Fun – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Sa lloje të mizave ekzistojnë?

Numri aktual i specieve të mizave ka gjasa të jetë shumë më i madh se sa që dihet....

13 January, 2018Lexo më shumë

Shkenca ka zbuluar të reja për patatet

Është zhgënjyese të hapësh kabinetin e kuzhinës dhe të gjesh kaçube të vogla të formuara në kokrra të patates....

13 January, 2018Lexo më shumë

Kapet pitoni i madh në kamerë duke e nxjerrur nga goja një gjel të madh

Ky është një moment i tmerrshëm kur një piton kapet në kamera duke e nxjerrur nga goja një gjel të madh....

12 January, 2018Lexo më shumë

Lakuriqët e natës pushtojnë supermarketin! (Video)

Blerësit në një supermarket në Teksas kanë mbetur të befasuar ndërsa janë përballur me një numër të madh lakuriqësh nate brenda ndërtesës....

12 January, 2018Lexo më shumë

Foshnja më e vogël që keni parë ndonjëherë (Foto/Video)

Një nga foshnjat më të vogla ka arritur të mbijetojë....

12 January, 2018Lexo më shumë

Ky është kanali më i madh në botë

Kanali i madh i Pekinit ‘Hangzhou’, i vendosur në Kinë është në të gjithë botën i njohur si Kanali i Madh. ...

12 January, 2018Lexo më shumë

Ky është gomari më i gjatë në botë (Foto)

Në vitin 2013, Romulusi kishte thyer rekordin botëror....

12 January, 2018Lexo më shumë

Ujërat më shërues në botë

Natyrisht që të gjithë e dimë që uji është esencial për të jetuar....

12 January, 2018Lexo më shumë

Në këtë det, 99 përqind e breshkave janë femra (Foto/Video)

Rreth 99 % e breshkave të detit janë femra....

12 January, 2018Lexo më shumë

Kurora e mbretëreshës Elizabetë mund t’ju thyejë qafën (Video)

Kurora e mbretëreshës Elizabetë është kurorë të cilën çdo grua ka dëshirë ta ketë në kutinë e saj të stolive....

12 January, 2018Lexo më shumë

Nuk mund ta heq maskën e fytyrës për orë të tëra

Kjo grua nuk mund të largojë maskën nga fytyra e saj....

12 January, 2018Lexo më shumë

Njihuni me muzetë më të mëdha të artit në botë

Me një hapësirë prej 72,735 m2, Muzeu i Luvrit është muzeu më i madh i artit në botë....

12 January, 2018Lexo më shumë

Disa kuriozitete mbi numrin ‘Pi’

Numri ‘Pi’ është numri më i studiuar i matematikës dhe ka pafundësi shifra dhjetore. Besohet se origjina e saj daton që 2000 vjet para epokës sonë dhe është një nga konstantet më të rëndësishme të matematikës, fizikës dhe inxhinierisë....

12 January, 2018Lexo më shumë

Kush e shpiku zeron?

Kush e shpiku Zeron dhe çfarë është më e rëndësishme se Zero?...

12 January, 2018Lexo më shumë

Mont Everest nuk është mali më i lartë në botë

Gjithë çfarë kemi ditë nga gjeografia paska qenë gabim!...

12 January, 2018Lexo më shumë

Gjyshi dhe vajza do të vdesin brenda javësh!

"Në pak ditë unë do të duhet ta varros këtë vajzë të bukur ... atëherë unë do të duhet ta varros babain tim": Mami ndan fotografinë e zemrës së babait të saj të sëmurë pranë vajzës së saj me kancer, ata do të vdesin brenda javëve të njëri-tjetrit...

11 January, 2018Lexo më shumë

Dëshira për të udhëtuar është e shkruar në gjene

Nevoja për të lënë gjithçka dhe për t’u nisur në një udhëtim është e shkruar në gjene. ...

11 January, 2018Lexo më shumë

Momenti tronditës, burri godet gruan muslimane për mos veshjen e një hixhabi

Ky film tregon momentin kur një njeri që goditi një grua myslimane në një stacion autobusi në Malajzi, pasi ajo i tha atij se ishte e drejta e saj të mos veshin hixhabin. ...

11 January, 2018Lexo më shumë

3 arsyet përse lidhjet e krijuara në ambientin e punës janë më të suksesshmet

Edhe pse mund t’i keni premtuar vetes që nuk do të ngatërroni kurrë jetën personale me atë profesionale, sërish e gjeni veten në situatën ku nuk do të donit të gjendeshit kurrë: e dashuruar pas një kolegu ose eprori. ...

11 January, 2018Lexo më shumë

Video shokuese tregon se si ushtari amerikan shtien me armë në kamionin me civil afgan

Një video shkokuese ka zbuluar një ushtar amerikan duke gjuajtur me armë në kamionn e një civil afgan. ...

11 January, 2018Lexo më shumë

12 arsyet pse gratë e reja pëlqejnë burrat e moshuar

Sa më shumë që është një tabu, nuk është sekret se gratë preferojnë të njohin burra të moshuar mbi homologët e tyre më të vegjël. Këtu është një listë e 12 arsyeve pse. ...

11 January, 2018Lexo më shumë

Të bllokuar në… Parajsë (Foto)

Reshjet e dendura të dëborës kanë bllokuar rreth 13 000 turistë në një nga resortet më të famshme të skive në Zvicër....

11 January, 2018Lexo më shumë

18 shenjat që tregojnë se ke gjetur shpirtin tënd binjak në dashuri

Megjithëse shumica e njerëzve mendojnë për një bashkëbisedues si një bashkim i përsosur harmonik i lumturisë, shpirti yt i vërtetë shpirtëror është personi i cili ka për qëllim t’ju ndihmojë të “plotësoni veten”....

11 January, 2018Lexo më shumë

Të humbësh jetën për një foto

Një moment i tmerrshëm kur një burrë ka humbur jetën ditën e ditëlindjes së tij, teksa pozonte majë një shkëmbi për foto....

11 January, 2018Lexo më shumë

10 shenjat që ai/ajo përshtatet shumë mirë me ju

Në botën e takimit, është e vështirë të ndash të mirën nga e keqja....

10 January, 2018Lexo më shumë

Këto janë 2 shenjat më të urta të zodiakut: nuk mund të mashtrohen kurrë

"Dymbëdhjetë shenja të zodiakut thuhet se përfaqësojnë arkeikime të fuqishme që janë universale në temë." Koncepti i zodiakut thuhet se ka origjinën në astrologji babilonase, e cila më vonë u ndikua nga kultura helenistike. ...

10 January, 2018Lexo më shumë

12 shenjat e kimisë mes dy njerëzve

Pajtueshmëria mes dy njerëzve varet shumë nga fakti nëse ata kanë kimi. Ndryshimet në hormonet dhe nxitja e neurotransmetuesve të gjitha ndodhin për shkak të kimisë dhe është hapi i parë në kuptimin nëse dy njerëz do të ishin të lumtur së bashku. Këtu janë 12 shenja që janë gjithmonë të pranishme sa herë që ka kimi. ...

10 January, 2018Lexo më shumë

Si mbijetojnë në ngrica aligatorët (Video)

Një park me moçale në Karolinën e Veriut ka postuar një video se si aligatorët mbijetojnë në një pellg të ngrirë....

10 January, 2018Lexo më shumë

Studimi: Njeriu ka ardhur nga një tjetër galaktikë

Një pjesë e konsiderueshme e njerëzimit dhe gjithçka që e rrethon atë, nuk është material “autokton” i galaksisë sonë, por i mbërritur miliarda e miliarda vite më parë nga hapësira....

10 January, 2018Lexo më shumë

Gjëra që mund të mësoni tani në 1 minutë që do të jenë të dobishme për jetën tuaj

Ka aq shumë që mund të mësojmë që do të mundësonte që ta kemi jetën më të lehtë. Lista më poshtë është e përbërë nga 10 gjëra që mund të mësohen dhe kryhen në një minutë ose më pak dhe mund ta bëjnë ngarkesën pak më të lehtë. ...

10 January, 2018Lexo më shumë

12 gjëra të çuditshme për trupin e femrës që shumica e djemëve nuk e dinë

Zotërinj, mund të mendoni se jeni duke u ngritur për trupin femëror, por ka disa gjëra të habitshme që nuk e njihni. E dinit se gjoksi e një gruaje është gjithmonë më i madh se tjetri? Nëse jo, duhet të vazhdoni të lexoni: ...

10 January, 2018Lexo më shumë

Shokon shkencëtari: Nuk jemi krijuar as nga Zoti dhe as nga majmuni, nga e kanë origjinën njerëzit

Një pjesë e konsiderueshme e njerëzimit dhe gjithçka që e rrethon atë, nuk është material “autokton” i galaksisë sonë, por i mbërritur miliarda e miliarda vite më parë nga hapësira....

10 January, 2018Lexo më shumë

Inagurohet ura detare më e gjatë në botë

U përdor çelik sa për 60 Kulla Eiffel Në ditën e fundit të 2017, Kina festoi perfundimin e urës detare më të gjatë në botë me një shfaqje spektakolare të fishekzjarreve....

10 January, 2018Lexo më shumë

Burri me 13 gra, secila prej tyre është shtatzënë në të njëjtën kohë

Ky burrë në Indi, momentalisht ka 13 gra. Por më interesantja ka të bëjë me faktin se secila prej tyre është shtatzëne në të njëjtën kohë....

9 January, 2018Lexo më shumë

Të hash te Gucci (Foto)

Gjithçka ka të bëjë me shijen. Kompanitë luksoze të modës janë mësuar të joshin fashionistat dhe tani po zgjerohen nga ‘haute couture’ tek ‘haute cuisine’....

9 January, 2018Lexo më shumë

“I mbështetur në eksperiencën Sovjetike!”: Ligji i rrallë në Shqipëri, i cili taksonte beqarët! (Foto)

“I mbështetur në eksperiencën Sovjetike!”: Ligji i rrallë në Shqipëri, i cili taksonte beqarët! (Foto) ...

9 January, 2018Lexo më shumë

Një zgjidhje gjeniale (por e dhimbshme) për të mos ngatërruar më vitin

Janë ditët e para të janarit dhe shumë prej nesh nuk janë mësuar ende me “2018”, të paktën në tastjerën e kompjuterit....

9 January, 2018Lexo më shumë

Prezantueses i del komplet gjoksi në emision, ajo as që e vëren!

Një prezantuese e cila është shfaqur në një emision ku kishte shumë media dhe që për pak minuta ajo u bë shumë e përfolur edhe e komentuar....

9 January, 2018Lexo më shumë

Njihuni me burrin me 13 gra, secila prej tyre shtatzëne në të njëjtën kohë

Ky burrë në Indi, momentalisht ka 13 gra. Por më interesante është ajo që secila prej tyre është shtatzëne në të njëjtën kohë...

9 January, 2018Lexo më shumë

Këndimi ndihmon nënat të shërohen nga depresioni pas lindjes

Studiuesit zbuluan se gratë që morën pjesë në mbledhjet e grupeve me foshnjat e tyre përjetuan një përmirësim shumë më të shpejtë në simptomat e tyre sesa ata që nuk kishin....

9 January, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels