Kuriozitete – Page 222 – Lajmi.net

Aktuale

Asfalti që s’do t’ia dijë për shiun, shpikja kundër përmbytjeve

Një shtresë asfalti që përthith ujin në sasi të mëdha....

25 September, 2018 Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se jeni më inteligjent se të tjerët

Shumica prej jush nuk jeni të vetëdijshëm për mençurinë tuaj, prandaj edhe nuk e shfrytëzoni në mënyrën e drejtë....

25 September, 2018 Lexo më shumë

Matematicienti zgjodhi problemin që kishte “çmendur” kolegët e tij për 160 vjet

Një nga matematikanët më të shquar të Britanisë, Michael Atti, pretendon se ka gjetur dëshmi të hipotezës së Reimmanm, një nga gjashtë problemet matematikore për zgjidhjen e të cilit është paraparë shpërblim prej 1 milion dollarësh, i cili për pothuajse 160 vjet “çmendi’ kolegët e tij....

25 September, 2018 Lexo më shumë

Webfaqja ku mund të gjeni klonin tuaj

​E vërteta është se, ka disa njerëz nëpër botë me të cilët mund të përngjani aq shumë sa që lirisht mund të quheni ‘binjakë të panjohur’. ...

25 September, 2018 Lexo më shumë

Shteti merr vendim: Pedofilët do të kastrohen

Rastet e dhunës seksuale ndaj fëmijëve janë të shpeshta dhe në shumë vende të botës autoritetet dështojnë të mirren me të gjitha rastet e aq më pak që t'i parandalojnë....

25 September, 2018 Lexo më shumë

Kësaj shenje horoskopi këtë javë do t’i rritet rroga. Zbuloni se cila është ajo!

​Sipas ekspertëve, edhe fati këtë javë do i ndjekë, pasi kemi një lajm të mirë për ju. ...

25 September, 2018 Lexo më shumë

A janë më kreativë njerëzit që shohin ëndrra të frikshme?

Poetët dhe filozofët i kanë interpretuar ëndrrat e këqija dhe makthet e natës si fantazi romantike ose si manifestime të anës së errët të natyrës njerëzore....

25 September, 2018 Lexo më shumë

Burri bie plot 100 kg, shikoni se si duket tani

Një burrë obez vendosi që të dobësohej pasi shëndeti i tepërt nuk e lejonte më që të kryente marrëdhënie seksuale dhe kjo gjë çoi në dështimin e martesës së tij....

25 September, 2018 Lexo më shumë

Për të qenë të lumtur duhet ta dëgjoni zemrën, apo mendjen?

Dilema e dilemave: Duhet të dëgjojmë mendjen apo zemrën për të qenë të lumtur? Lufta mes mendjes dhe zemrës nuk është gjë tjetër vetëm vendosja përballë e mendjes racionale dhe emotive....

25 September, 2018 Lexo më shumë

Ja pse femrat shëndoshen pa e kuptuar

Femrat e dashuruara janë më të prira për të shtuar peshë, prandaj në vitin e parë të lidhjes me partnerin mund të shtojnë edhe deri në katër kilogramë më shumë....

25 September, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO