Kuriozitete – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Nëse nuk besoni në mrekulli, shikoni këtë video

Ky njeri ka pasur një sulm në zemër, ka qenë i vdekur klinikisht për 45 minuta. Por, ai u rikthye në jetë, transmeton lajmi.net...

28 March, 2017Lexo më shumë

Teknika që ju qetëson kur bëheni nervoz

Nervoza është fenomen i cili e shoqëron çdo person në ndonjë fazë gjatë ditës, por ka persona të cilët janë më të ngarkuar dhe kanë nivele më të larta të nervozës, prandaj e kanë edhe më të vështirë të qetësohen....

28 March, 2017Lexo më shumë

Këto fakte interesante nuk i keni ditur më parë (Foto)

Një mendje kureshtare është e “uritur” për informacione. Faktet e ushqejnë trurin dhe e bëjnë atë të shëndetshëm dhe të lumtur....

28 March, 2017Lexo më shumë

Shenjat se djalli po ju sulmon (Video)

Mijëra njerëz në mbarë globin bëhen viktima të sulmeve nga errësira, pa e ditur, për shkak të mos njohjes së shenjave, transmeton lajmi.net...

28 March, 2017Lexo më shumë

Historia e jashtëzakonshme e njeriut që la kokainën dhe u bë milioner

Ndërkohë që Khalil Rafati kishte kaluar në overdozë me heroinë për herë të nëntë, mjekët po tentonin me sa mundeshin t’i shpëtonin jetën....

28 March, 2017Lexo më shumë

Këta njerëz kanë parë demonët dhe engjëjt (Video)

Sid Roth tregon për botën shpirtërore. "Satani është i vërtetë po aq sa janë edhe demonët," transmeton lajmi.net ...

28 March, 2017Lexo më shumë

Tronditëse: Katastrofat e vitit 2016 i kanë kushtuar botës 175 miliardë dollarë

Katastrofat natyrale dhe shkatërrimet e krijuara nga njeriu në botë kanë regjistruar dëme ekonomike me vlerë prej 175 miliardë dollarë në vitin 2016, ose dy herë më shumë se në vitin 2015 (94 miliardë dollarë), sipas studimit vjetor të SIGMA të publikuar nga agjencia zvicerane e sigurimeve “Swiss Re”....

28 March, 2017Lexo më shumë

Ja si të mësoni nëse dikush ju ka hequr nga lista e miqve në Facebook

Në kohën kur gjithmonë e më shumë njerëz po përdorin rrjetin social, Facebook, lajmi se dikush të ka hequr nga lista e miqve është i dhimbshëm. ...

28 March, 2017Lexo më shumë

I mbyllen dyert e metrosë, i ngecë koka brenda (Video)

Një person në metronë e Londrës ka ngecur me kokën e bllokuar midis dy dyerve....

28 March, 2017Lexo më shumë

Histori prekëse, nëna dëgjon për herë të parë djalin e saj tetë vjeç (Video)

Që prej 15 vitesh e kishte humbur aft;sin; e d;gjimit. Ajo nuk kishte shpres; se do t; d;gjonte nj; dit;, derisa n; nj; kontroll, mjekët i thanë se ka mundësi shërimi, përcjell lajmi.net...

28 March, 2017Lexo më shumë

Njihuni me stuhitë më të tmerrshme (Video)

Është e vështirë të jesh mes një stuhie dhe të tentosh të marrësh xhirime, për t'i treguar botës se çfarë ka ndodhur, shkruan lajmi.net...

28 March, 2017Lexo më shumë

Rrit për pesë vjet flokët dhe mjekrrën, ja ndryshimi (Video)

Andreas Sheil është njeriu i cili sfidoi vetne për pesë vite, shkruan lajmi.net...

28 March, 2017Lexo më shumë

Robotët që murosin tre mijë tulla brenda ditës, pritet t’i zëvendësojnë punëtorët e ndërtimtarisë (Video)

Robotët që mund të palosin gjashtë herë më shumë tulla në mur sesa një punëtor i ndërtimtarisë, pritet t’ua rrezikojnë vendin e punës mijëra punëtorëve në industrinë e ndërtimtarisë....

28 March, 2017Lexo më shumë

Shokuese: Më në fund u zbulua se kush u krijua e para pula apo veza?

Kush ka ardhur e para, pula apo veza? Kjo është enigma që prej shekujsh ka munduar njerëzit për të dhënë një përgjigje të saktë e përfundimtare. Kësaj pyetjeje një grup shkencëtarësh anglezë duket se i kanë dhënë zgjidhje, transmeton Starti njoftimin. ...

28 March, 2017Lexo më shumë

Metoda e çuditshme: Vendosni gozhdë në mollë dhe shëroni veten nga anemia

Kjo mënyrë popullore është shumë e lashtë, mund të duket “e çmendur”, por shumë njerëz pretendojnë se kjo mënyrë i ka ndihmuar vërtet. Kjo mënyrë është veçanërisht efektive për njerëzit që vuajnë nga mungesa e hekurit në gjak, anemia....

28 March, 2017Lexo më shumë

Ku shkon shpirti ynë kur ëndërrojmë?

Ëndrrat duket sikur thonë gjëra që nuk kemi guxim t’ia shprehim as vetes. Vende, njerëz, objekte, ndërthuren në një mënyrë të pakuptueshme, që zgjuar s’do ta kishim përfytyruar kurrë. Ndonjëherë na bëhet sikur këtë “mbi-realitet” e kemi njohur dikur....

28 March, 2017Lexo më shumë

Ky është djali që flet me engjëjt

E quajnë “burri që flet me ëngjëjt”, pasi pretendon se i shikon dhe komunikon me ta gjithmonë, cdo ditë. Sigurisht është një fenomen tepër i vecantë, disa e quajnë të pabesueshëm, disa bëhen kurioz dhe flasin rreth tij, por dicka është e sigurt, të gjithë flasin rreth tij. ...

28 March, 2017Lexo më shumë

10 legjenda urbane të Mesjetës

Në mesjetë ka pasur shumë tregime për legjenda të ndryshme urbane. Lexoni 10 nga ato....

28 March, 2017Lexo më shumë

Vendos kamera për të filmuar fantazmat, por kap të dashurën me të birin duke bërë seks

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Australi, ku një burrë i cili ka vendosur kamera në banesë e tij për të kapur fantazma, po zbuloi në fakt një tjetër gjë sa interesante aq edhe të tmerrshme....

28 March, 2017Lexo më shumë

Ciklet e hënës shkaktar të tërmeteve të mëdha?

Graviteti - Mund ta njihni si një forcë që shpjegon atë se si të gjitha materiet erdhën në jetë. Mund ta njihni si një gjë që bën që oqeanet e Tokës të lëvizin mbrapa dhe para me radhë dy herë në ditë....

28 March, 2017Lexo më shumë

7 mite mbi ujin që nuk kanë qenë kurrë të vërteta

Uji është një domosdoshmeri themelore, ai luan një rol të rëndësishëm ne rregullimin e funksionimit të duhur të trupit tonë. ...

28 March, 2017Lexo më shumë

Shkuan për të ndjekur ndeshjen e bejsbollit, por kjo bionde ua hupi koncentrimin (Video)

Mijëra adhurues të bejsbollit që kishin shkuar për të ndjekur ndeshjen mes Filadelphia dhe NewYork-ut, kishin arsye të fortë që të mos përqendrohen shumë në lojë. ...

28 March, 2017Lexo më shumë

Çfarë koke ka ky njeri? Nguli 38 gozhda me kokën e tij (VIDEO)

John Ferrer e thërrsin edhe “kokë çekiç”, dhe këtë aftësi e ka treguar në një shfaqje në televizionin Italian....

28 March, 2017Lexo më shumë

Ju kujtohet Nermini nga seriali “Jetë e Hidhur”? Ja si duket ajo sot (Foto)

Jetë e hidhur ishte seriali më i pëlqyer në televizionet tona kohë më parë dhe sigurisht të gjithë i mbani mend aktorët kryesor të këtij filmi....

27 March, 2017Lexo më shumë

20 gjëra që keni qenë duke i bërë gabim (Video)

Shpesh herë i përdorim gjërat e përditshme gabim. Në videon më poshtë do të shihni se çfarë janë këto gjëra. ...

27 March, 2017Lexo më shumë

Foshnja ndalon zhvillimin në barkun e nënës në javën e 15’të, por zgjidhja e nënës bën mrekulli (Video)

Erik dhe Tammi, dy të dashuruar, si të gjithë çiftet tjera, dëshiruan që të fillojnë familjen e tyre. Ata po dëshpëroheshin, derisa Tammi kishte kaluar një abort. Tammi kishte pasur luspa, kur imuniteti i trupit sulmonte sistemin e indeve. ...

27 March, 2017Lexo më shumë

‘Kur ka shtet’ – Kjo video do ju lë pa fjalë

Ky shembull që vjen nga Anglia do ju befasojë....

27 March, 2017Lexo më shumë

Njihuni me milionerin shqiptar më të ri në moshë (Foto)

Është vetëm 22 vjeçar dhe njihet si milioneri më i ri shqiptarë....

27 March, 2017Lexo më shumë

Sa na rrezikohet jeta nga robotët

Më shumë se 10 milionë punonjës britanikë rrezikohen të zëvendësohen nga robotët brenda 15 vitesh, teksa automatizimi i detyrave rutinë po shton ritmet në epokën e zhvillimeve teknologjike....

27 March, 2017Lexo më shumë

Kështu duket instrumenti më i vjetër në botë (Foto)

Instrumenti më i vjetër i gjetur është flauta....

27 March, 2017Lexo më shumë

94 vjeçare që punon në “Fast Food” (Foto)

Quhet Loraine Maurer, është 94 vjeçe dhe prej 44 vitesh shërben panine në dyqanin e McDonald’s në Evansville, qytezë në Indiana, SHBA. ...

27 March, 2017Lexo më shumë

Hëngri 40 thika pasi i pëlqente shija e tyre, shokohen mjekët (Video)

Një burrë në Indi i është nënshtruar një operacioni urgjent pas gëlltitjes së 40 thikave metalike...

27 March, 2017Lexo më shumë

Si të dërgoni mesazhe në Gmail (Video)

Sigurisht se shumica prej jush punon çdo dite ne Gmail....

27 March, 2017Lexo më shumë

Pse kumarxhinjtë nuk mund ta lënë bixhozin?

Nëse keni luajtur bixhoz ndonjëherë, mund të keni vënë re se një humbje e ngushtë ju bën të doni ta vazhdoni lojën....

27 March, 2017Lexo më shumë

Pesë mite mbi Turqinë

A ka qenë Turqia shtet demokratik që nga themelimi më 1923? Përse Erdoan ishte i suksesshëm që nga ardhja në pushtet më 2002? Çfarë roli ka luajtur ushtria në të kaluarën? Cilat janë veçoritë e problemit kurd? Steven A. Cook përgjigjet në «Washington Post»....

27 March, 2017Lexo më shumë

Internet në shtëpi? Ëndërr, apo realitet në Kubë?

Në Kubë, teknologjia po përfshin jetën e përditshme të banorëve të ishullit: shërbimi i internetit në shtëpi ka filluar të tregtohet dhe kompania shtetërore ETECSA, e cila ka monopolin, pritet të përfshijë 38 mijë përdorues në vitin 2017....

27 March, 2017Lexo më shumë

Gordes, një nga fshatrat më të bukur në Francë (VIDEO)

Plot hijeshi dhe i vendosur në mes pamjeve të bukura të departamentit Vaucluse në Provence, Gordesi është një nga fshatrat më të bukur në Francë....

27 March, 2017Lexo më shumë

Mos u brengosni nëse nuk keni diplomë, këto janë profesionet më të paguara për ju

Shumë profesione janë nga më të kërkuarat, pa qenë nevoja për mbarimin e Universitetit: Nga drejtuesi i fermës, te kontrolli i fluturimit....

27 March, 2017Lexo më shumë

Si të flini kur s’ju zë gjumi?

Sa i përket rehatisë së gjumit, 10 milionë këshilla janë të publikuara çdo vit në Angli. Këtu, i gjeni disa metoda të cilat mund t’i bëni para se të flini....

27 March, 2017Lexo më shumë

’Zona e Heshtjes’ binjaku i Trekëndëshit të Bermudës (Foto)

Planeti jonë mbart shumë mistere. Një prej këtyre mistereve është një zonë e Meksikës, ku ora ndalon dhe radiot nuk punojnë....

27 March, 2017Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë misterin e tmerrshëm: Ja çfarë ndodh 30 sekonda pas vdekjes

Askush nuk e di se çfarë ndodh me trupin e njeriut pas vdekjes. Disa thonë se kur një jetë shuhet, një dritë e bardhë e pret pas shkëputjes nga trupi, apo se jeta kalon me shpejtësi përpara syve. Në fakt, deri tani nuk dihet e vërteta....

27 March, 2017Lexo më shumë

Ky zjarrfikës ia shpëtoi jetën asaj. Kjo është gjëja që ajo bëri 17 vite më vonë! (Foto)

Shumë vite më parë, një zjarrfikës i quajtur Mike Hughes i shpëtoi jetën një fëmije 9 muajshe nga një zjarr që kishte ndodhur në shtëpinë e saj. Por historia nuk mbaron vetëm me këtë përfundim të lumtur....

27 March, 2017Lexo më shumë

Familja me 13 djem që ende po lufton për një vajzë

Për disa arsye, meshkujt në përgjithësi duan fëmijën e tyre të parë të jetë një një djalë, kështu që do të ruhet mbiemri dhe identiteti....

27 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals