Fun – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Një spital në New York, rekomandon këngët që të shpëtojnë nga sulmet në zemër

New York Presbyterian Hospital, është spitali në New York i cili ka formuluar një playlistë me disa këngë të cilat ju ndihmojnë ta trajnoni zemrën tuaj, transmeton Gazeta Shneta....

22 March, 2017Lexo më shumë

Cili është njeriu më i pasur në planet?

Bashkëthemeluesi i "Microsoft", Bill Gates, sërish është në krye të listës së miliarderëve më të pasur në botë, sipas revistës "Forbes"....

22 March, 2017Lexo më shumë

Sa kohë ju desh Rubikut për të zgjidhur kubin e Rubikonit?

Profesori i dizajnit, Erno Rubik, në vitin 1974 në banesën e tij në Budapest, të cilën e kishte të përbashkët me nënën e tij, filloi të "luajë" me kube druri. Kjo lojë do të ndryshojë jetën e tij dhe do të krijuar një nga lodrat më të njohura në botë. ...

22 March, 2017Lexo më shumë

Ja nga një fakt interesant për çdo vend në botë (VIDEO)

Informacionin e ka mbledhur ekipi i kanalit në YouTube, "Wendover Productions", dhe e ka publikuar në dy video, të cilat shfaqin ndonjë gjë të pazakontë dhe interesante në lidhje me secilin prej 196 vendeve të botës. ...

22 March, 2017Lexo më shumë

Përse sa herë zgjohemi natën shkojmë hapim frigoriferin?!

Nëse kjo ndodh, gjasat janë që fajin ta ketë një mungesë energjie....

22 March, 2017Lexo më shumë

Besëtytnitë më të çuditshme nga e gjithë bota

Çdo njeri ka disa besëtytni të cilat i beson dhe madje i respekton. Gjithsesi, saktësojmë se çdo vend ka supersticionet e tij, më poshtë do të shihni disa prej besëtytnive më të çuditshme në të disa vende të botës....

22 March, 2017Lexo më shumë

A është ky hajni më i marrë i të gjitha kohërave?!

Xhandarmeria franceze, për të cilën arrestimi kurrë nuk ishte më i lehtë, ka publikuar fotografinë në të cilën shihet një burrë gjysma e trupit e të cilit kishte ngecur në dritare....

21 March, 2017Lexo më shumë

Kapet duke bërë seks me nxënësin e saj, bëhet hit në internet për një tjetër arsye (Foto)

Një mësuese është akuzuar se ka kryer marrëdhënie seksuale me nxënësin e saj, por ajo që ka habitur njerëzit është se fotografitë e saj në polici janë bërë duke qeshur....

21 March, 2017Lexo më shumë

20 gjërat që vetëm njerëzit shumë kreativ i kuptojnë (Video)

Nëse e doni një personi me kreativitet të lartë, sigurisht se përjetoni momente kur mendoni se jeta e tyre është plotësisht e ndryshme nga ju, transmeton lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

Valle shqiptare në Tajvan (Video)

Kinezët siç duket janë njerëz që gjithmonë kërkojnë të mësojnë kultura të reja, shkruan lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

Gjashtë shenja se jeni artist i lindur (Video)

Shumë njerëz vizatojnë çdo ditë dhe nuk e kuptojnë sa të talentuar janë, transmeton lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

I thanë fjalë të ashpra që të mos ushtrojë, shikoni si shndërrohet pas tre vitesh (Video)

Ky djalë në moshën 13 vjeçare donte të bëhej bodybuilder, por ishte shumë i dobët, transmeton lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

Bukuroshja gjoksmadhe jua zbukuron ditën

Modelja e famshme Emira Kowalska është padyshim një prej bukurosheve më tërheqëse në rrjetet sociale. Ajo është me origjinë polako-irakene, ndërkohë që spikat në sfilita dhe jo vetëm, për gjoksin e saj të madh....

21 March, 2017Lexo më shumë

Provoi sosin me specat më të djegës në botë, për pak sa nuk humbi vetëdijen nga dhimbja (Foto/Video)

Një adoleshent nga Anglia ka mbetur me fytyrë të skuqur duke bërtitur “gjuha po më digjet”, derisa po shijonte sosin me specat më të djegës në botë....

21 March, 2017Lexo më shumë

Pesë rituale martesore që do t’ju bëjnë t’i keni frikë martesës! (Foto)

Martesa mund të jetë një ceremoni universale, por disa rituale të tmerrshme martesore e bëjnë atë një aventurë të çmendur surreale. Mund të jetë konfuze, ose thjesht një tmerr. Imagjinoni ta vrisni nusen në ditën e martesës ose të martoheni me një trun bananeje. ...

21 March, 2017Lexo më shumë

Nuk kishte ide se po filmohej, zëri i saj ju mahnit (Video)

Chloe Paige ishte në kuzhinë duke përgatitur ushqimin, teksa po këndonte këngën e Adele "When we were young," shkruan lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

Gratë të cilat e ndryshuan rrjedhën e historisë përgjithmonë

Sa vajza apo gra i njohim që e kanë ndryshuar botën dhe i kanë lënë gjurmët e tyre përgjithmonë?...

21 March, 2017Lexo më shumë

Serbi gjatë verës jeton mbi pemë, gjatë dimrit në shpellë (Foto)

Panta Petroviç në moshën 65 vjeçare në qytetin Pirot në juglindje të Serbisë muajt e verës i kalon në një barakë të cilën e ka ndërtuar mbi një pemë anësh lumit Gradashniçka, ndërsa muajt e dimrit në një shpellë në malin Stare....

21 March, 2017Lexo më shumë

Ky është njeriu më ‘frikacak’ në botë (Video)

Kolegët e tij në të gjithë kompaninë bëhen bashkë për ta frikësuar atë, shkruan lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

Një deri 100 vjet, shikoni prezantimin e veçantë të këtyre njerëzve (Video)

Këta njerëz janë prezantuar në mënyrë shumë të veçantë, për vitet e tyre, shkruan lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

Njihuni me qytetin me të shtrenjtë në botë, për të katërtin vit radhazi (Foto)

Një raporti i “Economist Intelligence Unit” rendit për të katërtin vit radhazi Singaporin si qytetin më te shtrenjtë në botë....

21 March, 2017Lexo më shumë

Jessie J e fton të këndojë me të por i vjen turp, më pas… (Video)

Vonny është ftuar nga Jessie J që të këndojë në skenë bashkë me të, mirëpo nuk ka mundur fillimisht për shkak se ka pasur turp, shkruan lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

Ja si është rezultati i një pune dy vjeçare me portret (Video)

Mjafton të kesh vullnet dhe përkushtim që puna juaj të jetë e përkryer, shkruan lajmi.net...

21 March, 2017Lexo më shumë

Këto iluzione optike ju bluajnë mendjen (Video)

Ndonjëherë truri juaj tenton të njohë dy personalitete njëkohësisht për një kohë shumë të shkurtër, prandaj fytyrat e tyre nuk dalin siç janë realisht....

21 March, 2017Lexo më shumë

Reagimi i papagallit të vërtetë ndaj atyre digjitalë (Video)

A keni menduar ndonjëherë si do të reagonit ndaj një specie digjitale që flet dhe bën të njejtat gjëra si ju?...

21 March, 2017Lexo më shumë

Kjo është lidhja misterioze mes tërmeteve dhe florinjve

Pothuaj i gjithë floriri i pranishëm në koren e Tokës sot është sjellë prej impakteve të asteroidëve katër miliardë vite më parë. Që atëherë, ai është groposur nën rrjedhat e lavës dhe shtresa të tjera shkëmbore....

21 March, 2017Lexo më shumë

Njihuni me ushtritë e 25 shteteve më të fuqishme në botë (Foto)

Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur situatë të tillë kohët e fundit....

21 March, 2017Lexo më shumë

Vendet ku jetojnë kanibalët

Kanibalizmi nuk ekziston vetëm në filma. Nëse planifikoni që të udhëtoni në ndonjërin nga këto vende, atëherë duhet të jeni tejet të kujdesshëm....

21 March, 2017Lexo më shumë

Mesazhet e lashta të ilirëve

Historia e tyre është sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet....

21 March, 2017Lexo më shumë

Arkeologët kinezë zbulojnë thesar në anijet e fundosura

Një thesar i harruar në anije është gjetur nga arkeologët kinezë në një lum të provincës jugperëndimore kineze Seçuan...

21 March, 2017Lexo më shumë

Lidhja misterioze mes tërmeteve dhe florinjve

Pothuaj i gjithë floriri i pranishëm në koren e Tokës sot është sjellë prej impakteve të asteroidëve katër miliardë vite më parë. ...

21 March, 2017Lexo më shumë

Të ngresh 10 litra ujë me kapak të syrit?! Këtë e bën ky burrë

Një njeri mund të ngrejë 10 litra ujë duke përdorur vetëm kapakët e syve. Song Tao nga Shangdong i Kinës, ngre peshën deri në dhjetë litra, vetëm me anë të kapakëve të syve....

20 March, 2017Lexo më shumë

Tradhtohen nga burrat, hakmarrja e këtyre grave është epike (FOTO)

Nuk duhet kurrë që të mashtroni në një lidhje apo të tradhtoni duke shkuar me një tjetër nëse jeni të martuar. ...

20 March, 2017Lexo më shumë

E çuditshme, kur stacioni i metrosë kalon brenda shtëpisë

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej....

20 March, 2017Lexo më shumë

Kjo është ushtria më e fortë e botës

Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur situatë të tillë kohët e fundit....

20 March, 2017Lexo më shumë

Hapi një gropë të madhe në oborr, mendonin se ishte çmendur, por çfarë bëri ai (Foto)

Çdokush prej nesh ka ide “të egra” për shtëpi dhe kur një ide të vjen në mendje dëshiron që me çdo kusht ta bësh realitet, por jo të gjithë në fakt e ndjekin këtë teori....

20 March, 2017Lexo më shumë

Një ditë nga trajnimet ekstreme të ushtarëve amerikanë (Foto)

Pas sulmeve të 11 shtatorit 2001, ushtria amerikane e zhvendosi fokusin e saj të stërvitjes duke përgatitur ushtarët e saj për terrene të tilla, si në Afganistani apo Iraku....

20 March, 2017Lexo më shumë

Rastësitë më të mëdha në botë, që habitën shumë njerëz

Jeta nganjëherë na sjellë befasi të çuditshme të cilat janë pothuajse të pamundura për t’u shpjeguar thjeshtë duke iu referuar teorive të probabilitetit. ...

20 March, 2017Lexo më shumë

Çifti me sindromën Down, feston 22 vjetorin e martesës (Foto)

Pas një lidhje prej 18 muaj, çifti vendosën që të martohen. Ata kanë 22 vite martesë të lumtur së bashku, duke e dëshmuar edhe një herë se fuqia e dashurisë nuk njeh kufi....

20 March, 2017Lexo më shumë

Sot ndodh ekuinoksi pranveror

Ekuinoksi është çasti në të cilin Dielli ndodhet pingul mbi ekuatorin e Tokës dhe vendndodhjen e dukshme të Diellit në atë çast. Thuhet edhe ‘kur dielli bie në pus’, domethënë pasqyrimi i diellit në një pus, fenomen që nuk ndodh dhe nuk mund të verifikohet në asnjë paralel tjetër tokësor....

20 March, 2017Lexo më shumë

Kujdes! Në këto vende jetojnë kanibalët

Kanibalizmi nuk ekziston vetëm në filma. Nëse planifikoni që të udhëtoni në ndonjërin nga këto vende, atëherë duhet të jeni tejet të kujdesshëm....

20 March, 2017Lexo më shumë

Ja pse ekzistojnë 4 ngjyra të ndryshme të pasaportave në botë

Në të gjithë botën ka 4 ngjyra kryesore të pasaportave dhe secili vend ka arsyet e veta për përzgjedhjen e ngjyrës....

20 March, 2017Lexo më shumë

Dy atletet olimpike përplasen dhe rrëzohen, por më pas… (Video)

Dy atletet olimpike përplasen dhe rrëzohen, pastaj motivojnë njëra tjetrën që ta përfundojnë garën, transmeton lajmi.net...

20 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball