Kuriozitete – Page 239 – Lajmi.net

Aktuale

Nga një shtëpi e thjeshtë dhe e lirë shëndrrohet në një shtëpi të ëndrrave (Foto)

Një njeri i quajtur Steve Areen filloi ndërtimin e një shtëpie të thjeshtë në Tajlandë, por që i doli të jetë shtëpia e ëndrrave të tij. Shikoni rezultatet mahnitëse se si një shtëpi e thjeshtë nga gërmimet në dhe bëhet një shtëpi mahnitëse....

12 November, 2014Lexo më shumë

Aplikacionet sekrete të iPhone që vetëm punonjësit e Apple kanë qasje në to

Mësoni cilat janë aplikacionet që mbahen sekret nga Apple dhe që kanë qasje në to vetëm punonjësit e kompanisë. ...

11 November, 2014Lexo më shumë

3 gjërat më të çuditshme që janë vjedhur ndonjëherë

Mësoni se cilat kanë qenë tre gjërat më të çuditshme që janë vjedhur ndonjëherë....

8 November, 2014Lexo më shumë

Qielli i Skocisë (Foto)

Dhjetëra grupe migrimi të zogjve kanë dizenjuar qiellin e Skocisë me formacione spektakolare....

7 November, 2014Lexo më shumë

Meteori që ndriçoi qiellin të hënën në Japoni (Video)

Një ‘top i zjarrtë’ i pabesueshëm shpoi qiellin e natës në Japoni dhe u identifikua si një lloj meteori i njohur si bolid nga astronautët....

5 November, 2014Lexo më shumë

Australi, fenomen i rrallë në qiell

Çfarë ndodh mbi Vonthaggi? Kjo ka qenë pyetja e shumë njerëzve që teksa janë zgjuar mëngjesin e të martës në qytetin jugor të Melburn, duke fotografuar një fenomen të rrallë në qiell....

5 November, 2014Lexo më shumë

Të udhëtosh në bordin e metrosë së 1904

Metroja e Big Apple ka mbushur 110 vjeç. Për të nderuar këtë ditëlindje të veçantë, Google ka organizuar një tur virtual në Neë York Transit Museum, duke realizuar një udhëtim të vërtetë në kohë...

3 November, 2014Lexo më shumë

Prototipi i veturës fluturuese zbulohet në Vjenë (Video)

Kompania sllovake AeroMobil ka zbuluar veturën fluturuese në festivalin 'Pioneers' në Vjenë....

1 November, 2014Lexo më shumë

Dhjetë universitetet e parapëlqyera nga miliarderët

A e keni menduar ndonjëherë se në cilat universitete kanë studiuar miliarderët? ...

1 November, 2014Lexo më shumë

Si Shazam për këngë, ky aplikacion e njeh llojin e zogjëve nga cicërima e tyre

Keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë zogu ishte ai që e dëgjuat përgjatë ecjes tuaj apo kur jeni zgjuar në mëngjes? Ka një aplikacion që do t'ju ndihmojë t'i gjeni llojet e zogjëve vetëm përmes cicërimes së tyre....

31 October, 2014Lexo më shumë

Selfie me Peshkaqenin e Bardhë

Selfie është bërë një nga momentet më të bukura dhe të çuditshme këto ditë....

31 October, 2014Lexo më shumë

Fotot më zbavitëse nga jeta prej ushtari

Si ta "çdramatizosh" jetën në frontin e luftës. Një sit ka mbledhur fotot më zbavitëse të shkrepura nga ushtarët në të gjithë botën....

31 October, 2014Lexo më shumë

Çfarë bëjnë këto makina në pyll? (Foto)

Të apasionuarit e automobileve mund të mos ndihen në faj për BMV, Porsh, Jaguar, e Mercedes të braktisura në një pyll gjerman....

30 October, 2014Lexo më shumë

Droni ambulancë që do të shpëtonte mijëra jetë

Një prototip i një avioni të telekomanduar ambulancë është zbuluar kohët e fundit, dhe krijuesi i tij beson se kjo pajisje do të shpëtojë mijëra jetë njerëzish....

29 October, 2014Lexo më shumë

57 vjeçari bën ‘zhytje në qiell’ nga stratosfera, thyen rekordin e Baumgartnerit

Felix Baumgartner theu rekordin botëror për kërcimin me lartësinë më të madhe, kur ai kishte rënë nga një lartësi prej 39km në tokë më 9 tetor 2012. Por, tani ky rekord është thyer përsëri....

28 October, 2014Lexo më shumë

Krijesë e çuditshme në Hënë shihet përmes Google Earth

Një figurë që pretendohet të jetë e njeriut duke ecur nëpër shkretëtirën e Hënës është kapur në Google Earth tre muaj më parë, dhe ka zgjuar përsëri dyshimet nëpër mediat botërore....

27 October, 2014Lexo më shumë

NASA kapë imazhe të Diellit që duket si ‘kungulli i Halloween’

Kjo është e frikshme. Një pajisje e NASA-së që gjendet në hapsirë ka kapur një fotografi të Diellit që duket saktësisht si një kungull i frikshëm i Halloween....

27 October, 2014Lexo më shumë

Momenti magjik i propozimit për martesë (foto)

Romantike, zbavitëse, surpriza, propozimet për martesë krijojnë një kujtim të paharrueshëm për një çift....

27 October, 2014Lexo më shumë

Lodrat që i mundësojnë bebes tuaj të bëjë selfie

A është bebja juaj shumë e re për të bërë selfie? Një projekt i ri i bërë në Holandë i përgjigjet kësaj pyetje....

26 October, 2014Lexo më shumë

Shpenzon £4,000 për ngjyrë anti-Wireless në shtëpinë e saj

Një gjyshe ka shpenzuar mijëra funte duke e renovuar shtëpinë e saj për ta bërë të mbrojtur nga sinjalet e Wi-Fi, pasi që ajo beson se ato e rrezikojnë shëndetin e saj....

25 October, 2014Lexo më shumë

Kafshë apo arkitektë? Foletë në një vepër arti

E kamufluar apo e tepruar të jetë, 'shtëpia' e kafshëve mund tu lërë me gojë hapur....

24 October, 2014Lexo më shumë

Kërmijtë bëhen vepra arti

Kërmijtë bëhen shenja dalluese, marka të famshme, filma vizatimorë që i shoqërojnë me shtëpinë që mbajnë mbi shpatulla....

24 October, 2014Lexo më shumë

I gjejnë 100 gjarprinjë në shtëpi (Video)

100 gjarprinjë u gjetën në një shtëpi në Kanada, por si ndodhi kjo? Si mund të ndodhë që aq shumë gjarprinjë të jenë në një shtëpi dhe të mos vërehen?...

23 October, 2014Lexo më shumë

7 logot e famshme që kanë një mesazh të fshehur mbrapa

Keni menduar se logot e kompanive më të famshme janë thjeshtë logo dhe asgjë më shumë? Ato mbajnë ca mesazhe të fshehura mbrapa....

22 October, 2014Lexo më shumë

Vetura që fluturon (Video)

Kjo veturë e cila 'fluturon' është e bukur, por prap se prap e frikshme....

19 October, 2014Lexo më shumë

2004 Jaguar XJ8 merr flakë, i djegë edhe 19 vetura të tjera afër

Një zjarr e kaploi një Jaguar të vitit 2004 në Sudbury, Massachusetts afër Bostonit, duke shkaktuar djegien edhe të 19 veturave tjera....

16 October, 2014Lexo më shumë

Përdoruesja më e re e Facebook-ut është 113 vjeçarja Anna

Anna Stoehr, njëra nga njerëzit më të vjetër që jetojnë në këtë planet - që është 113 vjeçare, i ka krijuar vetës një llogari në Facebook....

13 October, 2014Lexo më shumë

Gjarpri robot (Video)

Hulumtues nga Instituti i Teknologjisë në Gjeorgji, Universiteti Carnegie Mellon, Universiteti Shtetëror i Oregonit dhe kopshti zologjik i Atlantas, ndërhynë në fuqinë e Nënës Natyrë për të zgjedhur një problem robotik....

12 October, 2014Lexo më shumë

Spiderman-i i Kosovës (Video)

Në Facebook po qarkullon video e një personi që kërcen nga kati në kat në një objekt që duket të jetë në Prishtinë. Këtë video ai e ka realizuar gjatë mjegullës....

10 October, 2014Lexo më shumë

Kangurët, kick boks në mes të rrugës (Video)

Një kamerë, e vendosur për incizim të trafikut rrugor, ka regjistruar një skenë jashtëzakonisht interesante, kur dy kangurë filluan të përleshen duke përdorur goditje me duar, por edhe me këmbë, si të ishin kick-boksierë. ...

6 October, 2014Lexo më shumë

Australi, kuzhinieri vret dhe gatuan të dashurën

Një kuzhinier australian ka vrarë dhe ka gatuar të dashurën e tij përpara se të vriste veten duke prerë fytin. Trupi i ndarë në pjesë i vajzës fatkeqe u gjet në apartamentin e tij pasi fqinjët lajmëruan policinë kur nga banesa nisi të vinte një erë shumë e rëndë. ...

6 October, 2014Lexo më shumë

Nga 108 kg në format e David Beckham

Djali me peshë 108 kilogramshe për një vit ka arritur të formojë trup të hatashëm i cili i ka mundësuar të bëjë poza si David Beckham....

4 October, 2014Lexo më shumë

Çiklisti sfidon vdekjen në malin e lartë (Video)

Danny Macaskill ka bërë një video tjetër të çiklizmit të tij në një mal shkëmbor shumë të lartë në Skoci, ku e ka rrezikuar tepër veten....

3 October, 2014Lexo më shumë

Beteja dramatike në mes të dy peshkaqenëve (Video)

Shikojeni videon e një beteje në mes të dy peshkaqenëve të bardhë dhe të mëdhenjë, 50km larg ishujve Neptune në Australi....

2 October, 2014Lexo më shumë

Ja pse pamja është bërë më e rëndësishme se karakteri (Video)

Pyetja se "a është më e rëndësishme pamja e dikujt apo karakteri?" siç duket ka marrë përgjigje....

29 September, 2014Lexo më shumë

I hyn dikush në shtëpi, fshehet në çati aktorja (Foto)

Ngjarja ishte një moment tmerrues për aktoren nga filmi Sparkle, e cila u pa duke u fshehur në çatinë e saj të shtëpisë nga dikush që i kishte hyrë në shtëpi dhe po e kërkonte atë....

25 September, 2014Lexo më shumë

Provokojnë gjarprin e madh në ujë (Video)

Shikoni se si një njeri e provokon gjarprin më të madh të ujit që keni parë ndonjëherë....

24 September, 2014Lexo më shumë

Bie në kafazin e tigrit, gjen vdekjen

Një i ri indian gjeti vdekjen në një kopësht zoologjik të Nju Delhit, kur nga pakujdesia ra brenda pjesës së rrethuar ku mbahej një tigër i bardhë. ...

24 September, 2014Lexo më shumë

Lëshohet poshtë vullkanit eksplodues (Video)

George Kournounis qëndron buzë një liqeni të nxehtë me lavë....

23 September, 2014Lexo më shumë

Fortuna e shiut solli disa skraja të pazakonshme (Video)

Shiu i rrëmbyeshëm që kaploi një pjesë të Prishtinës dhe komunës së Lipjanit në orët e mbrëmjes solli edhe disa skraja të shumta në numër në rrugët e një fshati në Lipjan dhe të pazakonshme nga madhësia....

23 September, 2014Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh kur vallëzon anash një ndërtese të lartë duke qëndruar në ajër (Video)

Një çift ka zgjedhur një formë të rrezikshme të vallëzimit. Ata kanë vallëzuar në ajër, anash dritareve të një ndërtese të lartë në Kaliforni....

22 September, 2014Lexo më shumë

Vendi më i lumtur i botës

Deri tani Danimarka është njohur si vendi më i lumtur në botë, por siç duket tani kjo ka ndryshuar. Lexoni cili është vendi më i lumtur në botë tani....

19 September, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball