Fun – Page 281 – Lajmi.net

Aktuale

Ja si reagojnë meshkujt kur të dashurat e tyre ngacmohen në rrugë |VIDEO|

Kjo video është një eksperiment social, por të gjithë ne jemi të vetëdijshëm se gjëra të tilla ndodhë të shohim çdo ditë, dhe mund të ndodhë që edhe ne të gjendemi në situata të tilla. Pra kjo video është në mesin e shumë të tjerave të cilat paraqesin realitetin e tmerrshëm të ngacmimit në rrugë, por si do të ndiheshit nëse kjo i ndodhë ndonjë personi që ju e dashuroni?!...

29 July, 2015Lexo më shumë

10 objekte UFO filmohen duke fluturuar mbi Japoni (Video)

Një video e kapur në portin e qytetit Osaka të Japonisë është bërë hit në internet, pasi që në video janë filmuar disa objekte të panjohura duke fluturuar mbi qiellin e Japonisë....

29 July, 2015Lexo më shumë

Ja se si kurdiset lotaria! (Video)

Të gjithë kanë dyshime rreth asaj nëse përzgjedhja e fituesve nëpër lotari është e kurdisur. ...

29 July, 2015Lexo më shumë

Ky është engjëlli i rënë në Tokë nga Parajsa (Foto)

Krijesa e quajtur ‘Engjëlli i rënë’ është bërë hit në internet pasi është fotografuar nga mijëra njerëz të cilët më pas e kanë postuar atë në rrjete sociale....

28 July, 2015Lexo më shumë

Milioneri arab bllokon rrugën e Londrës për të larë Porschen milionëshe(Foto)

Pronari i një veture milionëshe Porsche, mori guximin që të bllokojë një ndër rrugët më të ngarkuara të Londrës, teksa ai në mes të rrugës filloi ta pastronte atë në përgatitje për sezonin e super veturave....

28 July, 2015Lexo më shumë

Zbulohet një dhëmb 450 mijë vjeçar në jugperëndim të Francës (Video)

Disa arkeologë të rinj francez vullnetarë zbuluan javën e kaluar në Tautavel, në jugperëndim të Francës, një dhëmb që mendohet se i përket një individi të rritur që kishte jetuar para 450 000 vjetësh, gjë që përbën një zbulim të madh sipas studiuesve në vend....

28 July, 2015Lexo më shumë

Gjendet skeleti 4,000 vjeçar i një ‘alieni’ (Foto)

Forma e kafkës së këtij skeleti të sapo-zbuluar ka bërë që disa njerëz të besojnë se kjo është një dëshmi që i përgjigjet pyetjes nëse jemi të vetëm në univers....

28 July, 2015Lexo më shumë

Dështim më të madh për ta parkuar makinën ende nuk keni parë (Video)

Një video qesharake ku shfaqen dy gra të cilat tentojnë për ta parkuar veturën është bërë hit në internet....

28 July, 2015Lexo më shumë

Hulku brazilian: Kështu largohet vetura kur bllokon korsinë e biçikletave (Video)

Një çiklisti brazilian nuk i pëlqeu që një veturë kishte parkuar në korsinë e rezervuar për biçikleta. ...

28 July, 2015Lexo më shumë

I ngjason mollës, por ky frut mund të ju vrasë

Molla helmuese, siç edhe njihet në mbarë botën, gjendet më shumë në Florida, Bahamas, Karaibe, Amerikë Jugore dhe Qendrore. Kjo lloj molle është bërë një shqetësim i madh për shkak të ngjashmërisë së madhe që ka me mollën e vërtetë....

28 July, 2015Lexo më shumë

10 vendet më të pabesueshme që ekzistojnë në botë (Foto)

Më poshtë mund t’i gjeni vendet më të pabesueshme në botë që ndoshta nuk e keni ditur se ekzistojnë....

28 July, 2015Lexo më shumë

Britanikët: Shqipëria sekreti më i ruajtur në Mesdhe

Caroline Shearing tregon për udhëtimin e saj në Shqipëri, pritjen e ngrohtë atje, ushqimin sublim të detit dhe Butrintin, njërin nga vendet më të rëndësishme arkeologjike të Evropës....

28 July, 2015Lexo më shumë

‘Çmenduria’ e radhës në sportet ekstreme parashuta e kapur në lëkurë të trupit |VIDEO|

Lëshimi me parashutë por të ngjitur në lëkurën tuaj? A do ta provonit këtë sport ekstrem!? Me siguri se shumë nga ne do të përgjigjeshin me një JO të madhe....

28 July, 2015Lexo më shumë

Kurrë mos e parkoni veturën në shtegun e çiklistëve (Foto/Video)

Një çiklist nga Brazili duket se është lodhur nga disa shoferë të papërgjegjshëm, të cilët jo rrallë herë parkojnë veturat e tyre në shtegun e dedikuar për çiklistë, shkruan “Mirror”....

28 July, 2015Lexo më shumë

Ja pse nuk duhet të pini cigare gjatë ngasjes së veturës (Video)

Për shkak të varësisë nga nikotina një grua ka mundur të humb jetën. Një grua nga qyteti Velikiye Luki i Rusisë, gjatë ngasjes së veturës kishte ndjerë një erë të çuditshme në makinë, duke mos e ditur se çfarë është duke ndodhur. Dhe pas disa sekondave kishte vendosur të ndezë një cigare, që i mjaftoi që gjithçka rreth saj të kaplohet nga flaka , shkruan “Daily Mail”....

28 July, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ju gjen kur mundoheni ti ikni policisë (Video)

Në Tajvan një shofer i ri i motoçikletës skuter kishte vendosur që tej mase ta nervozoj policinë. Atë e kishin ndjekur policia duke u munduar ta ndalojnë, sigurisht për ndonjë gabim që e ka shkaktuar në komunikacion, por siç duket në një video të postuar në internet ai nuk e kishte pasur ndërmend tu dorëzohet autoriteteve, shkruan inewstv. ...

28 July, 2015Lexo më shumë

Brenda avionit privat të Hilary Clinton (Foto)

Vetëm disa orë pasi që Hilary Clinton zbuloi në fushatën e saj presidenciale zgjidhjen për ngrohjen globale përmes një plani agresiv për shkurtimin e karbonit, ajo udhëtoi për në Iowa me një avion privat me 19 ulëse....

28 July, 2015Lexo më shumë

Momenti tmerrues kur një surfues pothuajse mbytet në valën gjigante (Video)

Pamje të tmerrshme janë kapur në momentin kur një surfues u kap nga vala më e madhe që keni parë ndonjëherë, që e bllokoi atë nën ujë për disa minuta....

28 July, 2015Lexo më shumë

Dhuroi gjithçka që kishte dhe ndërtoi këtë shtëpi për një jetë të thjeshtë

Një grua 35-vjeçare ka dhuruar pothuajse çdo gjë që ajo kishte në mënyrë që të mund të ndërtonte një shtëpi ultra-të vogël, në kërkim të një jete të thjeshtë....

28 July, 2015Lexo më shumë

A do të dëshironit ta kaloni natën në këtë hotel!? |FOTO GALERI|

Mund të duket e çuditshme, por mos e gjykoni. Hoteli i parë në Botë, i arinjve panda tanshmë është hapur, dhe ku tjetë përveç se në Kinë. ...

28 July, 2015Lexo më shumë

Rrihen të burgosurit si në filma (Video)

Një video e shfaqur në internet, tregon pjesë të një rrahje të organizuar në një qeli në Zelandë të Re, krejt kjo vetëm për kënaqësinë e të burgosurve të tjerë....

28 July, 2015Lexo më shumë

Lëshon foshnjën, për të kapur buqetën me lule (Video)

Një video ka bërë xhiron e botës. Aty shihet një vajzë e cila lëshon një foshnjë që po e mbante, vetëm për të kapur buqetën me lule që hidhet nga nusja....

27 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me amerikanin, që gjysmë viti punon dhe gjysmë viti udhëton (Foto)

Amerikani i cili në rrjetet sociale prezantohet si “Ultra Romance” e ka vetëm një mision – që të vizitojë sa më shumë vende me biçikletë. Punën e konsideron si të panatyrshme, kurse deri më sot nuk ka arritur të grumbulloi të holla për të blerë ndonjë banesë apo shtëpi, derisa në secilin vend që e ka vizituar nuk ka qëndruar më shumë se gjashtë muaj, shkruan “Daily Mail”....

27 July, 2015Lexo më shumë

Ja se si qeveria meksikane zhduk dhunën mes të rinjve (Foto)

Qeveria meksikane ka dalë me një ide interesante për të bashkuar banorët e qytetit të vogël Palmitas, duke angazhuar edhe artistët lokal në këtë projekt, shrkuan “Metro”. ...

27 July, 2015Lexo më shumë

‘Tradita’ e tmerrshme e masakrimit të balenave në Ishujt Faroe |FOTO GALERI|

Trupat e balenave shtrihen në plazh, dhe një teh i mprehtë e përshkon qafën e balenës dhe pastaj gjaku fillon të rrjedhë lum dhe përzihet me ujin e ftohtë....

27 July, 2015Lexo më shumë

Vajza që u bë hit në internet për shkak të një detaji të “vogël” (Foto)

Një vajzë e panjohur është bërë sensacion në internet, pasi një kalimtar i rastit në Londër e kishte fotografuar duke e pritur trenin, shkruan “DailyMail”. ...

27 July, 2015Lexo më shumë

“Kurse të dashurisë” për veteranët danez

Iniciativa e autoriteteve daneze, që përmes “kurseve të dashurisë” t’iu lehtësoi rikthimin në jetën familjare veteranëve të luftës, ka hasur në interesim të madh. ...

27 July, 2015Lexo më shumë

Tri dekada pas shpërthimit, ja si duket Çernobili sot (Foto)

Kanë kaluar thuajse 3 dekada që prej shpërthimit të madh të Çernobilit që tronditi gjithë Evropën....

27 July, 2015Lexo më shumë

Kësi aterrimi të rrezikshëm nuk keni parë (Video)

Aterrimi me aeroplan nën erëra jashtëzakonisht të forta shpesh mund të jetë shqetësueses, por pilotët e një aeroplani komercial në Holandë kaluan një test të tillë. Ata kanë arritur me sukses të aterrojnë në aeroportin e Amsterdamit “Shifol”, i cili ishte goditur nga një stuhi e fortë që besohet të jetë më e ashpra në 100 vitet e fundit, shkruan “Elsevier”. ...

27 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me njeriun më të gjatë në histori të njerëzimit |FOTO GALERI|

Më 22 shkurt të vitit 1918 një fëmijë shumë normal i kishte lindur Harold dhe Addie Wadlow nga Alton, Illinois SHBA. Në ditëlindjen e parë Robert Wadlow peshonte 20 kilogram dhe ishte i gjatë 1 metër....

27 July, 2015Lexo më shumë

Jo vetëm elegantet në pasarela

Diversiteti ishte frymëzimi i javës së modës në Sao Paulo të Brazilit, ku u sfiduan kornizat e figurës së hollë femërore, me një kremtim të këndshëm të formave të mbushura....

27 July, 2015Lexo më shumë

Ja se si kamioni nëntë tonësh “fluturon” 50 metra (Foto/Video)

Greg Godfrey ka vendosur një rekord të ri botëror në Booth të Montanas. Me një kamion të rëndë prej nëntë tonësh, ka arritur të kapërcej pengesën prej 50 metrave, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm i cili ishte 20 metra, shkruan "DailyMail". ...

27 July, 2015Lexo më shumë

Shikoni se si luftanija ruse për pak sa nuk e fundosë veten (Video)

Dita e marinës ruse është kremtuar dje në bazat e saj në flotën e katërt ruse. Dhe gjithçka kishte shkuar për mrekulli përveç se në Sevanstopol, ku lansimi i një rakete nga anija luftarake “Ladni” për pak sa nuk goditi anijen nga ku edhe ishte lansuar, shkruan 9news....

27 July, 2015Lexo më shumë

Gjakovë: I propozon fejesë nën ujë (Video)

Nganjëherë propozimet për fejesë apo martesë, janë shumë kreative, prandaj edhe marrin dhenë, duke u shpërndarë nëpër rrjetet sociale me të madhe....

27 July, 2015Lexo më shumë

Dasmë në Parkun Gërmia (Video)

Në parkun e Gërmisë po ndodhë diçka që nuk ka ndodhur më herët. Aty po festohet një dasmë....

27 July, 2015Lexo më shumë

Skulpturat natyrale të këtij artisti do t’ju lënë pa frymë |FOTO & VIDEO|

Fotografi dhe artisti perdorumues i cili është i lindur në Kanada Michael Grab, filloi të eksploronte diciplinën e artit antik të balansimit të shkëmbinjve, në Grykën Boulder të Kolorados. Që nga atëherë ky aktivitet është bërë praktikë ditore e meditimit për të, dhe nuk është asgjë e pa-zakontë nëse mblidhen turma njerësish për të parë punën e tij....

27 July, 2015Lexo më shumë

Imazhe shokuese: Piloti orgji në avion derisa voziste 300 njerëz (Video)

Një pilot gjatë udhëtimit nga Londra drejt New Yorkut në kabinën e tij ka ftuar ish-yllin pornografik e cila u bë e famshme me performancën e saj të turpshme në “X Factorin” britanik, duke e lejuar të “luajë” me komandat....

27 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me gruan më të fortë në Angli (Foto/Video)

Katherine Bartlett, është një 31 vjeçare nga Southamptoni i Anglisë. Ajo peshon 62 kilogramë dhe është e gjatë 1 metër e 67 centimetra....

27 July, 2015Lexo më shumë

Si ta ndërtoni një pishinë natyrale!? |FOTO GALERI|

Pishinat natyrale të ndërtuara vetë, janë zgjidhja më e thjeshtë dhe më e lirë në krahasim me pishinat e zakonshme, dhe më e mira e së mirës nuk do t'ju duhet eksperiencë aq e madhe në ndërim në mënyrë që ta ndërtoni këtë pishinë, në fotografitë më poshtë mund të këshilloheni dhe ti ndjekni hapat se si më lehtë të realizoni këtë projekt. /lajmi.net...

27 July, 2015Lexo më shumë

Ja si e kanë shëruar kokë dhimbjen egjiptianët e lashtë

Derisa sot me një pilulë ose pluhur të kombinuar pasojat e alkoolit zhduken brenda pak minutave, thuhet se egjiptianët e lashtë kishin përdorur qafore të punuara nga gjethet për ata persona që vuanin nga “kokë dhembja e alkoolit”, shkruan Yahoo.com....

26 July, 2015Lexo më shumë

Polici me ngjyrë ndihmon përkrahësin e grupit racist “Ku Klux Klan”, fotoja bën gjiron e botës

Fotografia e përkrahësit të grupit racist “Ku Klux Klan”, Rob Godfrey, e cila ishte bërë në fillim të kësaj jave, ka bërë gjiron e botës, për faktin se në të shihet një polic me ngjyrë duke e ndihmuar atë pasi ishte sëmurë, shkruan New York Times. ...

26 July, 2015Lexo më shumë

Fund i tmerrshëm për dy të rinj, hidhen nga trampolina pa e ditur se pishina ishte bosh (Foto/Video)

Dy djem kanë humbur jetën në mënyrë të frikshme natën duke gdhirë dita e sotme pasi janë hedhur nga trampolina e një pishine që mendonin se ishte e mbushur me ujë....

26 July, 2015Lexo më shumë

Përleshje brutale në supermarket (Video)

Pazari i mbrëmjes në një supermarket, në lindje të Londrës, është kthyer në rrahje dhe hedhje të gjësendeve....

26 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3