Fun – Page 244 – Lajmi.net

Aktuale

Shqiptari që shëtiste lakuriq rrugëve, arrestohet në Milano

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia lokale në Milano të Italisë, pasi po shëtiste lakuriq rrugëve të këtij qyteti. ...

30 June, 2015Lexo më shumë

Ngordh lopa më e gjatë në botë (Video)

Nuk mund të mos qeshni sa herë që i shikoni fotografitë e “Lules” (Blossom), lopës më të gjatë në planetë. Në Librin e rekordeve të Ginis kjo lopë ka arritur të futet pa pikë problemi, pasi gjatësia prej 190 centimetra i ka mundësuar një gjë të tillë....

30 June, 2015Lexo më shumë

Polici ndez atmosferën në gay paradë (Video)

Një polic i Nju Jorkut i ka lënë me gojëhapur të pranishmit në gay paradën e organizuar në qendër të qytetit, kur iu afrua masës për të vallëzuar me një djalosh të ri. ...

30 June, 2015Lexo më shumë

Sa “iPhone” nevojiten që të ndalet një plumb? (Video)

Aty ku inxhinierët e Apple stagnojnë, adhuruesit e telefonave të mençur vazhdojnë dhe bëjnë gjithçka që të kuptojnë se sa “iPhone” nevojiten që të ndalet një plumb!...

30 June, 2015Lexo më shumë

Foshnja që ka pushtuar rrjetet sociale (Foto)

Egypt, e bija e një reperi australian, arriti 100,000 pëlqime në Facebook pasi një fotografi ku ajo kishte të veshur një veshje të markës Kim Kardashian u shpërnda shumë në rrjetet sociale....

30 June, 2015Lexo më shumë

Bëri 23 operacione, për t’u dukur si aktori i Superman

Herbert Chavez, nga qyteti Calamba në Filipine, ka kryer tashmë disa operacione në hundë, zbardhje të lëkurës, fytyrë, rikonstruktim të nofullës dhe mbushje të ndryshme trupore për t’u dukur sa më shumë si Clark Kent....

30 June, 2015Lexo më shumë

Pse udhëheqësit vizionarë kanë personalitete për të të ardhur keq

Steve Jobs, Elon Musk dhe Jeff Bezo, janë ndoshta sipërmarrësit më të dallueshëm të kohës sonë, dhe vizionet e tyre kolektive kanë sjellë një botë tjetër. ...

30 June, 2015Lexo më shumë

Donald Trump pushohet nga puna

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të pushohesh nga puna edhe nëse je miliarder. Kjo i ka ndodhur Donald Trump-it, kandidatit për President në SHBA....

30 June, 2015Lexo më shumë

Rekord i ri i ngasjes së veturës me vetëm dy rrota (Video)

Kompania që prodhon vetura “Nissan” ka arritur të bëj një rekord të ri sa i përket ngasjes së veturës me vetëm dy rrota, por, kjo nuk do të thotë që do të prodhojnë motoçikleta....

29 June, 2015Lexo më shumë

KRIZË: Kaos rreth globit sepse mund të ndalet interneti në mesnatë në të gjithë botën

Bota do ta mbajë frymën më vonë sonte, kur ora të tregojë 11:59:60. E gjithë kjo shihet si shkak i sekondës së brishtë, e cila shërben për të koordinuar kohen me kohën solare....

29 June, 2015Lexo më shumë

Minuta e fundit e qershorit do të zgjasë 61 sekonda

Minuta e fundit e muajit nëpër të cilin po kalojmë, muajit qershor do të zgjasë 61 sekonda. Ky është një fakt që lidhet me rrotullimin e parregullt të Tokës, shumë më pak i disiplinuar se orët atomike....

29 June, 2015Lexo më shumë

Një letër nga Albert Einstein dërguar vajzës së tij, që spjegon forcën e dashurisë

Një letër nga Albert Einstein dërguar vajzës së tij shpjegon më së miri forcën më të fuqishme – DASHURINË....

29 June, 2015Lexo më shumë

Kjo është fotografia më e pëlqyer ndonjëherë në Instagram

Fotografia më e pëlqyer në Instagram nuk është më ajo e martesës së Kim Kardashian me Kanye West....

29 June, 2015Lexo më shumë

Ja pse kurrë nuk duhet të tentoni ta prekni gardën e mbretëreshës (Video)

Duket se jo të gjithë janë të informuar rreth asaj se si duhet të sillen kur parakalon garda mbretërore, dhe këtë gjë më së miri e shpjegon një video ku shihet një burrë duke e bezdisur pjesëtarin e gardës së mbretëreshës....

29 June, 2015Lexo më shumë

Qeni bëhet “gips” pasi han tortë me kanabis (Video)

Një video shokuese që së fundmi po qarkullon nëpër internet, tregon se si një qen i bërë “gips” nuk mund të qëndrojë në këmbët e tij, pasi kishte ngrënë një ëmbëlsirë të pronarit të tij e cila besohet se është bërë nga kanabisi....

29 June, 2015Lexo më shumë

Ky është stadiumi më i shëmtuar në botë (Foto/Video)

Fshati Tonciu në veriperëndim të Rumanisë, është bërë gaz i botës pas vendimit të çuditshëm të banorëve të këtij vendi për ta lënë një pemë gjigante në mes të stadiumit të ri të futbollit....

29 June, 2015Lexo më shumë

Dimër në verë: Borë në Kodrën e Diellit (Video)

Një ndodhi e pazakontë për këtë muaj ka ndodhur në bjeshkët e Sharrit që ndan Maqedoninë dhe Kosovën....

29 June, 2015Lexo më shumë

Ajo që këta dy persona bëjnë thjesht do ju lë pa mend (Video)

Një performancë e jashtëzakonshme ka ndodhur në 10 vjetorin e “America’s Got Talent”....

28 June, 2015Lexo më shumë

Të rinjtë e pasur të Instagramit (Foto)

Prej veturave luksoze dhe pijeve të shtrenjta për t’u relaksuar në jahte private, këta të rinj po i kalojnë pushimet shumë më ndryshe se të rinjtë e gjysmës tjetër të botës....

28 June, 2015Lexo më shumë

Bima që po bëhet e rrezikshme për Evropën (Foto)

Një bimë nga Kaukazi është bërë kërcënim për florën zvicerane por edhe për vet popullatën....

28 June, 2015Lexo më shumë

Këto sigurisht nuk i keni ditur!

Disa fakte interesante janë publikuar së fundmi, që për shumë njerëz mund të tingëllojnë si diçka e pakuptimtë. Në listën e përpiluar, shpjegohet se sa bletë duhet të punojnë tërë jetën për një lugë mjaltë....

28 June, 2015Lexo më shumë

Festivali ku njerëzit i falënderojnë qentë për besnikërinë e tyre

Ekziston një festival në Nepal i cili i dedikohet qenve, vetëm për t’i falënderuar për besnikërinë dhe miqësinë e tyre me njerëzit....

28 June, 2015Lexo më shumë

Përplaset me veturë, e shpëtojnë gjinjtë (Foto/Video)

Derisa shumicës së njerëzve u nevojiten air-bag (qeska më ajër) për ti shpëtuar më të keqes gjatë ndonjë aksidenti me makinë, një grua thotë se nuk i nevojitet një gjë e tillë pasi për shpëtim i ka gjinjtë gjigant. ...

28 June, 2015Lexo më shumë

Spikeret e lajmeve të zhveshura në televizionin shqiptar (Video)

Nëse mendonit se të gjithë mënyrat për të tërhequr audiencën ishin konsumuar, atëherë gaboheni. Një televizion i ri në Shqipëri ka zgjedhur që të hyjë në treg, duke tërhequr me fizikun e vajzave....

28 June, 2015Lexo më shumë

Ky është gorilla Shabani që po çmend Japonin (Video&Foto)

Një gorillë që është rritur në kopshtin zoologjik të Australisë, është bërë i dashur në mesin e grave në Japoni....

27 June, 2015Lexo më shumë

Sa iPhone mund ta ndalin një plumb të AK-74? (Video)

A mundet një iPhone 6 Plus t’ua shpëtojë jetën? Mësojeni më poshtë!...

27 June, 2015Lexo më shumë

Gruaja që krijoi aplikacion për t’i ushqyer rreth 600,000 të varfër

Një grua kaliforniane, e cila krijoi një aplikacion inovativ për celularë, ka ndihmuar për të ushqyer rreth 600,000 njerëz të varfër në San Francisko....

27 June, 2015Lexo më shumë

Çka ndodhë kur kalimtarëve u kërkohet të prekin një të infektuar me AIDS? (Video)

Një burrë i infektuar nga virusi HIV, dëshironte të dinte nëse njerëzit ende frikësohen nga personat e prekur nga kjo sëmundje. Ai vendosi të qëndrojë në rrugë të frekuentuar nga shumë njerëz, në një qoshe të kryeqytetit të Finlandës, Helsinkut....

27 June, 2015Lexo më shumë

Garda e mbretëreshës e tmerron aziatikun që po e ngacmonte (Video)

Nga “humorist” është shndërruar në një “maratonist”. Ky ka qenë rasti i një aziatiku që ka marrë një mësim të mirë në Britani. Ai deshi të bënte një video qesharake, ku protagonist do të ishte vetë, por ka përfunduar duke ia futur vrapit....

26 June, 2015Lexo më shumë

Të hedhesh në ujë nga rrëshqitësi më madhështor në botë (Video)

Vera tashmë ka ardhur, dhe për dallim nga vendi ynë ku po mbanë mot i vranët dhe me shi, në disa vende të tjera të botës nuk është kështu. Shumica e njerëzve tashmë kanë filluar pushimet dhe po kënaqen....

26 June, 2015Lexo më shumë

Thyejnë rregullat dhe sfidojnë vdekjen për disa foto ‘selfie’ |FOTO & VIDEO|

Ervin Punkar 17-vjeç bashkë me dy shokët e tij, Keivo Pint 19-vjeç dhe Juri Uluots 17-vjeç janë ngjitur në kullën e ndërtuar në vitin 1857 pa asnjë masë sigurie. Djemtë kishin marrë me vete një GroPro dhe një shkop, në mënyrë që fotot të ngjanin më bukur. Pavarësisht se gabimi më i vogël mund t’ju […]...

26 June, 2015Lexo më shumë

Hit në internet: Reagimi i dhëndrit kur e sheh nusen (Video)

Kam dashur ti tregojë se sa me fat jam, por nuk kam pritur që do të ishte kështu, tregon dhëndri....

25 June, 2015Lexo më shumë

Me plumb në ballë, shpëtoi i gjallë dhe buzëqeshi për kamerën (Video)

Një ushtar rus është quajtur si terminatori i ri, pas zbulimit të një videoje ku shihet se ai kishte marrë një plumb në ballë, dhe dikush po ia largon atë me anë të pincës gjatë luftës së Çeçenisë në vitin 2000. ...

25 June, 2015Lexo më shumë

Falsifikoi vdekjen, jetoi fshehtas për 40 vjet

Misteri 40 vjeçar i kontrabanduesit i cili ka falsifikuar vdekjen e tij është zgjidhur, pasi që u raportua për një të vdekur në një qytet bregdetar të Australisë....

25 June, 2015Lexo më shumë

Budva e shtrenjtë: Ja sa kushton një shampanjë, shijojeni atë të 6.000 eurove! (Video)

A mendoni se janë reale çmimet e shampanjave të fqinjëve tanë? Çmimi i një shisheje me shampanjë në njërën nga diskotekat e Budvës, që është e njohur për performansat e DJ-ve dhe yjeve të regjionit, mund të shkoj deri në 6.000 euro....

25 June, 2015Lexo më shumë

Femra që çanë shalqirin me këmbë (Video)

Njerëzit gjithnjë e më shumë po shkojnë në palestër për të formuar trupin, dhe ‘ilaçet’ që përdoren për të formuar trupin janë duke u përdorur gjithnjë e më tepër....

25 June, 2015Lexo më shumë

Nëna e djali njëvjeçar i mbijetojnë aksidentit ajror – pesë ditë në xhungël (Video)

Janë gjetur të gjallë një nënë e re dhe fëmija i saj, pas pesë ditësh pasi avioni i vogël me të cilin udhëtonin ra në një xhungël në perëndim të Kolumbisë....

25 June, 2015Lexo më shumë

Kjo grua merr një mësim të mirë nga një veturë e parkuar (Video)

Ky është momenti kur një grua merr një mësim shumë të rëndësishëm në jetë, që kurrë të mos ulet në veturat e të tjerëve....

25 June, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodhë kur mbështeteni në veturën e huaj! (Video)

Një video e publikuar së fundmi në internet tregon më së miri se nuk duhet të mbështetemi në veturat e huaja e në veçanti të atyre që i kanë për zemër dhe që çdo minutë të jetës e kalojnë duke menduar se si nesër do ta pastrojnë veturën e tyre....

24 June, 2015Lexo më shumë

Policët fluturuan mbi qytet duke folur për seks oral

Një helikopter i policisë derisa po patrullonte mbi Vinipeg kishte trazuar banorët e këtij vendi, kur piloti pa dashje kishte lëshuar altoparlantin që u kishte mundësuar të gjithëve që ishin jashtë të dëgjojnë bisedën ......

24 June, 2015Lexo më shumë

Regjistroi operimin e tij, zbuloi se mjekja e kishte ofenduar gjatë gjithë procesit të operimit

Një profesioniste mjekësore e cila ofendoi pacientin e saj pasi që e futi në gjumë është dënuar, e gjithë kjo pasi telefoni i tij ka regjistruar të gjithë procesin, raporton Mirror....

24 June, 2015Lexo më shumë

Facebook mundë të identifikoj njerëzit edhe pse ata i fshehin fytyrat

Gjiganti amerikan Facebook, raportohet se ka zhvilluar një algoritëm që mund të identifikojë fytyrat e njerëzve, edhe pse ata i mbulojnë ato me dorë....

24 June, 2015Lexo më shumë

Ekrani publik jep gabimisht porno (Video +18)

Banorët e një qyteti në Kinë janë shokuar, kur një video porno u transmetua gabimisht në një ekran të madh në një stacion autobusi. Incidenti ndodhi në Mudanjiang, një qytet me 2.8 milionë banorë në verilindje të Kinës....

24 June, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master