Kuriozitete – Page 252 – Lajmi.net

Aktuale

Mijëra punëtorë të Apple nga gjithë bota mblidhen për paradën ‘Pride’

Apple ka mbajtur paradën ‘Pride’ për homoseksualët dhe ka mbledhur mijëra punëtorë dhe familjet e tyre nga gjithë bota....

11 July, 2014Lexo më shumë

Dorëza e kristaltë e derës shkakton zjarr në shtëpinë 1.5 milion dollarëshe

Dorëza e kristaltë në derën e një dhome të gjumit ka reflektuar rreze të diellit në fustanine varuar dhe ka bërë që dhoma të marrë flakë në shtëpinë me vlerë 1.5 milion dollarë....

10 July, 2014Lexo më shumë

Vajza me sëmundje të rralla poston video me foto të saj për 6 vite

Një vajzë i ka bashkuar në një video të gjitha fotot ‘selfie’ që ka bërë gjatë 6 viteve të fundit, duke treguar transformimin që i kanë shkaktuar sëmundjet mentale....

9 July, 2014Lexo më shumë

Dy aeroplanë për pak sa nuk përplasen në Barcelonë

Aeroplanët në Barcelonë për pak sa nuk përplasn në aeroportin që siç duket i ka ikur koordinimi....

8 July, 2014Lexo më shumë

Një notues kafshohet nga peshkaqeni i bardhë në plazhin Kalifornian

Në plazhin Manhattan në Kaliforni disa notues janë sulmuar nga një peshkaqen i bardhë dhe mjaft i madh, madje njëri edhe është kafshuar....

6 July, 2014Lexo më shumë

Shkakton aksident dhe largohet nga vendi i ngjarjes (Video)

Një shofer i një veture është treguar mjaft i "paedukatë" në rrugë, duke shkaktuar aksident me qëllim dhe duke u larguar....

5 July, 2014Lexo më shumë

Gjashtë kalimtarë shohin vdekjen me sy (Video)

Ky është një moment i tmerrshëm kur një kamion godet një grup të njerëzve të cilët po kalonin në “zebra”....

5 July, 2014Lexo më shumë

Të luash Tetris në maicë (Video)

Ky njeri ka ndërtuar një maicë në të cilën mund të luhet njëra nga lojërat më të famshme, Tetris....

4 July, 2014Lexo më shumë

Kur ndeshen Jaguari me Aligatorin

Apo thënë më mirë "kur Jaguari merr rolin e Aligatorit". Shikoni videon e ndeshjes midis këtyre dy kafshëve të fuqishme....

3 July, 2014Lexo më shumë

Nuk do ta besonit se ky është një vizatim (Video)

A mendoni se shishja që shihni në foto është e vërtetë? Epo, e keni gabim....

2 July, 2014Lexo më shumë

Filmohet duke vrapuar pasi vodhi iPhonen, ajo çfarë i ndodhi është e tmerrshme (Video)

Një video e publikuar në youtube tregon se si një personi i vidhet telefoni. Ai në ato momente në trupin e tij po mbante një kamerë për të bërë xhirime për vete....

2 July, 2014Lexo më shumë

17 nënshkrimet më interesante të njerëzve të famshëm gjatë historisë

Në ditët e sotme, shumica prej nesh firmosim emrat tonë nëpër çeqe dhe dokumente të ndryshme me shkronja të thjeshta të shkrimit....

28 June, 2014Lexo më shumë

Robotët e parë si prezantues televiziv që lexojnë lajmet pa ndonjë vështirësi

Androidët e gjallë të komanduar me telekomandë do të garojnë me njerëzit për t'i thënë titujt kryesor....

26 June, 2014Lexo më shumë

Shikoni \’Këmbëmadhin\’ të fshehur në errësirën e pyllit teksa një çift po kalonte me makinë natën vonë

Pamjet e jashtëzakonshme tregojnë një krijesë në formë gorille që qëndron pa lëvizur në errësirë duke shikuar prej një rreshti me pemë në Sundance të Utah....

23 June, 2014Lexo më shumë

Shikoni videon e \’përbindëshit të detit\’ e cila kishte habitur shkencëtarët për vite të tëra

Biologët detar tani thonë se krijesa misterioze ka qenë në fakt një kandil deti duke notuar përpara lentes së kamerës....

21 June, 2014Lexo më shumë

Duke shkuar për në punë e gjeti dhelprën të vdekur, por kur u kthye e gjeti të gjallë

Një burrë ishte duke shkuar në punë me biçikletë një ditë kur ai kishte vërejtur në anën tjetër të rrugës një dhelpër të gjorë që qëndronte e ngordhur në tokë....

20 June, 2014Lexo më shumë

Frikësuese: 100,000 pata që sulmojnë çdo gjë para vetes (Video)

I ashtuquajturi stampedo i kafshëve nuk është argëtues, madje shpesh mund të jetë edhe shumë i rrezikshëm. ...

20 June, 2014Lexo më shumë

Testimi i Kamerave Kurth në Bjeshkët e Nemuna

Disa fotografi të kafshëve të egra fotografuar nga ERA group, si pjesë e testit te kamerave kurth në kuadër të projektit \"Programi per Rimekëbjen e Rreqebullit të Ballkanit\" në rajonin e Bjeshkëve të Nemuna....

17 June, 2014Lexo më shumë

Njeriu me krahun e tij gjigant

Krahu i MatthiasSchlitte ka masën 46 cm dhe e ka udhëhequr atë drejtë lavdisë në botën e mundjes së krahut....

17 June, 2014Lexo më shumë

A keni parë ndonjëherë kësi lloj këlyshi?

Ai është këlyshi i jashtëzakonshëm. Shikoni videon e këlyshit të lindur me gëzof të gjelbërt....

14 June, 2014Lexo më shumë

A e keni ditur se ekziston ky kompeticion për fotografi?

Ekziston një kompeticion ndërkombëtar për fotografi të bëra me iPhone....

14 June, 2014Lexo më shumë

Fansi i Batman-it ndërton Batmobilin e pabesueshëm

Zac Mihajloviç shpenzoi dy vite për ndërtimin e automjetit të librave komik dhe ka refuzuar ofertat deri në 1 milion dollarë nga blerësit e interesuar....

14 June, 2014Lexo më shumë

Të jesh e çmendur pas Hello Kitty-t

Një trajnere kuajsh e quajtur Natasha Goldsmith nga Exeter në Devon të Anglisë është e fiksuar shumë pas karakterit të filmave vizatimorë si një adoleshente dhe ka shpenzuar 15 vite duke mbledhur 10,000 artikuj të Hello Kitty-t....

13 June, 2014Lexo më shumë

Gruaja që kishte kryer marrëdhënie seksuale me delfin gjatë eksperimenteve laboratorike flet për herë të parë

Margaret Howe Lovatt ishte përpjekur që ta mësonte delfinin Peter si të flas anglisht, por marrëdhënia e tyre kishte kaluar në një nivel krejtësisht tjetër....

12 June, 2014Lexo më shumë

Përbindëshi i mistershëm i detit ha peshkaqenin tre metra të gjatë

Padyshim se ky grabitqar është ngrënë, por shkencëtarët nuk e dinë se çfarë kafshe e egër mund ta ketë mundur një peshkaqen të bardhë....

9 June, 2014Lexo më shumë

15 vjeçari nga Filipinet ka shpikur këpucët që gjenerojnë energji elektrike

Një student 15 vjeçar nga Filipinet ka shpikur një pajisje që shfrytëzon energjinë e hapave për të prodhuar energji elektrike....

5 June, 2014Lexo më shumë

Nusja lidh foshnjën e saj të porsalindur në fustanin e saj të nusërisë dhe e tërheqë zvarrë

Nusja e quajtur Shona Carter-Brooks, ka marrë një breshëri kritikash në internet për veprimin e saj....

3 June, 2014Lexo më shumë

Google krijon makinën vetë-ngasëse e kontrolluar nga kompjuterët dhe pa timon apo pedale

Makina e gjigantit Google përdorë sensorë dhe aftësinë informatike për të vlerësuar një mjedis dhe ka për qëllim për të transformuar lëvizshmërinë....

29 May, 2014Lexo më shumë

Çfarë ndodh kur një kanaçe e Coca-Cola takohet me llavën e nxehtë?

Videoja e mëposhtme ju tregon se çfarë ndodhë kur një kanaçe e pijes freskuese Coca-Cola takohet me llavën e nxehtë....

25 May, 2014Lexo më shumë

Bosi i Levi\’s ka gati një vit që nuk i ka larë xhinset e tij

Bosi i kompanisë Levi Strauss, Chip Bergh, thotë se ai kurrë nuk do të lejojë që xhinset e tij, tashmë gati një vjeçare të lahen edhe pse ai e pranoi që kjo është një gjë e \"neveritshme\"....

24 May, 2014Lexo më shumë

Dashuri përmes përmbytjes: Ajo vullnetare, ai i evakuuar. Epilogu? Dashuri

Dy të rinj gjatë evakuimeve nga përmbytjet në Serbi, kanë rënë në dashuri në rrethana paksa të pazakonta....

19 May, 2014Lexo më shumë

Njeriu që ushqehet me gozhda

Yunsheng Long i cili është 49 vjeçar, thotë se ai e mësoi këtë trik nga një interpretues cirku dhe e ka shijuar dietën që prej atëherë....

17 May, 2014Lexo më shumë

\’Njeriu i shkrirë\’ refuzon ta heq tumorin që të mund të lyp para për t\’ia paguar martesën vajzës

Mannan Mondal \'Njeriu i Shkrirë\' nga Delhi ka refuzuar të bëjë operacion kirurgjik për ta hequr tumorin që iu është rritur në fytyrën e tij për shkak se ai mbështetet në pamjen e tij për të siguruar jetesën....

17 May, 2014Lexo më shumë

Papa Françesku thotë se ai do t\’i pagëzonte alienët dhe se dera e Vatikanit është e hapur për të gjithë

Kreu i kishës katolike thotë se besimi nuk duhet të diskriminojë askënd, madje as alienët....

15 May, 2014Lexo më shumë

Macja heroinë shpëton vogëlushin nga qeni i tërbuar

Na ka rënë të lexojmë shpesh për heroizmin e qenve të cilët shpëtojnë njerëzit nga zjarri apo sulmet e dhunshme. Por, kjo gjë nuk është thënë kurrë për macet. ...

14 May, 2014Lexo më shumë

Njeriu më \’tërheqës\’ në botë

Etibar Elchiyev është njeriu më tërheqës në botë, në njëfar mënyre....

13 May, 2014Lexo më shumë

Vdes aktori gjatë xhirimit të skenës së vdekjes së tij

\"Unë do të vdes së shpejti\" ishin fjalët e fundit të aktorit i cili vdiq në jetën reale teksa po xhironte skenën e vdekjes së tij në film....

9 May, 2014Lexo më shumë

Njeriu zhduket duke ecur rrugës gjatë natës

Forma trupore e këtij njeriu fillon të zhduket dhe zëvendësohet nga dy pika të bardha lëvizëse....

8 May, 2014Lexo më shumë

Libri komik më i vogël në botë i gdhendur në fije të flokut

Arritja e jazhtëzakonshme është ide e organizatorëve të Takimit të Veçantë Harduerik dhe Softuerik të ardhsëm që do mbahet në Hamburg....

7 May, 2014Lexo më shumë

Syzet e diellit të cilat do të mund t\’i japin fund të vjellave gjatë udhëtimit

Një fermer nga Norfolk i Anglisë ka projektuar një palë syze dielli të veçanta për të cilat ai pretendon se mund t\'i parandalojnë të vjellat gjatë udhëtimit....

6 May, 2014Lexo më shumë

Bota mund ta ketë trilionerin e parë brenda 25 viteve

Trilioneri i parë mund të bëhet brenda 25 viteve thonë parashikuesit, me Bill Gates i cili shihet kryesues në këtë aspekt....

6 May, 2014Lexo më shumë

Macja bie nga ndërtesa tre katëshe dhe mbijeton

Kjo video tregon një mace duke u zvarritur në çatinë e një ndërtese tre katëshe, ku më pas bie poshtë....

6 May, 2014Lexo më shumë

Pishinat më të frikshmë në botë

Vera po afron përderisa shumë nga ne mund edhe të fillojmë të mendojmë ku t\'i kalojmë ditët e nxehta të kësaj stine....

1 May, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3