Kuriozitete – Page 210 – Lajmi.net

Aktuale

Takimi emocional i zhytësit me një fokë (Video)

Një video e një zhytësi nga Anglia është bërë hit në rrjetet sociale, pasi që në video zhytësi kalon një moment të bukur me fokën e shoqërueshme....

2 September, 2015Lexo më shumë

Përjetoni adrenalinë duke udhëtuar me këtë autobus! (Foto)

Një fotografi që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, paraqet një autobus i cili udhëton nëpër një rrugë tejet të ngushtë dhe mbi një humnerë. ...

2 September, 2015Lexo më shumë

Shikoni se si i zhduket portofoli kësaj zonje (Video)

Kjo zonjë sigurisht se nuk e ka ditur se çfarë do ta gjejë. Jini të vëmendshëm sepse kjo mund ti ndodhë secilit prej juve....

2 September, 2015Lexo më shumë

Gjejnë emrin ‘Allah’ të shkruar në një vezë (Foto)

37 vjeçari Farid Jussab dhe bashkëshortja e tij 36 vjeçare Anisa, ndihen ‘të bekuar’ pasi në një vezë gjetën të shkruar emrin ‘Allah’ në gjuhën arabe....

2 September, 2015Lexo më shumë

Deles së humbur i rritet leshi aq shumë sa që mezi mund të sheh (Foto)

Një dele e humbur në një vend të Australisë iu nënshtrua një qethje të madhe pasi që leshi i saj ishte rritur aq shumë sa që ajo mezi mund të shihte më, duke rrezikuar kështu jetën e kafshës....

2 September, 2015Lexo më shumë

Interesante: Këtë insekt nuk mund ta mbysni, edhe pse ai mund t’iu vrasë

Nëse e mbysni këtë insekt të rrezikshëm qoftë edhe në vetëmbrojtje, ju pret dënimi në një shumë prej 2 milionë dinarë. Por nëse nuk e paguani këtë shumë në kohë, atëherë drejt e në burg. ...

2 September, 2015Lexo më shumë

Fenomeni i rrallë hënor do t’i japë qiellit të natës një shkëlqim të frikshëm

Eklipsi i parë hënor i ‘superhënës’ pas shumë viteve do t’i japë qiellit të natës një shkëlqim të frikshëm më vonë këtë muaj....

2 September, 2015Lexo më shumë

Ngujohet në ashensorë për dy ditë, ja çfarë kanë regjistruar kamerat e sigurisë (Video)

Ky është një tregim trishtues i menaxherit Nicholas White, i cili para disa viteve kishte mbetur i ngujuar në ashensor për më shumë se 40 orë, shkruan New Yorker....

2 September, 2015Lexo më shumë

Presidenti Obama teston aftësitë e tij të mbijetesës në ‘Botën e Egër’ |FOTO|

Presidenti i SHBA've Barak Obama do t'i testoj aftësitë e tij mbijetuese duke ecur nëpër egërsinë e Alaskës, me aventurierin njëkohësisht yllin televiziv nga Britania e Madhe, Bear Grylls - gjatë kësaj jave....

2 September, 2015Lexo më shumë

Kjo është mënyra më e re për prerjen e shalqinit |VIDEO|

Me siguri se të gjithëve na duket e mundimshme prerja e një shalqini, e me mënyrën e prerjes të zakonshme, një sasi e pjesës ushqyese mbetet në lëvore kështuqë duhet të hidhet. Por dikush ka menduar për një zgjidhje më kreative dhe më praktike për prerjen e shalqinit, shikojeni në videon më poshtë – dhe […]...

2 September, 2015Lexo më shumë

Çfarë ndodh kur luftojnë Pitoni dhe Kobra: Kush fiton? (Video)

Dy gjarpërinj të mëdhenj kanë luftuar kundër njëri-tjetrit në një rrugë në Singapor....

2 September, 2015Lexo më shumë

Sëmundja e shëmtoi, por ia pa hajrin – u bë modele (Foto)

Modelja që shihni në foto ka një çregullim të rrallë gjenetik. Sëmundja e saj e ka lënë atë pa flokë dhe pa dhëmbë. Mirëpo, kjo pamje e saj shumë unike e ka ndihmuar atë që të ndërtoj një karrierë të bujshme në tregun e modës. ...

2 September, 2015Lexo më shumë

Nëna e mbyll në kafaz djalin e varur nga droga (Video)

Një nënë nga Quenslaand i Australisë, e ka mbyllur në kafaz, djalin e saj të varur nga droga....

1 September, 2015Lexo më shumë

E mundoi burgu për 10 vite, ja çfarë zbuluan mjekët tek ai

A e njihni dikë që për 10 vite ka pasur probleme me kapsllëk? ...

1 September, 2015Lexo më shumë

Ky është apartamenti më i shtrenjtë në Dubai (Foto)

Apartamenti më i shtrenjtë në Dubai ka dalë në shitje me një çmim prej £32 milionë – por nuk do të jetë i gatshëm deri më 2017....

1 September, 2015Lexo më shumë

Banakieri që me 20 dollarët e gjetura, fitoi 1 milionë në lotari

Zëdhënësi i lotarisë së Kalifornisë, ka bërë të ditur se një burrë i cili i kishte gjetur 20 dollarë në rrugët e San Franciskos pranë aeroportit ndërkombëtarë, i kishte përdorur ato për të luajtur loto, me të cilat edhe ka fituar 1 milionë dollarë, shkruan “Reuters”. ...

1 September, 2015Lexo më shumë

Qesharake por edhe e frikshme; në SHBA mund të ndodhë edhe kjo…! |FOTO|

Ushtria e SHBA’ve i kishte thënë mediave ditën e dielë – se ishin duke kërkuar një predhë rreth 120 kilogramë, e cila kishte rënë nga një helikopter ushtarak ‘Apache’ përderisa ai ishte duke fluturuar gjatë së premtes të kaluar. Ky helikopter ishte duke udhëtuar nga ‘Fort Dum’ në veri të Nju Jorkut, drejt një shfaqejeje […]...

1 September, 2015Lexo më shumë

Krijon një dry për Nutella si shaka, shet 1,000 copë të tillë në eBay (Foto)

Nuk ka më keq se të zgjohesh në mëngjes dhe të hapësh Nutella-në për të ngrënë një copë bukë të lyer me të dhe të gjesh se dikush e ka ‘pastruar’ tashmë atë....

1 September, 2015Lexo më shumë

Festivali barbar në Nepal, fshatarët ‘shqyejnë’ dhitë për së gjalli (Foto)

Një festival barbar që mbahet çdo vit në Nepal ka shokuar të gjithë në internet, pasi që fotografitë e kapura nga ky festival tregojnë momentin kur fshatarët ‘shqyejnë’ dhitë e gjalla në ujë, pavarësisht faktit që shumë aktivistë të të drejtave të kafshëve janë duke u përpjekur për ta ndalur atë....

1 September, 2015Lexo më shumë

E shpëton me fshesë vajzën e varur lartë në dritaret e ndërtesës (Video)

Një njeri ka shpëtuar një vajzë të vogël të cilën e pa se kishte mbetur e varur në dritaren e një banese në Kinë....

1 September, 2015Lexo më shumë

Babai rrah në gjykatë vrasësin e të bijës (Video)

Ky është momenti kur një baba i tërbuar sulmoi në sallën e gjyqit një person, që po gjykohej për vrasjen e të bijës trevjeçare....

31 August, 2015Lexo më shumë

Burri 130 kilogramësh ua pret rrugën me makinë, vajzat i japin një rrahje brutale! (Video)

Rregulli numër një në trafik – asnjëherë mos i nervozo femrat. Këtë e dëshmon edhe kjo përleshje në rrugë në Çikago....

31 August, 2015Lexo më shumë

Përpiqen ta rrëmbejnë vajzën, por ndodh diçka e mahnitshme (Video)

Kjo video është regjistruar nga kamera e sigurisë në garazhin e një ndërtese, ku tregohet momenti i rrëmbimit të një vajze....

31 August, 2015Lexo më shumë

Kërcimi fatal: Pas dy ditësh vdes në spital (Video)

Pamjet tronditëse e kërcimit nga një shkëmb 53 metra të lartë ka tronditur internetin....

31 August, 2015Lexo më shumë

Kryebashkiakja që drejtonte qytetin me Whatsapp

Korrupsioni nuk është asgjë e re në Brazil, në çdo nivel të qeverisjes, por një kryebashkiake në shtetin e Maranahos ka vendosur një standard të ri për injorimin e detyrës. 25-vjeçarja Lidiane Leite, veç akuzës së zakonshme për korrupsion, më saktë vjedhje fondesh nga sistemi i shkollave, gjithashtu akuzohet për neglizhencë në detyrë pasi drejtonte qytetin Bom Zhardim përmes aplikacionit Whatsapp....

31 August, 2015Lexo më shumë

Del në ankand menyja e fundit e Titanikut (Foto)

Në ankand menyja e darkës së fundit në bordin e Titanikut, dhe mendohet të ketë një vlerë fillestare nga 50 mijë apo 70 mijë dollarë. Shtëpia e ankandeve online, Lion Heart Autographs, do të ofrojë menynë bashkë me dy objekte të tjera të Titanikut më 30 shtator....

31 August, 2015Lexo më shumë

Mjeku bën selfie me dorë tek vagina e pacientes (Foto)

Një mjek malajzian është kritikuar mjaft kur në mediat sociale është postuar një fotografi “selfie” teksa ai mbante dorën në organet gjenitale të një pacienteje. Incidenti ndodhi në një spital publik në shtetin e Johor Bahru, Malaysia....

31 August, 2015Lexo më shumë

“Kiameti” i mundshëm: Ja çfarë ndodh me botën nëse shkrihen akullnajat (Foto&Video)

Shkencëtarët ka kohë që kanë paralajmëruar rreziqet që mund të vijnë si rezultat i ndotjes së ambientit dhe ngrohjes globale. ...

31 August, 2015Lexo më shumë

A është ky babai më i mirë në botë !? |FOTO|

Djali 9 vjeçar i Stuart Whipps e kërkonte gjithnjë atë, kështuqë ai shpenzoi rreth gjysëm milionë funta për ta takuar atë në Qipro....

31 August, 2015Lexo më shumë

Harro oksigjenin: Mrekullia e shkencës ju mundëson të merrni frymë nën ujë

Shkencëtarët e Universitetit të Danimarkës Jugore në bashkëpunim me Universitetin e Sydney në Australi, kanë zbuluar një metodë të absorbimit të oksigjenit në kristal. Sasia e madhe e këtij obserbimi do t’iu mundësoj notuesve që të marrin frymë edhe nën ujë. ...

31 August, 2015Lexo më shumë

Shoferi sulmon me sopat dhe revole, pas aksidentit trafik (Video)

Në një video që është publikuar në YouTube nuk e zbulon shkakun e saktë të konfliktit, por definitivisht shpjegon, ndër të tjera, pse shumica e rusëve kanë të vendosur kamera nëpër automjetet e tyre....

30 August, 2015Lexo më shumë

Liqeni vdekjeprurës në Rusi

Liqeni Karachay në Rusinë e Jugut, është liqeni më i rrezikshëm në botë....

30 August, 2015Lexo më shumë

Tatuazhi interesant i vajzës që vuan nga depresioni

Të luftosh depresionin, është shumë vështirë. Sidomos nëse njerëzit më të afërt, nuk e dinë se kur personi me depresion ka nevojë më së shumti....

30 August, 2015Lexo më shumë

Rinovojnë kuzhinën, gjejnë kasafortën me 52 mijë dollarë (Foto)

Një çift amerikan që ishin zhvendosur në një shtëpi të re dy vjet më parë, tek tani e kanë pritur një befasi. Kur vendosën të rinovojnë kuzhinën, ata gjetën një kasafortë në dysheme, ku në të gjendeshin plotë 52.000 dollarë, një libër dhe Burbon (alkool) i vitit 1960. ...

30 August, 2015Lexo më shumë

Kjo ushtare britanike po i bën edhe burrat të turpërohen (Foto)

Ajo është një nga njësitë luftarake elitare botërore dhe lyps ushtarakë që duhet të kenë kaluar më parë “Javën e Ferrit”, që ka të bëjë me ushtrime ekstreme fizike dhe është e hapur vetëm për burrat....

30 August, 2015Lexo më shumë

Është goditur 11 herë nga vetëtima, por ka problem më të “madh”: Nuk po e njeh Guinnessi!? (Video)

Melvin Roberts nga Karolina e Shteteve të Bashkua, po pretendon se është goditur 11 herë nga vetëtima, përfshirë edhe një rast kur dita ishte e kthjellët....

30 August, 2015Lexo më shumë

Djaloshi me frikë ekstreme nga lartësitë (Video)

Kjo është ajo që mund të ju ndodhë nëse shkoni në ndonjë vendkalim me goxha lartësi....

30 August, 2015Lexo më shumë

A e dini se ëndrrat erotike kanë një domethënie?​!

Me siguri ju ka ndodhur që t'ju shfaqet në ëndërr një “mysafir i paftuar”, ndonjë me të cilin nuk e ndani krevatin....

30 August, 2015Lexo më shumë

Nga Irlanda në Kinë, si të thoni Gëzuar në 10 gjuhë dhe kultura të botës

Rregullat e gostisë nuk janë të njëjta në të gjitha vendet e botës. Se si një grup hungarezësh shijojnë birrën dallon shumë me atë se si njerëzit në Kinë bëjnë. ...

29 August, 2015Lexo më shumë

Këto kompani janë më të mëdha se Facebook

Një miliard njerëz e përdorën Facebookun të hënën, por ka disa kompani që kanë arritje më të mëdha ditore....

29 August, 2015Lexo më shumë

Hëna do të ketë një fenomen të çuditshëm – dhe thuhet se është shenjë e një apokalipsi

Disa janë të bindur se ngjarjet e çuditshme hënore – një eklips hënor në të njëjtën natë si superhëna – do të sjellë fatkeqësi natyrore, përmbytje dhe tërmete....

29 August, 2015Lexo më shumë

Gjendet treni nazist me ari në Poloni (Foto)

Treni nazist i mbushur me ar mund të ju ngjaj me përrallën e shpellës së Ali babës, por disa gjurmime të reja në Plandë tregojnë se ai tren ekziston. ...

28 August, 2015Lexo më shumë

Rinovojnë kuzhinën, gjejnë $50,000 nën dysheme (Foto)

Një çift pati një ditë me fat gjatë rinovimit të kuzhinës së tyre, pasi që gjetën nën dysheme një shishe të rrallë uiski, një libër me një kod sekret dhe 50,000 dollarë....

28 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy