Kuriozitete – Page 234 – Lajmi.net

Aktuale

Kompania turke ka një zgjidhje shumë kreative për kafshët e braktisura |FOTO GALERI|

Kafshët endacake janë një temë shumë e diskutuar Turqi dhe njëkohësisht edhe e ndieshme....

27 August, 2015Lexo më shumë

Njeriu që pretendon se është Jezusi tmerron njerëzit (Video)

Një burrë u shfaq në SHBA duke ecur lakuriq në një apartament, duke i pyetur njerëzit nëse meritojnë të jetojnë dhe duke iu thënë atyre se ai është Jezusi dhe se mund t’i lexojë mendjen njerëzve....

27 August, 2015Lexo më shumë

Vende të braktisura nëpër botë, që do të ju çudisin (Foto)

Përderisa popullsia e botës po vazhdon të rritet në mënyrë eksponenciale, është e vështirë të kuptosh se si ka vende në botë që, dikur ishin të banuara, por tani janë të braktisura....

27 August, 2015Lexo më shumë

Heqë xhaketën e tij, për ta mbuluar qenin që po lagej në shi (Foto)

Ftohtë, me shi dhe lagësht – qentë e ndjenjë atë gjithashtu. Por, një çift me zemër të mirë janë bërë hit në internet, pasi dikush i ka fotografuar ata teksa janë kujdesur për një qen që ishte lënë jashtë një dyqani, duke u lagur në shi....

27 August, 2015Lexo më shumë

Krimbi që po na i shkatërron kopshtet (Foto)

Një krimb që është në gjendje t’i bluaj pemët në kopsht është përhapur nga Londra dhe më gjerë, paralajmërojnë ekspertët....

27 August, 2015Lexo më shumë

E rrah barbarisht të dashurën, e gjeti duke folur me një djalë (Video)

Video e momenteve të tmerrshme të rrahjes së një 18-vjeçareje nga i dashuri i saj 22-vjeç, i cili ishte në gjendje të dehur, janë publikuar së fundmi, ndërsa ngjarja ka ndodhur nëntorin e kaluar....

27 August, 2015Lexo më shumë

Zvicra ndërton tunelin më të gjatë në botë (Foto)

Ndërtimi i tunelit më të gjatë në botë – dhe më të thellë – tunel hekurudhor, në Zvicër, ka përfunduar....

27 August, 2015Lexo më shumë

Prindërit e braktisën për shkak të dukjes, por tani ai inspiron dhe motivon për miliona njerëz |FOTO & VIDEO|

Ky njeri është inspirim. I braktisur dhe i nënçmuar, por ai e ka pranuar veten ashtu si është dhe si duket, dhe i ka përcaktuar qëllim vetes që t'a kalojë jetën e tij duke i bërë edhe të tjerët të ndihen komfort dhe ta duan vetën edhe nëse janë duke e bërë të kundërtën, për shkaqe të ndryshme; defekte të lindura, apo edhe arsye të tjera. ...

27 August, 2015Lexo më shumë

Stephen Hawking me teori të re: Vrimat e zeza janë kalime për një tjetër univers (Video)

Fizikani i famshëm britanik, Stephen Hawking paraqiti një teori të re në lidhje me vrimat e zeza të cilat i cilëson si kalime për universet e tjera. Në një konferencë në Stokholm, Hawking tha se njerëzit mund të ikin përmes vrimave të zeza, në vend që të qëndrojnë aty....

26 August, 2015Lexo më shumë

Vajza “neutralizon” djalin dy herë më të madhe se vetja (Video)

Miku i saj në gjendje të dehur po shkaktonte rrëmujë në dalje të një lokali nate në Brazil dhe për të shmangur përkeqësimin e situatës, ajo vendosi të veprojë....

26 August, 2015Lexo më shumë

Kaloi tre vite duke ndërtuar modelin më të madh Lego të luftanijes amerikane (Foto)

Një peshkatar që është adhurues i lodrave Lego kaloi tre vjet duke ndërtuar modelin më të madh në botë të një luftanije amerikane....

26 August, 2015Lexo më shumë

Rrëzohet kamioni me 10 mijë zogj, fshatarët kinez i grabisin (Foto/Video)

Në një autostradë në Kinë afër një fshati është rrëzuar një kamion transportues i pulave ku brenda kishte 10 mijë zogj....

26 August, 2015Lexo më shumë

E pazakonshme: Fotografi kapë bletën duke ‘urinuar’ (Foto)

Një fotograf amator ka arritur të kapë momentin e saktë kur një bletë lëshoi acidin urik të saj gjatë fluturimit....

26 August, 2015Lexo më shumë

Ja si i gëlltit vrima e madhe duke pritur autobusin (Video)

Në një stacion të autobusëve në Kinë, befasisht është hapur një vrimë e madhe e cila ka gëlltitur katër persona që ishin duke pritur transportin publik, shkruan “Independent”. ...

26 August, 2015Lexo më shumë

Stamboll, një inxhinier pyjesh ka kultivuar shalqirin në formën e zemrës

Tani për tani, ne kemi rritur një numër të kufizuar shalqiri dhe ata do të jenë të pranishëm vetëm në tregun e brendshëm, thotë ai....

26 August, 2015Lexo më shumë

Hipopotami u ikë luanëve dhe shpëton duke i qeshur ata (Foto)

Ai sigurisht se nuk do të dëshironte të hynte në ujë me forcë, por kur ndiqeni nga grabitqarët, gjithçka duhet bërë për të shpëtuar....

26 August, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh brenda kësaj xhamie kur rrezet e diellit e godasin atë (Foto)

Në mes të Shirazit në Iran, gjendet objekti më i bukur që do të mund ta shihni ndonjëherë....

25 August, 2015Lexo më shumë

70 vjeçarja që peshon rreth 400 kg, nxirret me vinç nga shtëpia (Video)

Një 70-vjeçare në Nju Jork është nxjerrë me vinç nga dritarja, për shkak të mbipeshës....

25 August, 2015Lexo më shumë

Atleti i dehur pagoi taksin me medaljen e artë

Një kampion çekiç hedhës thuhet se ka paguar taksin për në shtëpi me medaljen e tij të artë, pasi u deh gjatë natës duke festuar për triumfin e tij në Kampionatin Botëror të Atletikës....

25 August, 2015Lexo më shumë

Menduan se qeni po flinte në varrin e pronarit të tij, por ishin gabim

Një fotografi e një qeni që flinte në një varr ishte bërë hit në Serbi më parë, që bëri që shumë njerëz të besojnë se qeni nuk pranonte vdekjen e pronarit të tij dhe shkonte të flinte tek varri....

25 August, 2015Lexo më shumë

Ligji i martesave në botë: Cila është mosha minimale e të drejtës martesore? (Tabelë)

Vendet e ndryshme në botë kanë rregullat e tyre sa i përket të drejtës civile martesore. Përderisa në Iran ju mund të martoheni qysh në moshën fëmijërore, në Kinë jeni të detyruar të prisni më shumë se sa rëndom presim në Evropë. ...

25 August, 2015Lexo më shumë

NASA vëren një objekt misterioz në Mars (Foto)

Objekti misterioz i vërejtur nga NASA duket shumë i ngjashëm me objektet që kemi parë në filmin ‘Star Wars’....

25 August, 2015Lexo më shumë

Rrëzohet duke shëtitur në muze, dëmton pikturën 1.5 milionë dollarë

Një 12-vjeçar në Tajvan për pak sa nuk është rrëzuar gjatë një vizite në një muze, me ç’rast duke shpresuar se do ti shpëtojë rrëzimit është mbështetur mbi një pikturë e cila kap vlerën e 1.5 milionë dollarëve, shkruan Mashable....

25 August, 2015Lexo më shumë

UFO-të vizituan Anglinë të dielën? (Video)

Një përdorues në YouTube pretendon se ka vërejtur një objekt të çuditshëm duke fluturuar mbi shtëpinë e axhës së tij në Mançester....

25 August, 2015Lexo më shumë

Yahoo: Prizreni, destinacion evropian me çmimin më të mirë për vlerën!

Yahoo Travel Explorers, që fokusohet në temat e turizmit dhe udhëtimeve ka dalë me një artikull të ri për Kosovën, kësaj here duke e quajtur Prizrenin si destinacion evropian me vlerë të madhe. ...

25 August, 2015Lexo më shumë

Një tjetër Megan Fox shfaqet në Panama (Foto)

Njihuni me Claudia Alende nga Panama e cila garoi vitin e kaluar në garën e famshme Miss Bum Bum. ...

25 August, 2015Lexo më shumë

E pazakontë: Lopët bllokojnë rrugën në Prishtinë (Video)

Ka kaluar një kohë e gjatë që kur kryeqyteti i Kosovës llogaritet të jetë një qendër e urbanizuar. Megjithatë një ngjarje jo fort e zakonshme për kryeqytete është parë të ketë ndodhur sot në Prishtinë, në rrugën që dërgon te Parku i Gërmisë, raporton lajmi.net....

24 August, 2015Lexo më shumë

Ky nuk është film horror, por propozimi më i frikshëm që keni parë (Foto/Video)

Propozimi për martesë do të duhej të ishte romantik, por Alec Wells dhe Catherine Kanipe nga Los Angeles e kuptojnë propozimin në një mënyrë krejtësisht të ndryshme, shkruan "DailyMail"....

24 August, 2015Lexo më shumë

Çmenduria nuk ka fund: Italianja i lë qenit të saj pasurinë prej 2.5 milion!

Italianja 84 vjeçe tërë pasurinë se saj prej 2.500.000 dollarë ia lë qenit të saj....

24 August, 2015Lexo më shumë

Shikoni si e shpëtojnë elefantin bebe që kishte rënë në bunar të thellë 30 metra (Video)

Banorët e një fshati në Indi kishin mbetur të habitur kur dëgjuan disa britma që vinin nga një elefant i vogël, me ç’rast i kishin telefonuar menjëherë departamentin përkatës i cili e kishte shpëtuar elefantin i cili kishte rënë në një bunar, shkruan RT....

24 August, 2015Lexo më shumë

Vodhi supën, goditet me thikë dhe digjet i gjallë!

Një burrë në Nigerinë jugore u godit me thikë dhe u dogj i gjallë nga një turmë, sepse vodhi tenxheren me supë....

24 August, 2015Lexo më shumë

Princesha e Holandës, për në shkollë udhëton 10 kilometra me bicikletë |FOTO|

Princesha Amalia e Holandës, sot ka filluar ditën e parë të shkollës së mesme, shkolla e saj gjendet 10 kilometra larg dhe ajo do të udhëtojë me biçikletë, distancat e këtilla janë shumë normale në Holandë....

24 August, 2015Lexo më shumë

A është kjo ndarja më e çuditshme e ndonjë çifti…!? |FOTO|

Gjjithçka kishte filluar kur që ndodhej në të njejtin aeroplan kishte publikuar në rrjetin social twitter një foto të atij momenti kur çifti kishte filluar grindjen....

24 August, 2015Lexo më shumë

Wallyball, kufiri mes dy shteteve bëhet një rrjet volejbolli

Në një kohë ku mure të reja kërcënojnë ndarjen e Evropës, do të ishte mirë të lexonim këtë histori të vogël, të publikuar në të përditshmen britanike “The Independent”, në kufirin mes Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara....

24 August, 2015Lexo më shumë

Arti i mahnitshëm nga duart e gjyshes 80 vjeçare

Anezka Kasparkova nga Moravia regjion në Republikën Çeke, së shpejti do t'a festojë ditëlindjen e saj të 80'të. Për më shumë se 30 vite kjo gjyshe e gëzueshme ka përdorur aftësitë e saj si artiste për t'i pikturuar ndërtesat e ndryshme në vendin ku ajo banon. ...

24 August, 2015Lexo më shumë

Lind një djalë me tre penisë

Një djalë në Indi ka lindur me një anomali të jashtëzakonshme. Në trupin e tij, në vend të një, ai ka tre organe gjenitale mashkullore. Kjo dukuri quhet Difali, dhe nënkupton gjendjen kur një mashkull lind me më shumë se një penis....

24 August, 2015Lexo më shumë

Britanikët “të afërt” me UFO

Një hulumtim i fundit nga SurveyMonkey ka gjetur që më shumë se gjysma e britanezëve besojnë se alienët ekzistojnë, ndërkaq rreth 2 milion prej tyre besojnë të kenë parë një të tillë. ...

24 August, 2015Lexo më shumë

Imazhe fascinuese nga shteti më i izoluar në botë |FOTO GALERI|

Fotografi Mark Edward Harris ka përfunduar udhëtimin e tij në Korenë e Veirut në fund të vitit të kaluar, vetëm pak kohë para se ky vend t'i mbyllte kufinjtë nga frika e virusit Ebola. Ndalimi i vizitorëve të huaj vazhdon ende....

24 August, 2015Lexo më shumë

Dy burra bëjnë seks mbi murin e kështjellës, bien dhe vdesin

Një vend përtej romanticitetit rezultoi fatal për një çift turistësh. Dy meshkuj humbën jetën pasi rrëshqitën nga muri i kështjellës së Vauban Fort, në veri të Francës, gjatë kohës që bënin seks me njëri tjetrin....

23 August, 2015Lexo më shumë

Vogëlushja përfundon poshtë rrotave të autobusit, 100 persona ngrenë mjetin për ta shpëtuar (FOTO )

Të shohësh njerëzit e dashur të përfshirë në një aksident është një nga gjërat më të këqija që mund të ndodhin. Është kjo ajo që i ka ndodhur një vajze të vogël pak ditë më parë në provincën e Guangxi, në Kinë, ku për shpëtimin e saj u përfshinë mbi 100 persona....

23 August, 2015Lexo më shumë

Studentja gjermane jeton në tren

Kur të gjithë pasagjerët zbresin nga treni, Leonie Müller qëndron ulur sepse vagoni është shtëpia e saj. E lodhur së paguari qiranë, studentja gjermane, 23 vjeç, vendosi që të transferohet në këtë apartament të “veçantë’. ...

23 August, 2015Lexo më shumë

Marina Mbretërore në “krizë”, të rinjtë nuk jetojnë dot pa Facebook

Marina Mbretërore duket se është në krizë për rekrutimin e të rinjve, pasi ata nuk janë të gatshëm të tolerojnë izolimin e jetës nënujore dhe mungesën e rrjeteve sociale. ...

23 August, 2015Lexo më shumë

Vjedhje spektakulare në Prishtinë për 17 sekonda (Video)

Sa janë 17 sekonda? Të mjaftueshme që një kosovarë të kryej një vjedhje spektakulare të një televizori....

23 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble