Kuriozitete – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Çanta e çuditshme që ngjanë me barkun e lëshuar (Foto)

Të gjithë ata që duan të kenë një bark të fryrë dhe të lëshuar, por pa ngrënë ushqime të tepërta, tani mund ta kenë çantën që duket sikur bark....

20 September, 2017Lexo më shumë

Restorant burgu (Foto)

Një restorant vetëm me punonjëse femra të dënuara, në burgun e grave të qytetit historik portual të Kartagjenës në detin e Karaibeve, ka fituar popullaritet të madh mes klientëve që kërkojnë një eksperiencë ndryshe, por edhe atyre që mendojnë se çdokush në jetë e meriton një mundësi të dytë....

20 September, 2017Lexo më shumë

Njihuni me çiftin që jeton prej 22 vitesh në pusetë (Foto)

Maria Garcia dhe burri i saj Miguel Restrepo kanë vite që jetojnë në një pusetë....

20 September, 2017Lexo më shumë

Njerëz të ftohtë? Këto raste do ju shokojnë (Foto)

Përgjithësisht thuhet se gjermanët janë njerëz të ftohtë....

19 September, 2017Lexo më shumë

National Geographic publikon imazhet më të bukura të natyrës (Foto)

National Geographic ka publikuar së fundmi fotografitë më të mira të botës së egër dhe natyrës, të cilat kanë marrë komente pozitive nga kritikët e artit....

19 September, 2017Lexo më shumë

Macja misterioze me ngjyrë të bardhë shfaqet nga askund, dhe refuzon të largohet nga varri i një burri (Video)

Një mace misterioze me ngjyrë të bardhë ka habitur masën që ishin mbledhur për ta varrosur një burrë në Malajzi....

19 September, 2017Lexo më shumë

Toreadori portugez vritet nga demi (Video/Foto)

Një toreador portugez u plagos për vdekje përpara publikut pasi u përball me një dem mbi 450 kg....

19 September, 2017Lexo më shumë

Zbulohet varri më i lashtë i fiseve Maja

Varri i një “mbreti -zot” të lashtë është gjetur në një nga sitet e qytetit të Majas, Waka në veri të Guatemalës....

19 September, 2017Lexo më shumë

NASA po e fsheh “Dragonin e Kuq” në hapsirë që provon se ky planet do t’a shkatërrojë Tokën (Video)

NASA dhe Google po fshehin qëllimisht një formacion të Dragoit të Kuq në hapësirë ​​që provon se ky planeti do t'a godasë Tokën. ...

19 September, 2017Lexo më shumë

Ja çfarë bëjnë Skifterët kur mbushin 40 vjeç

Skifterët jetojnë 70 vjet, por që të arrijë deri këtu, i duhet të marrë një vendim të vështirë në jetë. E dini çfarë bën?...

19 September, 2017Lexo më shumë

Programi kompjuterik thotë: Bibla është shumë më e dhunshme se Kurani!

Një prej shkencëtarëve dhe inxhinierëve të interesuar në sasinë e dhunës në Bibël dhe Kuran, ka krijuar softuerin ku ka futur tekstet e të dy librave. Edhe pse inxhinieri Tom Anderson nuk u nis me supozimin se Kurani ka më shumë fjalë të dhunshme në faqet e saj, hulumtimi nisi pas të mediave që cekin myslimanët, xhihadistët dhe luftëtarët e ISIS-it që bëjnë krime në emër të Kuranit....

18 September, 2017Lexo më shumë

Harrojini dasmat shqiptare, shikoni çfarë dasme përrallore ka bërë ky miliarder armen

Asnjë shpenzim nuk u kursye kur djali i një miliarderi armene lidhi martesën me të fejuarën e tij simpatike gjatë fundjavës që kaloi.  ...

18 September, 2017Lexo më shumë

Rrugët e qytetit të Elbasanit, kanë rikrijuar Diogjenin – filozofin e famshëm të Greqisë së vjetër

Çdo ditë, në çdo cep të qyteteve shohim njerëz me të cilët jeta është treguar shumë e padrejtë dhe njerëz të cilët kanë mbetur larg kujdesit e vëmendjes së shoqërisë....

18 September, 2017Lexo më shumë

E shtuna që po vjen është e frikshme për planetin tonë, parashikimi shokues për 23 shtatorin

Një parashikim shokues që ka të bëjë me planetin Tokë. Sipas një interpretimi të librit të Testamentit të Ri, planeti ynë rrezikon që të zhduket brenda pak vitesh....

18 September, 2017Lexo më shumë

Ky është “Hulku” shqiptar (VIDEO)

Bujar Muli nga Vushtrria mund të jetë shqiptari më i fortë....

18 September, 2017Lexo më shumë

Metoda e zjarrtë për të drejtuar flokët (Foto)

Të gjithë ata që duhet t’i drejtojnë kaçurrelat, në këtë sallon që ndodhet në Kajro të Egjiptit, duhet t’i nënshtrohen trajtimit me flakë....

18 September, 2017Lexo më shumë

Flet amerikani që këndon shqip

Marinsi Amerikan Corey Banks, edhe pse ka vetëm 9 muaj në Kosovë, shumë këngë të këtushme i ka mësuar përmendësh....

18 September, 2017Lexo më shumë

Pak e çuditshme, por kjo mësuese pezullohet nga puna për shkak të këtyre çizmeve

Kemi dëgjuar shumë histori në lidhje me fëmijët që janë pezulluar nga shkolla pasi kanë thyer kodin e veshjes, por rrallë për mësues....

17 September, 2017Lexo më shumë

Bie teoria: Mushkonjat nuk pickojnë ata që kanë gjakun e ëmbël, por …

Gjatë kohës që keni qenë fëmijë besojmë se të paktën njëherë do t’ju kenë thënë gjyshërit apo prindërit se shkaku pse ju kanë pickuar mushkonjat është se keni gjakun e ëmbël....

17 September, 2017Lexo më shumë

Vdes gruaja më e vjetër në Botë

Ka vdekur në moshën 117-vjeçare dhe 189 ditë gruaja më e moshuar në botë....

17 September, 2017Lexo më shumë

Për një kujtesë të mirë është e rëndësishme të harrosh!

Nëse harroni vazhdimisht se ku keni lënë syzet që i kishit nëpër duar vetëm një minutë më parë, nëse nuk ju kujtohet se ku e keni parkuar makinën apo nuk ju vjen në mend fjala që ishit gati duke thënë… mos u shqetësoni; është normale!...

16 September, 2017Lexo më shumë

Finlanda heq nga shkolla matematikën, fizikën dhe gjeografinë

 “Teaching by subjekt” ose “teaching by topic” - të mësosh sipas lëndës apo sipas argumenteve?” Kjo është dilema në Finlandë, e cila vendosi për opsionin e dytë....

16 September, 2017Lexo më shumë

Kërkonte telefonin që i ra poshtë tavolinës së restorantit, u rrënqeth nga ajo që gjeti

Will Robinson nga Lincolnshire i Anglisë, është rrëqethur kur poshtë tavolinës së restorantit e ka gjetur një mi të ngordhur...

16 September, 2017Lexo më shumë

Fotografia që pushtoi internetin (Foto)

Ka disa momente specifike gjatë jetën, kur një grua është më vulnerabël se kurrë. I tillë është ai pas lindjes së një fëmije dhe një foto që ka përpirë internetin së fundmi, i ka kujtuar femrave ndihmën e çmuar që infermieret i japin atyre gjatë kësaj kohe....

16 September, 2017Lexo më shumë

Shpjegimi i lidhjes së ngushtë mes meshkujve me nënë

Kompleksi Edipit e ka marrë emrin nga mitologjia greke, prej emrit të mbretit Edip, ku sipas mitit djali i ri vret babain dhe martohet me të ëmën e tij, pa ditur se kush ishin ata....

16 September, 2017Lexo më shumë

Kapet monstra e oqeanit, peshon 1.2 ton (Foto)

Disa peshkatarë nga Sakhalin nuk e kishin imagjinuar ndonjëherë se do të gjenin ‘mostrën e Lovecraftian’ në rrjetat e tyre të shtunën e kaluar....

16 September, 2017Lexo më shumë

Shenjat e fatit për ditën e sotme, e shtunë 16 shtator 2017

Dashi Mbajini premtimet që i keni bërë partnerit/es tuaj sepse përndryshe ai/ajo nuk do ketë më besim tek ju dhe marrëdhënia do marrë tatëpjetën. Beqarët do jenë të privilegjuar nga yjet dhe mund të kenë dashuri me shikim të parë. Gjërat do ndryshojnë jashtë mase për ju. Në planin financiar do iu gjeni zgjidhje të […]...

16 September, 2017Lexo më shumë

Ferrari, Mercedes, Ford GT… Uragani ia dëmtoi veturat në vlerë 3 milion dollarë (Video)

Nëse jeni adhurues i veturave sportive, atëherë do të mbeteni pa fjalë se në çfarë gjendje kanë mbetur disa vetura pas uraganit Harvey që goditi së fundmi Teksasin....

16 September, 2017Lexo më shumë

“Irma” shkretoi Barbudan (Foto)

Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët të pabanueshëm, për herë të parë pas 300 vitesh....

15 September, 2017Lexo më shumë

Përse fëmijët e lindur në shtator janë më të suksesshëm në shkollë se të tjerët

Çdo prind dëshiron që fëmija e tij të jetë sa më i suksesshëm në jetë, por jo gjithmonë kjo është e mundur dhe faji për këtë është…...

15 September, 2017Lexo më shumë

Tradita 200-vjeçare e makijazhit të nuseve në Kosovë (Foto)

Falë Aziza Shetagiç, ende ruhet tradita disa shekullore e grimimit apo makijazhit të vajzave të reja para martesës, e trashëguar brez pas brezi në Lubin të Poshtëm, një fshat boshnjak nën malin Sharr, në komunën e Prizrenit në jug të Kosovës. Kjo është një mënyrë e pazakontë e grimit të vajzave të reja dhe rrallë mund të shihet diku tjetër....

15 September, 2017Lexo më shumë

Gruaja që u “rikthye” nga vdekja

Historia e pazakontë e Albina Mujës, e cila ishte sot e ftuar në emisionin "Pasdite në Top Channel", për të treguar se si i shpëtoj vdekjes....

15 September, 2017Lexo më shumë

Gjallesa misterioze në brigjet e Teksasit pas uraganit

Uragani “Harvey” nuk zhvendosi vetëm njerëzit, por edhe krijesat e detit, duke bërë që në brigjet e Teksasit të dalë në gjallesë misterioze....

15 September, 2017Lexo më shumë

Shenjat e horoskopit që nuk prekin kurrë punë shtëpie me dorë

Rroba të shpërndara në të gjitha cepat e shtëpisë, këpucë të palara që prej dimrit të shkuar, çentro të ngrira në niseshte e deri tek çorape të parfumosura e hekurosura ?! ...

14 September, 2017Lexo më shumë

Dyshonte se e dashura e tradhtonte, fut dikë për ta provokuar (VIDEO)

Nëse në një lidhje nuk ka besim dhe siguri, atëherë marrëdhënia herët apo vonë është e destinuar që të dështojë....

14 September, 2017Lexo më shumë

Kurrë nuk do ta besoni se pse mjekët veshin rroba me ngjyrë të kaltër gjatë operimeve

A e keni pyetur ndonjëherë veten se pse mjekët në sallat e operimit veshin rroba me ngjyrë të kaltër ose me ngjyrë të gjelbër të hapur?...

14 September, 2017Lexo më shumë

Filmohen për herë të parë gjirafat e bardha (Video)

Dy gjirafa të rralla të bardha, nënë e fëmijë, janë parë në Kenia dhe janë filmuar për herë të parë....

14 September, 2017Lexo më shumë

Njihuni me burrin i cili tash e 30 vite han gota (Video)

Një pensionist i varur nga ngrënia e gotave, thotë se tash e 30 vite vazhdimisht gëlltit copëza të xhamit....

14 September, 2017Lexo më shumë

Mitet dhe të vërtetat rreth rënies së gjoksit

"Nëse nuk dëshironi që gjinjtë tuaj të prekin gjunjtë deri në moshën 30 vjeçare, mbani veshur gjithnjë reçipeta, madje edhe kur flini” kështu është shprehur aktorja e Hollywood-it Halle Berry për revistën Instyle, por mesa duket aktorja nuk është aq mirë e informuar, ndaj ekspertët e revistës së specializuar HEALTH kanë ndarë me të gjithë ne mitet dhe të vërtetat rreth rënies së gjoksit. ...

14 September, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush