Lojëra – Lajmi.net

Aktuale

Sfida: A mund ta gjeni autobusin në foto?

Këto ditë, teknologjia kontrollon jetën tonë të përditshme në një shkallë të tillë që ne mezi marrim gjëra për të ushtruar trurin tonë....

8 January, 2019 Lexo më shumë

Sa shkronja B janë të fshehura në këtë imazh?

Shumica prej nesh kanë punë ku qëndrojmë të ulur para një tavoline gjatë gjithë ditës. ...

8 January, 2019 Lexo më shumë

Pothuajse të gjithë e kanë gabim: A mund ta zgjidhni këtë ekuacion të ndërlikuar?

Zgjidhja e lojrave tjera të logjikshme është një stërvitje e shkëlqyer e trurit. ...

8 January, 2019 Lexo më shumë

Vetëm 1 në 7 mund të gjejë të gjitha numrat 5 në foto – por ju sa mund ti gjeni?

Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë njerëz kanë filluar të ushtrojnë trurin e tyre online - lojërat e ndërlikuara, iluzione optike të cilat po kthehen në lojëra trendi....

6 January, 2019 Lexo më shumë

Cili numër duhet të jetë në vend të makinës, e thjesht, por shumë pak e gjejnë zgjidhjen

Sfidimi i vetes në puzzle të ndërlikuar është diçka që bëhet më argëtuese me kalimin e viteve....

5 January, 2019 Lexo më shumë

Vetëm 1 në 10 mund ta zgjidh këtë mister: Zbuloni numrin më të lartë të mundshëm duke bërë vetëm 2 lëvizje

Mundohem ta ushtroj trurin tim për të paktën 10 minuta në ditë. Nuk ka rëndësi se si ta bëni këtë - gjëja e rëndësishme është që ju të bëni atë !...

5 January, 2019 Lexo më shumë

Vetëm një gjeni mund të gjejë shkronjën N: A mund ta bëni atë në më pak se 10 sekonda?

Këto ditë, kompjuterat bëjnë pjesën më të madhe të punës sonë për ne. Kjo është arsyeja pse një nga gjërat më të shëndetshme dhe produktive që mund të bëni me kohën tuaj është të praktikoni mendjen tuaj çdo ditë. ...

5 January, 2019 Lexo më shumë

Vetëm njerëzit inteligjentë mund të lexojnë këtë tekst, a mund t’a bëni edhe ju?

Shumica prej nesh përpiqemi të ushtrojmë trupin dhe trurin tonë çdo ditë, disa njerëz shkojnë për të vrapuar, për të medituar, ose për të bërë edhe puzzla dhe enigma....

5 January, 2019 Lexo më shumë

Vetëm një sy i trajnuar mund ta zgjidhë këtë sfidë: A mund t’i gjeni të gjitha kuajt në këtë foto?

Kuajt janë një nga krijesat më të bukura në këtë botë. I shpejtë, i fuqishëm, besnik dhe miqësor. Një kalë është një shok i shkëlqyer, thjesht....

5 January, 2019 Lexo më shumë

Vetëm mendja më e mirë e zgjidh këtë sfidë të ndërlikuar: Cila gotë do të mbushet e para?

Gjatë ditës, mendjet tona janë të mbushura vazhdimisht me një ton informacioni, nga puna ose shkolla për shembull. Prandaj, ndonjëherë është mirë të ulesh dhe të shërosh trurin me disa ushtrime....

5 January, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO