Kuriozitete – Page 228 – Lajmi.net

Aktuale

Burri 130 kilogramësh ua pret rrugën me makinë, vajzat i japin një rrahje brutale! (Video)

Rregulli numër një në trafik – asnjëherë mos i nervozo femrat. Këtë e dëshmon edhe kjo përleshje në rrugë në Çikago....

31 August, 2015Lexo më shumë

Përpiqen ta rrëmbejnë vajzën, por ndodh diçka e mahnitshme (Video)

Kjo video është regjistruar nga kamera e sigurisë në garazhin e një ndërtese, ku tregohet momenti i rrëmbimit të një vajze....

31 August, 2015Lexo më shumë

Kërcimi fatal: Pas dy ditësh vdes në spital (Video)

Pamjet tronditëse e kërcimit nga një shkëmb 53 metra të lartë ka tronditur internetin....

31 August, 2015Lexo më shumë

Kryebashkiakja që drejtonte qytetin me Whatsapp

Korrupsioni nuk është asgjë e re në Brazil, në çdo nivel të qeverisjes, por një kryebashkiake në shtetin e Maranahos ka vendosur një standard të ri për injorimin e detyrës. 25-vjeçarja Lidiane Leite, veç akuzës së zakonshme për korrupsion, më saktë vjedhje fondesh nga sistemi i shkollave, gjithashtu akuzohet për neglizhencë në detyrë pasi drejtonte qytetin Bom Zhardim përmes aplikacionit Whatsapp....

31 August, 2015Lexo më shumë

Del në ankand menyja e fundit e Titanikut (Foto)

Në ankand menyja e darkës së fundit në bordin e Titanikut, dhe mendohet të ketë një vlerë fillestare nga 50 mijë apo 70 mijë dollarë. Shtëpia e ankandeve online, Lion Heart Autographs, do të ofrojë menynë bashkë me dy objekte të tjera të Titanikut më 30 shtator....

31 August, 2015Lexo më shumë

Mjeku bën selfie me dorë tek vagina e pacientes (Foto)

Një mjek malajzian është kritikuar mjaft kur në mediat sociale është postuar një fotografi “selfie” teksa ai mbante dorën në organet gjenitale të një pacienteje. Incidenti ndodhi në një spital publik në shtetin e Johor Bahru, Malaysia....

31 August, 2015Lexo më shumë

“Kiameti” i mundshëm: Ja çfarë ndodh me botën nëse shkrihen akullnajat (Foto&Video)

Shkencëtarët ka kohë që kanë paralajmëruar rreziqet që mund të vijnë si rezultat i ndotjes së ambientit dhe ngrohjes globale. ...

31 August, 2015Lexo më shumë

A është ky babai më i mirë në botë !? |FOTO|

Djali 9 vjeçar i Stuart Whipps e kërkonte gjithnjë atë, kështuqë ai shpenzoi rreth gjysëm milionë funta për ta takuar atë në Qipro....

31 August, 2015Lexo më shumë

Harro oksigjenin: Mrekullia e shkencës ju mundëson të merrni frymë nën ujë

Shkencëtarët e Universitetit të Danimarkës Jugore në bashkëpunim me Universitetin e Sydney në Australi, kanë zbuluar një metodë të absorbimit të oksigjenit në kristal. Sasia e madhe e këtij obserbimi do t’iu mundësoj notuesve që të marrin frymë edhe nën ujë. ...

31 August, 2015Lexo më shumë

Shoferi sulmon me sopat dhe revole, pas aksidentit trafik (Video)

Në një video që është publikuar në YouTube nuk e zbulon shkakun e saktë të konfliktit, por definitivisht shpjegon, ndër të tjera, pse shumica e rusëve kanë të vendosur kamera nëpër automjetet e tyre....

30 August, 2015Lexo më shumë

Liqeni vdekjeprurës në Rusi

Liqeni Karachay në Rusinë e Jugut, është liqeni më i rrezikshëm në botë....

30 August, 2015Lexo më shumë

Tatuazhi interesant i vajzës që vuan nga depresioni

Të luftosh depresionin, është shumë vështirë. Sidomos nëse njerëzit më të afërt, nuk e dinë se kur personi me depresion ka nevojë më së shumti....

30 August, 2015Lexo më shumë

Rinovojnë kuzhinën, gjejnë kasafortën me 52 mijë dollarë (Foto)

Një çift amerikan që ishin zhvendosur në një shtëpi të re dy vjet më parë, tek tani e kanë pritur një befasi. Kur vendosën të rinovojnë kuzhinën, ata gjetën një kasafortë në dysheme, ku në të gjendeshin plotë 52.000 dollarë, një libër dhe Burbon (alkool) i vitit 1960. ...

30 August, 2015Lexo më shumë

Kjo ushtare britanike po i bën edhe burrat të turpërohen (Foto)

Ajo është një nga njësitë luftarake elitare botërore dhe lyps ushtarakë që duhet të kenë kaluar më parë “Javën e Ferrit”, që ka të bëjë me ushtrime ekstreme fizike dhe është e hapur vetëm për burrat....

30 August, 2015Lexo më shumë

Është goditur 11 herë nga vetëtima, por ka problem më të “madh”: Nuk po e njeh Guinnessi!? (Video)

Melvin Roberts nga Karolina e Shteteve të Bashkua, po pretendon se është goditur 11 herë nga vetëtima, përfshirë edhe një rast kur dita ishte e kthjellët....

30 August, 2015Lexo më shumë

Djaloshi me frikë ekstreme nga lartësitë (Video)

Kjo është ajo që mund të ju ndodhë nëse shkoni në ndonjë vendkalim me goxha lartësi....

30 August, 2015Lexo më shumë

A e dini se ëndrrat erotike kanë një domethënie?​!

Me siguri ju ka ndodhur që t'ju shfaqet në ëndërr një “mysafir i paftuar”, ndonjë me të cilin nuk e ndani krevatin....

30 August, 2015Lexo më shumë

Nga Irlanda në Kinë, si të thoni Gëzuar në 10 gjuhë dhe kultura të botës

Rregullat e gostisë nuk janë të njëjta në të gjitha vendet e botës. Se si një grup hungarezësh shijojnë birrën dallon shumë me atë se si njerëzit në Kinë bëjnë. ...

29 August, 2015Lexo më shumë

Këto kompani janë më të mëdha se Facebook

Një miliard njerëz e përdorën Facebookun të hënën, por ka disa kompani që kanë arritje më të mëdha ditore....

29 August, 2015Lexo më shumë

Hëna do të ketë një fenomen të çuditshëm – dhe thuhet se është shenjë e një apokalipsi

Disa janë të bindur se ngjarjet e çuditshme hënore – një eklips hënor në të njëjtën natë si superhëna – do të sjellë fatkeqësi natyrore, përmbytje dhe tërmete....

29 August, 2015Lexo më shumë

Gjendet treni nazist me ari në Poloni (Foto)

Treni nazist i mbushur me ar mund të ju ngjaj me përrallën e shpellës së Ali babës, por disa gjurmime të reja në Plandë tregojnë se ai tren ekziston. ...

28 August, 2015Lexo më shumë

Rinovojnë kuzhinën, gjejnë $50,000 nën dysheme (Foto)

Një çift pati një ditë me fat gjatë rinovimit të kuzhinës së tyre, pasi që gjetën nën dysheme një shishe të rrallë uiski, një libër me një kod sekret dhe 50,000 dollarë....

28 August, 2015Lexo më shumë

Ja sa lehtë një mi mund të futet në tualetin tuaj (Video)

Ka shumë tregime për krijesa të papritura që janë futur në tualete, të tilla si gjarpërinj, bretkosa dhe madje edhe minj....

28 August, 2015Lexo më shumë

13 fotografë ‘të çmendur’, që rrezikuan veten për një fotografi (Foto)

Më poshtë do të mund t'i shihni disa prej momenteve kur fotografët rrezikuan edhe veten, vetëm për të kapur një fotografi mahnitëse....

28 August, 2015Lexo më shumë

Gjesti i këtij çifti ka prekur zemrat e miliona njerëzve në gjithë botën |FOTO|

Kështu duket mirësia e vërtetë; të ndaleni dhe të ndihmoni një pastor gjerman, i cili është zënë papritmas në shi, përderisa ishte duke pritur të zotin e tij....

28 August, 2015Lexo më shumë

Femra braziliane e ‘shtrinë për tokë’ mashkullin muskuloz (Video)

Një femër braziliane u kap nga një kamerë duke e ‘ndaluar’ një mashkull muskuloz nga një grindje me një tjetër burrë, duke e shtrirë atë përfundimisht në tokë dhe duke e ngujuar me këmbë në qafë....

28 August, 2015Lexo më shumë

NASA kapë imazhe të ‘fluturës’ së Universit (Foto)

Bukuria madhështore e një efekti në Univers është zbuluar në detaje të pabesueshme në një imazh mahnitës nga sonda Hubble e NASA-s....

28 August, 2015Lexo më shumë

Fizikanti zbulon një instrument të ri muzikor, dhe është mahnitës (Video)

Një koleksion i gotave të verës, të mbushura me ujë, që tingëllojnë si një harpë....

28 August, 2015Lexo më shumë

Kosova e skamjes! Fton në dasmë të gjithë qytetarët, nusja vjen me helikopter (Foto)

Një familje nga Ferizaj ka ftuar të gjithë qytetarët të jenë të pranishëm në dasmën e djalit të tyre, që të shijojnë spektaklin që pretendojnë se po përgatisin. ...

28 August, 2015Lexo më shumë

Merimanga e zezë kundër akrepit: Lufta që u lë pa frymë (Video)

Shumë njerëz do të donin të dinin se kush është më i fortë, Batman apo Superman, por, ka edhe nga ata që dëshirojnë të dinë kush do ta fitonte një betejë në mes të një merimange të zezë dhe një akrepi. ...

27 August, 2015Lexo më shumë

8 fakte mahnitëse për tunelin më të ri dhe më të gjatë në botë

Në Zvicër sapo kanë përfunduar punimet për ndërtimin e tunelit më të madh në botë. Punëtorët kanë hapur një tunel me rreth 100 milje në malet Alpine për të krijuar rrugën që lidh dy qytetet e Zvicrës: Erstfield dhe Bodio....

27 August, 2015Lexo më shumë

10 arsye pse Japonia është vendi më i zhvilluar

Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet '' Rruga për tek Morali'', ku nxënësit mësojnë për sjelljet me njerëzit!...

27 August, 2015Lexo më shumë

Salvatore Cintorino duke interpretuar në violinë në Shqipëri në vitin 1941 (Foto)

Një fotografi e vjetër, e vitit 1941, e Salvatore Cintorinos, tashmë po qarkullon nëpër rrjete sociale....

27 August, 2015Lexo më shumë

Qeni ia shpëton jetën një gruaje me epilepsi (Video)

Thonë se qeni është miku më i mirë i njeriut, por për Shannon Locke, qeni i së cilës ia shpëtoi jetën asaj pas një sulmi epileptik, ky qen është më shumë se një mik....

27 August, 2015Lexo më shumë

Kompania turke ka një zgjidhje shumë kreative për kafshët e braktisura |FOTO GALERI|

Kafshët endacake janë një temë shumë e diskutuar Turqi dhe njëkohësisht edhe e ndieshme....

27 August, 2015Lexo më shumë

Njeriu që pretendon se është Jezusi tmerron njerëzit (Video)

Një burrë u shfaq në SHBA duke ecur lakuriq në një apartament, duke i pyetur njerëzit nëse meritojnë të jetojnë dhe duke iu thënë atyre se ai është Jezusi dhe se mund t’i lexojë mendjen njerëzve....

27 August, 2015Lexo më shumë

Vende të braktisura nëpër botë, që do të ju çudisin (Foto)

Përderisa popullsia e botës po vazhdon të rritet në mënyrë eksponenciale, është e vështirë të kuptosh se si ka vende në botë që, dikur ishin të banuara, por tani janë të braktisura....

27 August, 2015Lexo më shumë

Heqë xhaketën e tij, për ta mbuluar qenin që po lagej në shi (Foto)

Ftohtë, me shi dhe lagësht – qentë e ndjenjë atë gjithashtu. Por, një çift me zemër të mirë janë bërë hit në internet, pasi dikush i ka fotografuar ata teksa janë kujdesur për një qen që ishte lënë jashtë një dyqani, duke u lagur në shi....

27 August, 2015Lexo më shumë

Krimbi që po na i shkatërron kopshtet (Foto)

Një krimb që është në gjendje t’i bluaj pemët në kopsht është përhapur nga Londra dhe më gjerë, paralajmërojnë ekspertët....

27 August, 2015Lexo më shumë

E rrah barbarisht të dashurën, e gjeti duke folur me një djalë (Video)

Video e momenteve të tmerrshme të rrahjes së një 18-vjeçareje nga i dashuri i saj 22-vjeç, i cili ishte në gjendje të dehur, janë publikuar së fundmi, ndërsa ngjarja ka ndodhur nëntorin e kaluar....

27 August, 2015Lexo më shumë

Zvicra ndërton tunelin më të gjatë në botë (Foto)

Ndërtimi i tunelit më të gjatë në botë – dhe më të thellë – tunel hekurudhor, në Zvicër, ka përfunduar....

27 August, 2015Lexo më shumë

Prindërit e braktisën për shkak të dukjes, por tani ai inspiron dhe motivon për miliona njerëz |FOTO & VIDEO|

Ky njeri është inspirim. I braktisur dhe i nënçmuar, por ai e ka pranuar veten ashtu si është dhe si duket, dhe i ka përcaktuar qëllim vetes që t'a kalojë jetën e tij duke i bërë edhe të tjerët të ndihen komfort dhe ta duan vetën edhe nëse janë duke e bërë të kundërtën, për shkaqe të ndryshme; defekte të lindura, apo edhe arsye të tjera. ...

27 August, 2015Lexo më shumë

Stephen Hawking me teori të re: Vrimat e zeza janë kalime për një tjetër univers (Video)

Fizikani i famshëm britanik, Stephen Hawking paraqiti një teori të re në lidhje me vrimat e zeza të cilat i cilëson si kalime për universet e tjera. Në një konferencë në Stokholm, Hawking tha se njerëzit mund të ikin përmes vrimave të zeza, në vend që të qëndrojnë aty....

26 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool