Fun – Page 302 – Lajmi.net

Aktuale

Ja si duken tre vite shëtitje rreth botës të përmbledhura në 4 minuta |VIDEO|

Ai kishte planifikuar që të ikte për tremuaj - por tre vite më vonë ai ishte duke e bërë të njejtën gjë. Në fund ai kishte vizituar më shumë se 60 shtete anembanë botës, nga 'Mali Everest' deri në Varnasi të Indisë....

3 August, 2015Lexo më shumë

20 universitetet më të mira në botë: Harvard humb primatin

Ndonëse për vite më radhë zinte vendin e parë në renditjen e universiteteve më të mira në botë, Universiteti i Harvardit tani gjendët në vendin e katërt. Vendin e parë aktualisht e mban Instituti për Teknologji i Massachusetts. ...

3 August, 2015Lexo më shumë

Peshonte mbi 450KG, nuk do ta besoni se si duket tani! |FOTO|

Mayra Rosales nga SHBA peshonte gati gjysëm tonelate saktësisht 470 kilogram ishte pesha më e madhe që ajo kishte arritur, por ajo ka bër një ndryshim të pa-imagjinueshëm duke humbur 80% të asaj peshe. Gruaja nga Teksasi për një kohë ishte emëruar ‘gruaja më e trashë në botë’ por fotot e peshës që ajo ka […]...

3 August, 2015Lexo më shumë

Fotografia që ka marrë 4 milionë pëlqime: Ja pse

Edhe pse aktori Vin Diesel “i ka dalë zani” si madho man, ai nuk e ka fshehur anën e tij të butë. Në fakt kjo fotografi ka zbutur miliona tifozë në mbarë botën....

3 August, 2015Lexo më shumë

E TMERRSHME: Gjahtarja publikon në facebook fotot e shtazëve që i vret |FOTO|

 Harrojeni dentistin Walter Palmer i cili e vrau luanin e quajtur 'Cecil', një amerikane tjetër është futur në skenë e cila po kryeson garën e njeriut më të urryer në 'Botën e Gjahut'. Ajo është Sabrina Corgatelli, një kontabiliste nga Idaho SHBA....

3 August, 2015Lexo më shumë

‘Çajtore’ në majë të malit 2133 metra lartësi |FOTO GALERI|

Ky mal nuk krahasohet me malet më të larta në botë, ajo gjendet vetëm 2133 metra lartësi, por ajo që e karakterizon atë është se në qendër kur arrihet te maja gjendet një tempull budist i cili tani është shëndrruar në 'çajtore', dhe turistët janë duke e vësrshuar këtë lokacion pikërisht për këtë arsye....

3 August, 2015Lexo më shumë

E PABESUESHME: Kjo motoçikletë ecë edhe nëpër ujë! |VIDEO|

Me siguri se kjo mund të jetë gjëja më e bukur që kemi mundur të shohim deri tani. Kjo video me protagonist sportistin ekstrem Robbie Madison do t'ju lë pa frymë. ...

3 August, 2015Lexo më shumë

Qentë pikturojnë për të siguruar fonde për vete (Foto)

Agjencioni për mbrojtjen e kafshëve braziliane ka projektuar një kampanjë të mrekullueshme duke provuar qentë e braktisur në pikturë....

2 August, 2015Lexo më shumë

Ja si reagon ky djalosh kur e kupton se e ka thyer telefonin (Video)

Ky fëmijë rus desh të tregonte se sa të fortë ishin pjesët mbrojtëse të celularit të tij por eksperimenti nuk i shkoi siç e kishte menduar....

2 August, 2015Lexo më shumë

Minifundi që iu ndriçon kofshët! (Foto)

Moda më e re që vjen nga Japonia e largët është ajo e këtyre minifundeve me dritë që iu ndriçojnë kofshët femrave....

2 August, 2015Lexo më shumë

Veterani plak e rrahu keq hajnin që i hyri në shtëpi!

Plaçkitësi do të mbajë mend gjatë ditën, kur hyri në shtëpinë e Tom Bullit, që ndodhet në West Midland të Britanisë së Madhe....

2 August, 2015Lexo më shumë

Reporterja trembet nga burri që kërkon të dalë në kamera (Video)

Një reportere amerikane u tremb jashtëzakonisht shumë gjatë një lidhjeje të drejtpërdrejtë në rrugë, në momentin që një kalimtar i doli nga mbrapa me qëllim që ta kapte kamera....

2 August, 2015Lexo më shumë

Ja si duket bota nga perspektiva e zogjve (Foto)

Nëse keni ëndërr që të udhëtoni nëpër botë dhe ta shihni atë me syrin e një zogu, AirPano e realizon këtë ëndërr duke sjellur një numër fotografish të këtij lloji....

2 August, 2015Lexo më shumë

Mjeku gjerman, shpalli vdekjen e pacientes, plaka e tmerruar zgjohet në morg!

Një doktor në Essen të Gjermanisë, po akuzohet për neglizhencë, pasi një 92-vjeçare u zgjua në morg....

2 August, 2015Lexo më shumë

Modelja tenton kërcimin seksi, por shikoni çfarë i ndodh (Video)

Një modele nis të bënte një kërcim seksi por nuk mori parasysh një detaj të vogël. Ajo po kërcente pranë një motoçiklete duke bërë disa lëvizje sensuale....

2 August, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë iu ndodh te ky restorant nëse nuk mbaroni ushqimin

Një restorant në Japoni ka filluar t’i dënojë me gjobë mysafirët, të cilët nuk e ngrënë gjithë ushqimin për të cilin kanë paguar....

2 August, 2015Lexo më shumë

Krijohet lokali ku alkooli nuk pihet, merret me frymë (Foto)

I hapur prej pak ditësh, një lokal anglez në Londër është bërë mjaft i njohur. Arsyeja është se në këtë lokal në vend që të shërbehen cocktail me çadra dhe elementë të tjerë, alkooli vaporizohet në ajër përmes disa maskave që ju vendosen klientëve për të thithur ajër me alkool. ...

2 August, 2015Lexo më shumë

Vjedhin urnën duke kërkuar ar, por brenda ishte hiri i të vdekurit

Një qytetar në Jesolo të Italisë ka gjetur në rrugë urnën që mbante hirin e një të vdekuri disa vite më parë dhe ia dorëzon policisë. Christian Deryk Bastos Xavier, vdiq tragjikisht në 2010, kur ishte 20 vjeç dhe prindërit kishin marrë lejen e autoriteteve që urnën ta mbanin në shtëpi....

2 August, 2015Lexo më shumë

Kriza greke në një meny restoranti

Kthesat pa fund të tragjedisë financiare greke mund të mos i përshtaten shijes së gjithkujt por një pronar restoranti në Berlin, që ka emigruar në Gjermani që në vitin 1984, shpreson që me menynë e tij të re të tërheqë sa më shumë klientë....

2 August, 2015Lexo më shumë

Kjo bimë mund të vrasë në më pak se një minutë!

“Unë kam humbur tashmë engjëllin tim në moshën 3 vjeçare. Ajo gabimisht gëlltiti një copë nga bima helmuese. Gjuha iu trash dhe brenda pak minutash ndërroi jetë. Kjo bimë helmuese i mori jetën fëmijës tim, ndaj dua të parandaloj këdo që të mos e mbajnë këtë, apo bimë të tjera të ngjashme me të në banesë, pasi mund t’i kushtojë jetën ju edhe personave të tjerë rreth jush”, tregon një nënë....

2 August, 2015Lexo më shumë

I vdes pronarja, qeni e pret 8 ditë jashtë spitalit (Video)

Prej 8 ditësh një qen ka qëndruar jashtë derës së spitalit për të pritur padronen e tij, e cila vdiq prej pleqërisë....

2 August, 2015Lexo më shumë

E doni gjelbërimin dhe qetësinë? Vizitoni këtë fshat të mbuluar krejtësisht nga gjelbërimi

Fshati i braktisur nga banorët për arsye ekonomike është mbuluar krejtësisht nga natyra. ...

2 August, 2015Lexo më shumë

A e ruan gjarpri pragun e shtëpisë tuaj?

Si çdo popull edhe shqiptarët kanë mitet dhe dogmat e tyre. Një nga to është besimi se gjarpri në shtëpi nuk duhet mbytur, sepse ai ruan pragun e shtëpisë. Por nga e ka origjinën ky besim dogmatik?...

2 August, 2015Lexo më shumë

BBC: Ja pse shqiptarët varin kukulla në shtëpi

Një traditë shqiptare, e cila i bën përshtypje shumë të huajve, por edhe vetë shqiptarëve, është në qendër të një reportazhi të përgatitur nga BBC dhe të shumëlexuar në portalin e tyre. ...

2 August, 2015Lexo më shumë

Ide mahnitëse me pjesë të veturave të vjetra (Foto)

Pjesët e veturave të vjetra mund të bëhen të dobishme kur është fjala për të krijuar diçka kreative....

1 August, 2015Lexo më shumë

Nëse ke Lamborghini të gjitha femrat dalin me ty (Video)

Një video e re e postuar në YouTube tregon se si femrat pranojnë pa menduar dy herë "t'i tregojnë vendin" një të panjohuri që ka Lamborghini....

1 August, 2015Lexo më shumë

50 Cent mund të ketë falimentuar, por ai jeton ende si një mbret (Foto)

Curtis Jackson apo 50 Cent pretendon se nuk ka më asnjë cent, pasi që falimentoi pas humbjes së një rasti gjyqësor ndaj një gruaje me emrin Lastonia Leviston, për shkak të publikimit në internet të një videoje ku ai kishte bërë seks me të....

1 August, 2015Lexo më shumë

Shoferi britanik “nxehet” si të jetë nga Kosova (Video)

Ngasësit e konfliktuozë të veturave në Kosovë, tashmë mund të gjejnë ngushëllim, pasi që kanë “sozitë” e tyre edhe në botën e zhvilluar....

1 August, 2015Lexo më shumë

Shtëpia e vogël me interier të mahnitshëm (Foto)

Një projektues nga Kolorado ka ndërtuar një shtëpi të vogël të çuditshme që është vetëm 7 metra e gjatë dhe 2.4 metra e gjerë – por e qetë dhe e përshtatshme për një familje prej katër personave....

1 August, 2015Lexo më shumë

Miqësia e vajzës së lindur me një krah dhe qenit me tre këmbë (Foto)

Ajo do të përballet me shumë vështirësi kur të rritet dhe nuk do të jetë në gjendje që të vozisë një biçikletë si të gjithë moshatarët e tjerë të saj....

1 August, 2015Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë sekretin e statujave në Ishullin e Pashkëve

Kishin mbetur mister për shumë shekuj me radhë, por statujat gjigante prej guri në forma të ndryshme të shpërndara në Ishullin e Pashkëve duket se janë zbuluar se çfarë fshehin nëntokë....

31 July, 2015Lexo më shumë

Momenti tmerrues kur peshkaqeni pothuajse përmbyti një barkë (Video)

Një peshkaqen i madh ‘sulmoi’ një barkë të vogël sa për t’i frikësuar njerëzit që të mos kthehen më në ujë....

31 July, 2015Lexo më shumë

Nuk po mund të zgjoheni lehtë në mëngjes? Ky shtrat është zgjidhja juaj! (Video)

Sikur të gjithë njerëzit e tjerë në botë, edhe ju sigurisht se e keni problem të zgjoheni në mëngjes. Por, një shpikje e re në Britani duket se e ka zgjidhur këtë problem....

31 July, 2015Lexo më shumë

Ky është ‘Njeri Merimangë’ në jetën e përditshme |FOTO|

Njihuni me 'njeriun flamur': i cili ngjitet nëpër ndërtesat më të larta në Botë për të realizuar sportin më të çmendur....

31 July, 2015Lexo më shumë

Instruktorja e fitnesit që ua kalon të gjithave me ‘twerking’ (Video)

Falë performancës energjike të Miley Cyrus me Robin Thicke në VMA 2013, fjala ‘twerking’ tani është një fjalë e famshme në botë....

31 July, 2015Lexo më shumë

Kur prindërit nuk ua prishin qefin fëmijëve (Foto)

Një këshillë e cila u jepet të gjithë prindërve është që të mos ua kthejnë shpinën fëmijëve të tyre asnjëherë – dhe të mos ua prishin qefin, siç edhe dëshmohet me këto fotografi qesharake....

31 July, 2015Lexo më shumë

Qytetërimet e lashta në Mars u zhdukën nga lufta nukleare

Në një studim të fundit të publikuar në revistën e kozmologjisë, Dr. John Bradenburg thotë se janë zbuluar prova të qarta që tregojnë se jo vetëm që ka pasur jetë në Mars, por atje ndodhi një luftë masive nukleare që i zhduki të gjithë....

31 July, 2015Lexo më shumë

10 gjërat misterioze të cilat nuk mund të shpjegohen (Video)

Tregimet prapa këtyre fotografive janë të panjohura....

31 July, 2015Lexo më shumë

E shkatërroi veturën Porsche që kushton më shumë se 1 milion euro, sepse … |VIDEO|

Kjo video është xhiruar në Shën Tropez, ku vozitësi i kësaj Porsche Spyder 918, derisa po tregohej krenar me luksin e tij nuk i'u deshtën më shumë se disa sekonda dhe ai u ndesh me një veturë tjetër....

31 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me qenushin që sfidon njerëzit për kërcim në ujë |VIDEO|

Qenushi aventurier i jep mësim njerzve se si duhet të hidhesh në ujë....

31 July, 2015Lexo më shumë

A është kjo zgjidhja ideale për gjumashët !? |VIDEO|

Nëse jeni një prej 7 miliard njerzve që jetojnë në Botë, me siguri se keni problem me zgjuarjen nga gjumi në mëngjes. Një shpikës nga Britania e Madhe duket se ka një zgjidhje për këtë problem....

31 July, 2015Lexo më shumë

1000 muzikantë u mblodhën në një vend, me një kërkesë shumë të veçantë |VIDEO|

Grupi i cili është emëruar 'Rock 1000' e ka organizuar ngjarjen dhe ka mbledhur fonde për ngjarjen dhe videon për më shumë se një vit....

31 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble