se disa këngë janë të njohura në të gjithë botën, ka disa të tjera të cilat janë në trend në qytete të ndryshme të botës që janë unike për zonat e tyre....

16 July, 2015Lexo më shumë

Shikojeni se a do të bëheni të suksesshëm?

Secila organizatë si Apple, Google e deri te Qeveria e SHBA-ve ka kërkesa të veta sa i përket personalitetit të stafit dhe lidershipit të saj....

16 July, 2015Lexo më shumë

Luanët terrorizojnë turistët, e shqyejnë një antilopë në mes të rrugës |FOTO+16|

Dy luanë kanë terrorizuar turistët në një park në Afrikën e Jugut. Ata kanë shqyer një antilopë, nën praninë e disa dhjetëra turistëve. /lajmi.net Fotot janë bërë nga fotografja Carolyn Dunford nga Britania e  Madhe.  ...

16 July, 2015Lexo më shumë

I ‘shpërthen’ prapanica duke ushtruar (Foto)

Amerikanes nga Bostoni i kanë shpërthyer implantet në prapanicë derisa po ushtronte në palestër....

16 July, 2015Lexo më shumë

Krijon pamje mahnitëse në modelet e zhveshura me drita ultra-vjollcë (Foto)

John Poppleton, 44 vjeç, ka përdorur dritat UV për të krijuar pamje mahnitëse në modelet e zhveshura....

16 July, 2015Lexo më shumë

103 vjeçarja nget makinë (Foto)

Ajo mund të jetë e vjetër me 103 vite jetë, por për Eileen Ash ato janë vetëm numër....

16 July, 2015Lexo më shumë

Në Boston më në fund shkrihet bora e fundit

Në hemisferën veriore qytetarët qe një muaj është duke shijuar maksimalisht verën dhe motin e nxehtë, derisa në Boston më në fund është shkrirë edhe bora e fundit nga dimri i kaluar. ...

16 July, 2015Lexo më shumë

Peshkaqenët shfaqen në mes të Shkupit (Foto/Video)

Në këtë video mund të shihni diçka të çuditshme-peshkaqenët duke notuar në lumin e Vardarit në qendër të Shkupit....

16 July, 2015Lexo më shumë

Vajza që vuan nga një gjendje e rrallë gjenetike (Foto)

Njerëzit shpesh thonë se bukuria gjendet brenda, dhe se “gjërat thelbësore në jetë nuk shihen me sy”. Por, a është e mundur që të ndjekësh këto parime kur jeni të rrethuar vazhdimisht me imazhe të femrave të bukura, reklamave të ndryshme kozmetike, këshillave dhe kremrave për t’u dukur më bukur?...

16 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me 3 femrat e para shqiptare që e pushtuan majën e ‘Mount Blanc’ |FOTO|

Uta Ibrahimi, Arineta Mula dhe Afërdita Tahiri janë tri vajzat nga Prishtina që pas shumë javë e muaj përgatitje së bashku me anëtarët tjerë të 'Klubit Alpin Prishtina' realizuan misionin e tyre që ta pushtonin një nga majat më të larta në Evropë më saktësisht majën e malit 'Mont Blanc' që ka në lartësi prej 4810 metra. /lajmi.net...

16 July, 2015Lexo më shumë

Zgjidhet misteri: Ja pse banorët e fshatit Kalach flinin me ditë të tëra (Foto/Video)

Misteri i “fshatit të mallkuar”, një sëmundje që ka lidhje me gjumin po i bën njerëzit të bien pa ndjenja për ditë të tëra, derisa pensionistët dhe burrat kanë kërkesa të mëdha për seks. ...

16 July, 2015Lexo më shumë

Krokodili ‘Hulk’ (Foto)

Armand Grobler bëri disa fotografi të një krokodili të gjelbër dhe muskulor në Afrikë të Jugut dhe e emëroi atë ‘Hulk’ – për shkak të agresivitetit dhe ngjyrës së tij....

16 July, 2015Lexo më shumë

Nuk do ta besoni sa vjeçe është kjo modele (Foto)

Me fytyrën e saj të ‘përsosur’ pa rrudha dhe trupin e saj super-seksi, është e vështirë ta besosh se kjo modele është 50 vjeçe....

16 July, 2015Lexo më shumë

Tom Cruise rrezikoi jetën e tij në xhirimet për filmin e ri (Video)

Tom Cruise është me të vërtetë një aktor ‘i çmendur’. Filmat e tij janë gjithmonë të pëlqyeshëm nga publiku anë e mbanë botës – ndoshta për shkak të çmendurisë së tij....

16 July, 2015Lexo më shumë

Modelja me veshje provokative që donte të takonte Papën, largohet nga policia (Foto/Video)

Në video shfaqen pamjet kur rojet e Papës largojnë një grua në momentin që ajo dëshironte të takonte kreun e Kishës katolike…sepse nuk kishte veshur sytjena....

16 July, 2015Lexo më shumë

Shndërrohet në zezak pas transplantimit të mëlçisë nga donatori afrikano-amerikan (Foto)

Një burri të bardhë të cilit i është dhënë mëlçia e re nga një donator afrikano-amerikan, ka pranuar haptazi se pas operacionit lëkura ka filluar ti bëhet e zezë....

15 July, 2015Lexo më shumë

Përqafon dhe përkëdhel pitonin gjigant

Ai është një nga grabitqarët më vdekjeprurës në botë dhe mund të gëlltisë lehtësisht një fëmijë të vogël, por vogëlushja Alisha-Mae nuk ka fare frikë nga pitoni 4 metra i gjatë, që mbështillet rreth saj....

15 July, 2015Lexo më shumë

“Çmenden” shqiptarët në “Shkuma Party”

Nëse në Tiranë njerëzit nuk i rezistojnë të nxehtit në bregdetin e Vlorës kanë gjetur zgjidhjen....

15 July, 2015Lexo më shumë

Helikopteri ushtarak ulet në një fushë të minuar, më pas ndodh katastrofa! (VIDEO)

Helikopter arriti të ulet në tokë, por vetëm disa sekonda pas uljes një nga mina ka shpërthyer....

15 July, 2015Lexo më shumë

Miu shkakton rrëmujë në xhami, lëndohen 80 veta (Video)

Një mi ka shkaktuar panik dhe tollovi në xhaminë Casablanca në Maroko, duke lënë kështu 80 të lënduar, shumica prej tyre femra, raportojnë mediat marokene....

15 July, 2015Lexo më shumë

E zuri gjumi para diktatorit, ekzekutohet direkt ministri korean

Ai u ekzekutua pasi duket se e kishte zënë gjumi gjatë një aktiviteti ushtarak. Që në maj kishte spekulime për vdekjen e ministrit të Mbrojtjes në Korenë e Veriut....

15 July, 2015Lexo më shumë

Videoja që ka ngritur në këmbë Ballkanin: Nxënësi maltreton profesorin! (Video)

Në Bosnje dhe Hercegovinë është shfaqur një video që ka nxitur një ortek komentesh të ashpra, duke tronditur opinionin në vend dhe rajon. Në atë video shihet qartazi se si nxënësit e një shkolle të mesme në Cazin ngacmojnë profesorin e tyre....

15 July, 2015Lexo më shumë

Lufta e shqiponjës me dy pulëbardha, kush fitoi?

David Canales një fotograf nga Alaska ka bërë ndoshta foton e jetës, pasi që në fotografi kapi “luftën” e një shqiponje me dy pulëbardha, shkruan Huffington Post....

15 July, 2015Lexo më shumë

QESHARAKE, shikoni çka fotografoi ‘Google Street View’ diku në Ballkan |FOTO|

Kjo foto po bën xhiro nëpër shumë faqe në rrjetin social facebook kryesisht faqe nga vendet e Ballkanit, ku kamerat e 'Google Street View' kanë regjistruar një pamje të disa grave duke larë tepia. Adresa e saktë nuk dihet, por sido që të jetë kjo sado që është qesharake është edhe realitet, transmeton lajmi.net ...

15 July, 2015Lexo më shumë

30 kafshët e rralla përreth botës (Foto)

Këto kafshë të bukura duken sikur janë nxjerrë nga faqet e një libri me tregime mitike, apo janë të transportuara nga një botë tjetër jo si e jona....

15 July, 2015Lexo më shumë

Topogani më i gjatë në Botë që theu rekordin Guinness |FOTO & VIDEO|

Qejfi ka arritur në një nivel tjetër (më lartë) në Action Park të New Jersey't. Në këtë vend është shtuar edhe topogani më i gjatë në botë që është i gjatë 700 metra. Pa asnjë dyshim një vend që pritet të mbledhë shumë vizitorë për të shijuar këtë aventurë....

15 July, 2015Lexo më shumë

Kur bodibilderët i frikësojnë kalimtarët për vdekje (Video)

Si do të reagonit ju? Dy bodibilderë vendosën të krijojnë një kamerë të fshehur në rrugë, duke i frikësuar për vdekje kalimtarët. Ju ftojmë ta shikoni videon më poshtë!...

15 July, 2015Lexo më shumë

Shesin shtëpinë dhe ndërtojnë një shtëpi ‘me rrota’ për të udhëtuar botën (Foto)

Imagjinoni të ndërtoni një shtëpi me kuzhinë, banjo, sallon dhe dhomë gjumi së bashku me një tank uji të madh për nevoja të ndryshme – të gjitha brenda 130m2....

15 July, 2015Lexo më shumë

Femrat që ngjyrosin sqetullat (Foto)

Destiny Moreno, e cila është 17 vjeçe, shkoi në një sallon bukurie afër shtëpisë së saj me një ide të çuditshme. Ajo sapo hyri në sallon filloi t’i pyes punëtoret aty rreth ngjyrave të flokëve, derisa një punëtore e pyeti atë se si dëshiron t’i ngjyrosë flokët....

15 July, 2015Lexo më shumë

Ky është gjesti që bëri majmuni ndaj personit që e fotografoi (Foto)

Vizitorët e kopshtit zoologjik të Bristolit, mbeten paksa të surprizuar kur një gorilla e ngriti gishtin e mesëm ndaj një fotografi, që po provonte t’ia bënte një fotografi kësaj gorille....

15 July, 2015Lexo më shumë

Japonezët kapin pamjen e vërtetë të Tokës (Foto)

Ngjyra e vërtetë e Tokës është ‘zbuluar’ në detaje nga një satelit japonez i motit i cili mund të revolucionarizojë parashikimin e motit....

15 July, 2015Lexo më shumë

Fëmijët të cilët lindën, u rritën dhe ende jetojnë në varkë (Foto)

Harroni klasat shkollore dhe orët e zgjatura në zyre, një familje ka vendosur që jetën dhe edukimin e fëmijëve ta bëjnë në oqean....

15 July, 2015Lexo më shumë

Motrat binjake që parashikuan 11 shtatorin, dhe folën me Princeshën Diana dhe Michael Jackson

Binjaket identike pretendojnë se fantazmat i detyrojnë ato të shkruajnë mesazhe të frikshme, ku parashihet e ardhmja e njerëzimit siç ishte sulmi kibernetik ndaj kompanisë Sony, apo sulmi terrorist në maratonën e Bostonit....

14 July, 2015Lexo më shumë

Bosi më i madh i drogës në Meksikë ikë nga burgu me motoçikletë

Fotografi të mahnitshme të një tuneli të gjatë nëntokë janë shfaqur në internet, përmes të cilit bosi i Sinaloa Cartel ‘El Chapo’ e bëri arratisjen e tij spektakolare nga burgu i sigurisë së lartë....

14 July, 2015Lexo më shumë

Festivalet më të çuditshme dhe më të çmendura nëpër Evropë |FOTO|

Festivalet më të çmendura dhe më të çuditshme janë të organizuara në aktivitete që as nuk mund ta paramendoni. Ndoshta mund ta keni rastin ndonjëherë të shihni njërin nga to, por ne po ju sjellim disa pamje si dhe vendet dhe kohën se kur mbahen ato. /lajmi.net...

14 July, 2015Lexo më shumë

Lezbiket urdhërohen të mos puthen në festivalin e ushqimit

Lezbiket Mog Wilde dhe Frey (35) nga Pembrokeshire, në Angli, kishin vendosur të vizitojnë festivalin e ushqimit të Cardiff Bay, por asnjëherë nuk kishin menduar se afërsia e tyre do t’i pengojë të tjerët. ...

14 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals