Kuriozitete – Page 222 – Lajmi.net

Aktuale

Historia tmerruese e ‘synetisë’ së femrave në Egjipt (Video)

Ditët verore janë pjesa e vitit që u ofron më së shumti kujtime të lumtura fëmijëve, por në rastin e vajzave egjiptiane, kjo është periudha më e tmerrshme dhe mizore e vitit. Miliona nxënëse në Egjipt i frikësohen verës, se kjo nënkupton se fillon sezoni i prerjes së organeve gjenitale femërore....

26 July, 2015Lexo më shumë

Nëna sakrifikon veten për ta shpëtuar të birin, në dramën e përgjakshme të shkallëve elektrike (Video+18)

Në internet është shfaqur një video e tmerrshme që është regjistruar kamerat e sigurisë. Thuhet se ky incident ka ndodhur diku në Azi. ...

26 July, 2015Lexo më shumë

Tradita bizare e të rinjtëve kolumbianë, “aventura” seksuale me gomarë (Video)

Në veri të Kolumbisë po sillen fjalë bizare se të rinjët duan të bëjnë seks me gomarë dhe ajo atje është pjesë e “rritjes”....

26 July, 2015Lexo më shumë

Burri më lejonte të bëja seks me të tjerë për një vit, provë për ta shpëtuar lidhjen tonë (Foto)

Robin Rinaldi, një 50 vjeçare bëhej një grua e dëgjueshme gjatë vikendit, ndërsa pjesën tjetër të javës e shfrytëzonte për të shkuar me të dashurit e saj të ri në një banesë me qira....

26 July, 2015Lexo më shumë

Gruaja shtatzëne gjen ‘imazhin e një dinozauri’ në skanimin me ultrazë

Fetusi kishte ende 20 javë për të ardhur në këtë botë, por duket se tashmë kishte një fizik mjaft të zhvilluar....

25 July, 2015Lexo më shumë

Nëna ngjitet në shkëmb për ta shpëtuar djalin e saj të ngecur aty (Foto)

Një nënë e tmerruar dhe djali i saj u shpëtuan nga një helikopter, pasi që djali i saj ishte ngjitur në shkëmbin e lartë dhe kishte ngecur aty, e nëna ishte ngjitur për ta ndihmuar atë....

25 July, 2015Lexo më shumë

Tmerrohen kur gjejnë gjarprin në shtëpi (Video)

Një çift u frikësua për vdekje kur gjetën një gjarpër të madh të mbështjellë prapa një muri sapo u kthyen në shtëpi....

25 July, 2015Lexo më shumë

Nuk do ta besoni, sa ju kushtoi ndërtimi i kësaj shtëpie! |FOTO|

Për habi ata e ndërtuan këtë shtëpi qv ka dimensione 3 metra gjerësi dhe 4 metra gjatsi, ata vendosën ta ndërtonin këtë shtëpi në pyll, dhe krejt ajo u kushtoi rreth 4000 dollarë, dhe e ndërtuan vetëm për 6 javë, enterieri se si është organizuar dhe përshtatur për funksionalitet do t'ju lë pa frymë, dhe padyshim e vendosur në lisa të gjatë 3-4 metra pamja sapo del jasht është vetë mrekullia. /lajmi.net...

24 July, 2015Lexo më shumë

Surfuesi ia vë flakën vetes para se të rrëshqet në një valë masive (Video)

Ndoshta nuk është hera e parë që shihni një surfues ‘të nxehtë’ – por ky surfues ka bërë diçka të mahnitshme....

24 July, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë tejkalimi bën një mërgimtar në rrugën Prizren – Suharekë (Video)

Portali TherandaPost ka postuar një video ku shihet se si një mërgimtar bën një tejkalim që në Zvicër nuk do ta bënte....

24 July, 2015Lexo më shumë

Në këtë fshat të Zvicrës, paga mujore është mbi 3000 euro në muaj |FOTO|

Si duket kriza ekonomike nuk vlen për Zvicrëm, pasi duke bërë punët e zakonshme të një njeriu që jeton në fshat mund të fitosh deri në 3000 euro në muaj. Agjencitë agrokulturore në Zvicër janë të gatshme të shtojnë personelin dhe njëkohësisht pranojnë të punësojnë edhe refugjatë nga vendet e tjera....

24 July, 2015Lexo më shumë

Momenti kur bualli refuzon të dorëzohet gjatë betejës epike me 5 luanë të uritur (Foto)

Ky është momenti dramatik kur një buall i moshuar refuzoi të dorëzohet nga jeta, pavarësisht se pesë luanë ishin kacavjerrë në kurrizin e tij gjatë një beteje epike në Afrikën e Jugut....

24 July, 2015Lexo më shumë

Deputetja ushqen me gji vajzën e saj në Parlament (Foto)

Një fotografi e një nëne duke e ushqyer me gji vajzën e saj në Parlament është bërë hit në rrjetet sociale....

24 July, 2015Lexo më shumë

Këto pamje mund të shihen gjithkah nëpër Kinë |FOTO GALERI|

Por ka edhe raste të tilla kur pronarët e shtëpive të cilët nuk duan apo nuk mund të arrijnë marrëveshje për kompenzim, ata refuzojnë të dalin jashtë. Por ndërtimi vazhdon përreth tyre, duke i lënë shtëpitë e tyre të izoluara në mes të rrugëve të gjera apo si ishuj brenda hapësirës ku ndërtohen objektet e mëdha....

24 July, 2015Lexo më shumë

Treni godet limuzinën e ngecur në hekurudhë (Video)

Ky është momenti tronditës kur një tren 10,000 ton goditi një limuzinë që kishte ngecur në një kalim të hekurudhës....

24 July, 2015Lexo më shumë

A mund ta gjeni se ku fshihet ‘Leopardi i Borës’ !? |FOTO|

Leopardët e Borës janë shumë të rralla, aq të rralla sa që shumë njerëz i'a kushtojnë jetën vetëm për ta parë një të tillë. /lajmi.net...

24 July, 2015Lexo më shumë

Zemra e varur nga kokaina “rrah” për 25 minuta pas heqjes nga trupi (Video)

Një video e postuar së fundmi në internet nga Qendra Medicinale e Universitetit të Loyola, tregon se si një zemër vazhdimisht rrah për gati gjysmë ore, pasi ajo i ishte hequr një pacienti i cili kishte nevojë për një transplantim, pasi për më shumë se një dekadë kishte abuzuar me kokainë. ...

23 July, 2015Lexo më shumë

Gruaja me dhëmbë të vampirit, doktorët nuk gjetën diagnozën (Foto)

Një grua nuk po mundet më të marr guximin të dalë në publik, pasi një sëmundje e rrallë e la atë me dhëmbë si të vampirit....

23 July, 2015Lexo më shumë

Porno ylli ndërton statujën e Darth Vader duke përdorur lodra seksi (Foto/Video)

Aktorja Kayla-Jane Danger duket se nuk e ka ndërmend të ndalet, pasi ajo së fundmi ka ndërtuar një statujë 3 metra të gjatë të karakterit filmik (robotit) Darth Vader, të cilin e ka punuar me lodra të seksit....

23 July, 2015Lexo më shumë

Letra e dorëheqjes e një të punësuari që po bën xhiron e botës

Letra e dorëheqjes së një të punësuari është aktualisht duke bërë xhiron e botës përmes internetit....

23 July, 2015Lexo më shumë

Momenti emocionues kur fëmija kinez me nevoja të veçanta takon për herë të parë prindërit që e adoptuan

Në një moment shumë emocional të hënë mbrëma, një 6-vjeçare me sindromën daun, e quajtur Lucy, takoi prindërit e saj të ri, e cila kishte kaluar pothuajse gjithë jetën në një jetimore kineze....

23 July, 2015Lexo më shumë

Chicago May: Tregimi për mbretëreshën e mafias

Emri Mary Ann Duignan mund të mos ketë ndonjë domethënie për shumicën e njerëzve, por nofka e saj Chicago May është e apostrofuar shumë nëpër botë....

23 July, 2015Lexo më shumë

Momenti qesharak kur turisti ndiqet seksualisht nga një struc në Australi (Video)

Një turist amerikan përjetoi një moment të pakëndshëm në Australi, përderisa ishte duke u përpjekur të bëj disa fotografi me zogun gjigant....

23 July, 2015Lexo më shumë

Vajza 17-vjeçare vdes pasi merr mbidozë të paracetamolit

Georgia Littlewood, një vajzë 17-vjeçare, vdiq nga 'dështimi' i mëlçisë pasi piu shumë paracetamol....

23 July, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodhë kur arabët e ‘pushtojnë’ Londrën |FOTO|

 Sezona e veturave super-luksoze ka filluar në Londër dhe milionerët nga Lindja e Mesme dhe karburant-thithësit e tyre kanë arritur në Londër....

23 July, 2015Lexo më shumë

Momenti shokues kur një pulëbardhë goditet me top golfi nga një burrë (Video)

Ky është momenti i tmerrshëm kur një golfier vrau një pulëbardhë pasi e goditi atë jo qëllimisht me top të golfit....

23 July, 2015Lexo më shumë

Vrasësi i egërsirave vret një krokodil gjigant (Foto)

Ai ka vrarë rreth 20,000 krokodilë në 37 vitet e karrierës së tij si një gjuetar, por Mick Pitman – i njohur si ‘Krokodili Mick’ – pranon se edhe ai ende mund të trishtohet nga egërsirat....

23 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me blogeren amerikane që po e promovon Kosovën nëpër Botë |FOTO|

Ajo është nga nga Kalifornia, por ka disa vite që është duke e eksploruar Evropën cep më cep, Larissa Olenicoff është blogere dhe blogu i saj pothuaj 100% përmbajtjen e ka me ekperiencat e udhëtimeve të saj anembanë Evropës, por ajo që na ka bërë përshtypje neve janë artikujt e saj për Ballkanin e në veçanti ato për Kosovën, e Larissa është në listën e gjatë të blogerëve më të përcjellur në mediat sociale në llogarinë e saj ajo tanimë ka më shumë se 11.000 përcjellës. /lajmi.net...

23 July, 2015Lexo më shumë

E sheh vdekjen me sy

Thonë se mrekullitë ndodhin, dhe këtë gjë më së miri e dëshmon një video e postuar në internet, ku tregon se si një person i shpëton vdekjes nga një kamion që po vinte në drejtim të tij. ...

23 July, 2015Lexo më shumë

Sportistja e Bodybuilding: Kam thyer tabu në Shqipërinë fanatike! (Foto)

Është në të 30-at e saj e duket se po jeton vitet më të mira të jetës. Këtë kupton teksa dëgjon rrëfimin e Dorina Memës, sportistes së parë të “bodybuilding” në Shqipëri. ...

23 July, 2015Lexo më shumë

Borë në Havai

Kur flasim për Havai, në mëndje na shkon për diellin, detin, të nxehtin dhe se serf. Askujt nuk i shkon në mendje dhe as që nuk e pret që të bie dëborë në korrik. E në fakt, dëbora ka ardhur....

22 July, 2015Lexo më shumë

Blen veturë të re, paguan $140,000 – të githa në monedha (Foto)

Një burrë hyri në një pikë shitjeje të veturave në Shenyang dhe pagoi $134,000 në monedha, për ta blerë një makinë të re....

22 July, 2015Lexo më shumë

Aventurieri dhe aktori me famë botërore, prezanton Rugovën para publikut Britanik |FOTO|

“Jam shumë i ngazëllyer që do ta vizitoj Kosovën me të cilin rast edhe do të shkruaj një artikull për ‘The Mail.’  Mezi po pres ti takoj miqtë e ri dhe ta eksplorj vendin i cili me siguri se shumë shpejt do të jetë një destinacion që patjetër duhet të vizitohet për ‘aventura vetë-udhërrëfyese’. Shkruan Duncan […]...

22 July, 2015Lexo më shumë

Nëna fut fëmijën në makinën larëse, arrestohet se shpërndante foton në Facebook

Postimi i një fotografie në rrjetin social Facebook, ku shihet se si një fëmijë me sindromën Dawn është futur brenda makinës larëse, ka nxitur reagime tek shumë persona përfshirë edhe policinë....

22 July, 2015Lexo më shumë

Gjendet Kurani më i vjetër në botë në Britani (Foto)

Fragmentet më të vjetra në botë të Kuranit janë gjetur nga Universiteti i Birminghamit....

22 July, 2015Lexo më shumë

Fëmijët e sheikëve ‘çmendin’ Londrën, paradë makinash luksoze(Foto+Video)

Rrugët kryesore të Londrës janë shndërruar në një paradë të vërtetë makinash luksoze muajin e fundit. Makina qindra mijëra dollarëshe apo edhe miliona dollarëshe 'shkëlqejnë' teksa parkohen bukur në vende 'strategjike' ku të gjithë mund t'i shohin dhe të ëndërrojnë sikur t'i kishin....

21 July, 2015Lexo më shumë

20 skulpturat dhe statujat më të bukura dhe më kreative në botë (Foto)

Skulpturat dhe statujat shpeshherë janë vendet që vizitohen më së shumti nga turistët. Por, disa prej tyre me të vërtetë janë një kreativitet i bukur i arkitektëve të ndryshëm....

21 July, 2015Lexo më shumë

Në këtë fshat mbillen 111 pemë, kur lind një fëmijë-vajzë |FOTO|

Çdo kulturë i ka traditat e saj kur bëhet fjalë për lindjen e një fëmije, por kjo në këtë fshat të Indisë është shumë më ndryshe nga se jemi mësuar të shohim e dëgjojmë....

21 July, 2015Lexo më shumë

Kjo është instruktorja më e vjetër në botë e veturave (Foto)

Laura Thomas ka kaluar rreth 1,000 njerëz në testin e vozitjes që nga 1938, dhe thotë se asnjëri nga nxënësit e saj nuk kishte nevojë për më shumë se dy tentime për ta kaluar testin....

21 July, 2015Lexo më shumë

Edhe ky djalosh e vërtetoi thënjen se ‘Qefi është më i madh se Stambolli’ |VIDEO|

Ky djalosh nuk e mendoi dy herë kur vendosi të lëshohet nga topogani Royal Flush që gjendet në Teksas, krejtësisht i kthyer prap, krejtësisht i pa-vetëdijshëm se do ta godiste me kokë fundin e topoganit, por si duket nuk e kishte mendjen fare atje, me rëndësi ishte qefi i tij, ashtu si edhe e ka përshkruar në videon e tij "pamja e fytyrës sime nuk ka të paguar." /lajmi.net...

21 July, 2015Lexo më shumë

Puna me lodrat e seksit dhe prostitutat: Ja çfarë bënë stafi që punon në jahtet e të pasurve! (Video)

Puna e ekuipazhit ose stafit të jahteve të shtrenjta për të pasurit zakonisht është një punë që paguhet mirë, por me klauzola strikte të konfidencialitetit, zakonisht për shkak se në ato anije vërtetë ndodhin gjëra të cilat mbesin vetëm në kujtime....

21 July, 2015Lexo më shumë

Edhe deputeti shqiptar me syze Maybach 60 mijë dollarëshe?

Pas kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski, që u fotografua në plazh në Izrael me një palë syze që kushtojnë 60 mijë dollarë, ja ku vjen edhe deputeti shqiptar Tom Doshi, edhe ai me syze të markës së njëjtë. ...

21 July, 2015Lexo më shumë

20 statujat dhe skulpturat më kreative dhe më të bukura në botë (Foto)

Jetojmë në një botë ku e bukura shihet në aspekte të ndryshme, duke na inspiruar çdo ditë neve. Për disa, e bukura qëndron tek arti - një aspekt ky ku mund të shihni mjaftueshëm gjëra të bukura....

21 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play Supercar Showdown