Fun – Page 257 – Lajmi.net

Aktuale

Ja çfarë mund të bëni me shalqi (Video)

Kurrë nuk keni menduar se mund ta bëni këtë me një shalqi......

8 August, 2015Lexo më shumë

GoPro shpërbleu skiatorin francez me $20,000 për këtë video madhështore (Video)

Me kamerën mahnitëse të GoPro, ne mund të shohim videot më madhështore pa lëvizur fare nga divani ynë....

8 August, 2015Lexo më shumë

Djaloshi me duart gjigante përjashtohet nga fshati, e quajtën “djall” (Video)

Dokumentari i Tense Channel 5 rrëfen jetën e 8 vjeçarit, Kaleem dhe udhëtimin e tij për zvogëlimin e duarve të tij gjigante....

8 August, 2015Lexo më shumë

Kjo është kamera e fshehtë më e tmerrshme që keni parë (Video)

Kamerë të fshehur më të tmerrshme vështirë se keni parë ndonjëherë. Mos provoni t’ia bëni një të tillë ndonjë miku apo familjari, pasi shumë lehtë mund të marrin sulm në zemër....

8 August, 2015Lexo më shumë

Krijesë misterioze shfaqet në SHBA (Foto)

Kjo krijesë besohet të jetë një zvarranik si përbindësh i gjatë 2 metra që jeton në moçale, në afërsi të qytetit të vogël Bishopville në Karolinë, SHBA....

8 August, 2015Lexo më shumë

Nusja shkodrane “blen” të fejuarin kosovar në market (Foto)

Kjo me siguri që është një nga fotot më të bukura dhe interesante të fejesës që e keni parë....

8 August, 2015Lexo më shumë

Ja kush u bë miliarder falë teknologjisë

Dikur Oscar Wilde thoshte “Rinia tretet në rini”. Kjo shprehje në fakt nuk përshtatet me rastin e këtyre sipërmarrësve, të cilët kanë arritur sukses të jashtëzakonshëm brenda pak vitesh....

7 August, 2015Lexo më shumë

A e dini se cili ishte celulari i parë i mençur në botë? (Foto)

Përderisa shumica mund të mendojnë se Google, Nokia, Blackberry apo Apple filloi epokën e celularëve të mençur, ishte IBM që krijoi celularin e parë të mençur në botë....

7 August, 2015Lexo më shumë

Momenti kur RangeRover i 285.000€ shpëtohet nga Land Roveri 50 vjeçar |VIDEO|

Si në çdo rast tjetër edhe tek veturat, të gjithë ne mendojmë se nëse blejmë një veturë të shtrenjtë ajo do të jetë më e mirë se një që ka koston më të lirë!?  ...

7 August, 2015Lexo më shumë

Kopshti zoologjik ku njerëzit futen në kafaz, kurse kafshët janë të lira |FOTO GALERI|

Rregullat kanë ndryshuar në këtë kopsht zoologjik, atje vizitorët mbyllen në kafaz kurse kafshët janë të lira që të ulërijnë dhe të sillen lirshëm nëpër hapësirat e parkut. Kopshti zoologjik 'Lede Ledu' që gjendet në qytetin Chongqing ka vendosur t'i ofrojë njerzve rast për 'ngritje-flokësh' që t'a përjetojnë se si është në të vërtetë të përballeni me një grabitqar. ...

7 August, 2015Lexo më shumë

Nëse e shihni diku këtë merimangë, vraponi për të shpëtuar (Foto)

Nëse do të pickoheshit nga kjo merimangë, ju do të vdisnit menjëherë....

7 August, 2015Lexo më shumë

Arti i gdhendjes në kafka të njeriut |FOTO GALERI|

Dizajneri nga Britania e Madhe, Billy Bogiatzoglou i njohur edhe si Billelis, është kreatori i kësaj serie të jashtëzakonshme të këtyre dizajneve të cilën e ka titulluar 'Shpresoj ju pëlqejnë kafkat' ku ai ka dizajnuar 50 kafka të njerzve, secila e gdhendur në forma gjeometrike të inspiruara nga kulturat antike. /lajmi.net...

7 August, 2015Lexo më shumë

Spider-Man e rrahë keq një njeri në Times Square (Video)

Një video ku shihet një burrë me kostum të Spider-Man duke u rrahur me një burrë tjetër në Times Square të Nju Jorkut është bërë hit në internet....

7 August, 2015Lexo më shumë

Bën tatuazh në kokë problemin shëndetësor të vajzës së tij 6-vjeçare (Foto)

Një burrë ka bërë tatuazh një implant dëgjimi në kokën e tij në mënyrë që t’i japë përkrahje vajzës së tij të vogël e cila ka të vendosur dy pajisje në kokë, për të luftuar shurdhimin e thellë të saj....

7 August, 2015Lexo më shumë

Ja sa lehtë është të mashtrosh trurin për diçka që nuk ekziston (Video)

Drita konvertohet në sinjale elektrike të cilat truri i kthen në një imazh për rreth një të dhjetën e sekondit....

7 August, 2015Lexo më shumë

A do të besojnë në Zot robotët një ditë?

Hulumtues nga fusha të ndryshme pretendojnë se ligjet e shkencave kompjuterike thonë se robotët një ditë mund të besojnë në Zot, por kjo nuk do t’i bëj ata të ngjashëm me njerëzit....

7 August, 2015Lexo më shumë

10 thënjet më të fuqishme të Mahatma Gandhi-t

Gandi konsiderohet si njëri nga personalitetet e rralla në historinë e humanizmit dhe politikës botërore. Filozofia e tij politike ka qenë inspirim edhe për shqiptarët e viteve 90-ta, shkruan lajmi.net ...

6 August, 2015Lexo më shumë

Zgjidhja e prindërve për të dalluar trinjaket identike

Prindërit e tyre Karen dhe Ian Gilbert e kanë të pamundur t’i dallojnë trinjaket e tyre por fatmirësisht e kanë gjetur një zgjidhje....

6 August, 2015Lexo më shumë

Kjo shtëpi e mrekullueshme i ka thyer të gjitha ligjet e arkitekturës |FOTO|

Kjo shtëpi gjendet larg qendës së Tokjos, rezidenca bashkëkohore që ka 44 metër katrorë then rregullat e arkitekturës në lokacionin ku është vendosur. Forma e mrekullueshme dhe abstrakte është dizajnuar në mënyrë shumv efiqiente, duke shfrytëzuar edhe hapësirat më të vogla. Nga secili kënd i saj shihet një pamje ndryshe. Format origjinale të enterierit dhe […]...

6 August, 2015Lexo më shumë

A keni dëgjuar ndonjëherë për ‘Sëmundjen e Qeshjes’ tek njerëzit !?

Ky fenomen kishte filluar të zhdukej 18 muaj më vonë, dhe si përfundim për shkak të kësaj epidemie ishin mbyllur 14 shkolla dhe gjithsejt ishin prkur 1000 njerëz....

6 August, 2015Lexo më shumë

Skijim në Dubai: Pista më e madhe e lëshimit me ski në vendin me temperaturë +40C |FOTO|

Premtojnë se kjo do të jetë pista e lëshimit me ski, më e madhja që bota ka parë ndonjëherë, Dubai paralajmëroi se gjatësia e pistës do të jetë 1.2 km. ...

6 August, 2015Lexo më shumë

Arrestohet “Tarzani”

Një 37-vjeçar amerikan është arrestuar në një kopsht zoologjik pasi gjysmë i zhveshur dhe i mbuluar me baltë, ka hyrë në rrethimin e majmunit dhe bërtiste “Unë jam Tarzani”. Ngjarja ka ndodhur në Santa Ana të Kalifornisë....

6 August, 2015Lexo më shumë

Shikoni se si i shpëton djaloshi goditjes me makinë (Video)

Një video rrëqethëse tregon se si një djalë i ri i shpëton gjuajtjes me makinën e cila po lëvizte me shpejtësi maksimale. Djaloshi shihet teksa hedhet kur shoferi i makinës shtyp frenat....

6 August, 2015Lexo më shumë

“Kulla e mbretërisë” që po ndërtohet në Arabi pritet të thyej rekordin e ndërtesës më të lartë në botë (Foto)

Ne tashmë e dimë se ndërtesa më e lartë në botë është ajo e ‘Burj Khalifa’, që është 828 metra e gjatë dhe ndodhet në Dubai....

6 August, 2015Lexo më shumë

Kush nga ju do t’a provonte këtë aventurë !? |VIDEO|

Kjo video është gjiruar në British Columbia, ku disa të rinjë kanë shfrytëzuar si topogan, një ujëvarë të gjatë mbi 20 metra, pamjet janë sjellur me një kualitet shumë të lartë, dhe ne vetëm se mund ta shikojmë përsëri dhe përsëri e të kënaqemi me pamjet.  /lajmi.net    ...

6 August, 2015Lexo më shumë

Syzet që ju bëjnë të ndiheni si përdorues droge

Nëse jeni kuriozë të dini se çfarë efekti ka droga, por nuk doni ta provoni atë, atëherë mund të vini një palë syze të krijuara nga artisti hungarez Bence Agoston, syze që simulojnë halucinacionet e substancave të ndaluara....

6 August, 2015Lexo më shumë

Edhe Jason Statham do të lansojë lojën e tij elektronike

Pas suksesit të lojës elektronike për celularë të Kim Kardashian, tani edhe Nicki Minaj dhe Jason Statham do të lansojnë lojërat e tyre....

6 August, 2015Lexo më shumë

Biçikleta e parë në botë që nuk mund të vidhet (Video)

Yerka, biçikleta e parë në botë e cila bllokohet vetvetiu kur hajnat tentojnë ta vjedhin atë....

6 August, 2015Lexo më shumë

Macja bëhet e famshme në Instagram falë mustaqeve të saj (Foto)

Macja e këndshme nga Britani ka tashmë rreth 30,000 ndjekës në Instagram, ku pronarja e saj, Clementine, poston çdo ditë fotografi duke treguar mustaqet e saj të mahnitshme....

6 August, 2015Lexo më shumë

“Zonja e zezë” shfaqet në Planetin Mars (Foto)

Ndërsa NASA dhe sonda e saj në Mars vazhdojnë të sjellin foto, entuziastët vazhdojnë të shohin “prova” se në Planetin e Kuq ka jetë....

6 August, 2015Lexo më shumë

Alpinisti dy vjeçar (Foto)

Shanon dhe Blake janë një çift alpinistësh nga Kalifornia. E pasionin e tyre për aplinizëm i’a kanë mësuar edhe djalit të tyre dy vjeçar....

6 August, 2015Lexo më shumë

Pasagjeri i nervozuar rrah keq taksistin (Video)

Një përleshjeje në mes dy shoferëve të taksive, të cilët filluan të grinden mes vete për shkak se njëri nga ata e theu krahun e pasqyrës, iu bashkua edhe një pasagjer....

6 August, 2015Lexo më shumë

Apple Watch i shpëton jetën një të moshuari

Apple Watch është pajisja më e re nga gjiganti i Kupertino-së, e cila nuk shërben vetëm si orë inteligjente që lidhet me iPhone-in, por edhe për të monitoruar gjendjen shëndetësore të përdoruesit. Pajisja është e pajisur me një sensor që mat rrahjet e zemrës. Ka qenë pikërisht kjo veçori që i ka shpëtuar jetën një të moshuari....

6 August, 2015Lexo më shumë

Çka është kjo krijesë e çuditshme në planetin Mars? (Foto)

Disa teoricienë konspirativ thonë se kanë parë diçka të çuditshme në një shpellë në planetin Mars....

6 August, 2015Lexo më shumë

Prezantuesja turpërohet para kamerave, ja çfarë shkruante në tabelë! (Video)

Rachel Riley, prezantuesja e kuizit popullor britanik “Countdown” është turpëruar kur në tabelë pa dashje shkroi fjalën “slut” (në përkthim kurvë, prostitutë)....

6 August, 2015Lexo më shumë

Heq 100 ml yndyrë nga fytyra, ndërhyrja e 35 për Ken-in njerëzor

Duke gjykuar nga fotografia e publikuar prej tij në Instagram ku duket i ënjtur, thuajse nuk njihet dhe nuk mund të thuhet se sapo ka bërë një liposucion në fytyrë....

6 August, 2015Lexo më shumë

Festivali i pazakontë ku meshkujt iu masin femrave gjoksin (Foto)

Në Hangzhou të Kinës, zhvillohet për çdo vit një festival, ku mblidhen beqarë e beqaresha nga vende të ndryshme....

6 August, 2015Lexo më shumë

5 mënyrat se si e menaxhojnë frikën njerëzit e fortë, kur ata u hynë rreziqeve

Zakonisht kur mendoni për rreziqet, gjasat janë më të mëdha që “të mendoni skenarin më të frikshëm dhe të vendosim që më mirë të mos rrezikoni, shkruan psikoterapistja Amy Morin në librin e saj “13 Gjërat që Njerëzit e Fortë Mentalisht Bëjnë dhe Nuk Bëjnë”, transmeton lajmi.net. ...

5 August, 2015Lexo më shumë

Gruaja 91 vjeçare që i zgjati shtatzënia 60 vjet

Doktorët në një qytet të vogël të Kilit, në barkun e një gruaje të moshuar kanë gjetur një fetus e cila asnjëherë nuk e ka vërejtur që ka qenë shtatzënë. Gjatë gjithë jetës ajo dhe bashkëshorti i saj kishin besuar se nuk mund të kenë fëmijë. ...

5 August, 2015Lexo më shumë

Udhëtimi në Hënë me faturë 33 dollarë

Si shumica e njerëzve që kanë për të ndërmarrë një udhëtim të gjatë për punë, Buzz Aldrin u kërkua që të paraqesë shpenzimet e tij kur ai u kthye në zyrë pas fluturimit në Hënë....

5 August, 2015Lexo më shumë

Pula thyen këmbën pronari shpenzon 2.200 euro për protezë 3D

Pula thyen këmbën, pronari shpenzon 2.200 euro për t’i blerë një protezë 3D. Përfituesja e kësaj proteze inovative është pula Cicely....

5 August, 2015Lexo më shumë

Kjo pemë 390 vjeçare i ka mbijetuar edhe bombës atomike |FOTO|

Moses Weisberg ishte duke ecur me bicikletën e tij ndërmjet oborrit të kopshtit botanik në Washington kur e vërejti një pemë në formë këpurdhe, gjëja e parë që i kishte rënë në sy ishte trashësia e trungut, diametri afërsisht rreth 40 cenitmetër, dhe kurora e saj e shëndoshë, e çuditshme kjo për një pemë të vjetër 390 vjeç....

5 August, 2015Lexo më shumë

A është ky restauranti më i bukur në botë !? |FOTO GALERI|

Me pamje nga Deti Adriatik, puhizë të një mbrëmje të ngrohtë vere, dhe ushqim të klasit botërorë - e vetmja gjë që mungon në 'Grotta Palazzese' janë katër mure....

5 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals