Kuriozitete – Page 234 – Lajmi.net

Aktuale

Ja pse nuk duhet të karikoni celularin në makinë

Nëse jeni në një udhëtim të gjatë ose të ngecur në trafik gjatë një udhëtimi të përditshëm, një bateri e shkakrkuar e celularit mund t;ju mërzisë sepse nuk dini sit a kaloni kohën....

17 November, 2018 Lexo më shumë

Ju nënshtrua kimioterapisë për të kuruar kancerin, por doktorët e kishin gabuar diagnozën

Imagjinoni sikur për pesë vite me radhë ti nënshtroheni cikleve të kimioterapisë, për një sëmundje tumorale e cila mendohej pa shërim....

17 November, 2018 Lexo më shumë

“Varkat fantazmë” që shfaqen në brigjet e Japonisë

Rreth 100 varka druri, me pamje të rrënuar, janë shfaqur në brigjet e Japonisë gjatë këtij viti. Ndonjëherë janë bosh, ndonjëherë kanë kufoma ose skelete, ndaj dhe janë quajtur “varka fantazmë”....

17 November, 2018 Lexo më shumë

Në Tajlandë filmohet krijesa misterioze “gjysmë njeri gjysmë majmun”

Një grup turistësh në Tajlandë mbetën të habitur kur derisa po lundronin me kajakë në provincën Krabi, hasën në krijesa misterioze që kishin pamjen edhe të majmunit por edhe të njeriut, të cilët u panë duke kryer një lloj riti brenda një shpelle....

16 November, 2018 Lexo më shumë

Kjo merimangë e bukur blu, mund të mos jetë më në mesin tonë

Poecilotheria metallica është një specie me shumë helmuese dhe ato kanë një pamje vërtetë unike. ...

16 November, 2018 Lexo më shumë

Detajet që ju ndihmojnë ta dini nëse jeni lidhur me personin e duhur apo jo

Marrëdhëniet duken nga jashtë gjithmonë të përsosura. Ajo që besojnë shumica është se nqs një çift ka dëshirë të qëndrohjë me njëri-tjetrin një fund i lumtur është i garantuar. ...

16 November, 2018 Lexo më shumë

5 vjeçari bëri 4105 pompa dhe fitoi Mercedesin e 30 mijë eurove

Një pesë-vjeçar fitoi një Mercedes Benz nga presidenti i vendit të tij pasi bëri 4105 pompa....

16 November, 2018 Lexo më shumë

Kamerat e sigurisë kapin fantazmën, pasi qeni i shtëpisë fillon të leh

Meni Pitoscia, 46 vjeç, kapi pamjet me kamerën e saj te dera, duke pritur që një paketë që kishte porositur....

16 November, 2018 Lexo më shumë

Studim gjerman: Meshkuj, shikojeni gjoksin e femrës për jetë më të gjatë

Studiuesit gjermanë kanë konstatuar se nëse meshkujt e shikojnë gjoksin e femrës, për të paktën 10 minuta në ditë, do ju zgjatet jeta e tyre....

16 November, 2018 Lexo më shumë

Djali 5-vjeçar i kërkon falje nënës, disa orë më vonë ai ndërron jetë

Gjithkush ka një lloj lidhjeje me kancerin. Shumica prej nesh janë prekur nga ajo në një farë mënyre ose nëpërmjet një të dashuri ose një miku....

16 November, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO