Kuriozitete – Page 193 – Lajmi.net

Aktuale

E pabesueshme: Lind bebja me vetëm një sy në mes të ballit (Foto)

Një bebe me konstrukt të jashtëzakonshëm ka lindur në spitalin e El Senbellawein të Egjiptit. I sapolindur ka vetëm një sy, dhe atë në mes të ballit. ...

6 October, 2015Lexo më shumë

Kjo bukuroshe flirtoi me “shqiptarin më të urryer në botë” dhe… (Foto)

Të gjesh dashurinë nuk është e lehtë, sidomos kur të quajnë njeriun më të urryer në botë....

6 October, 2015Lexo më shumë

Putini i ri? Presidenti çeçen orvatet me krokodil (Foto/Video)

Presidenti i Çeçenisë i cili njihet si adhurues i sporteve ekstreme ka postuar në internet një video të çuditshme, ku shihet duke u orvatur me një krokodil duke rivalizuar kështu idhullin e tij, presidentin rus Vladimir Putin, shkruan “Express” . ...

6 October, 2015Lexo më shumë

Krijesa misterioze që duket si një krokodil tmerron banorët e një fshati në Tajlandë (Video)

Fshatarët e një fshati në Tajlandë kanë mbetur të hutuar dhe të tmerruar pas shfaqjes së një krijese të çuditshme....

6 October, 2015Lexo më shumë

92-vjeçarja e “kallë” duke vallëzuar në kafaz mbi 9 metra lartë nga toka (Video)

Edhe përkundër moshës që ka, Flora Murray thotë se asgjë nuk ia largon dashurinë që e ka për vallëzimin, dhe së fundmi ajo ka lënë me gojëhapur të pranishmit në një klub të natës në Kankun, shkruan Mirror....

6 October, 2015Lexo më shumë

Pse ‘kërcen’ trupi nganjëherë përderisa jemi duke hyrë në gjumë?

Sigurisht se e njihni momentin kur jeni duke hyrë në gjumë dhe ju duket sikur po bini nga diçka apo diçka po vjen në drejtimin tuaj, dhe kështu trupi ‘kërcen’ si formë reagimi ndaj asaj që shihni. Por, çfarë do të thotë kjo?...

6 October, 2015Lexo më shumë

Ja se si i vë flakën shtëpisë së një familjeje të shurdhër (Video)

Një piroman i droguar, është kapur nga kamerat e sigurisë duke derdhur benzinë mbi shtëpinë e një familjeje të shurdhër, derisa ata ishin duke fjetur, shkruan “Mirror”....

6 October, 2015Lexo më shumë

Kaloi 12 vite duke fotografuar krijimin e fetusit në barkun e nënës, rezultatet janë mahnitëse (Foto)

Fotografi suedez, Lennart Nilsson, kaloi 12 vite duke marrë fotografi të zhvillimit të fetusit në barkun e nënës....

6 October, 2015Lexo më shumë

Gjatë transmetimit të drejtpërdrejt, djeg shtëpinë deri në themele (Video)

Një djalosh i ri nga Japonia i cili ishte duke luajtur video-lojën e popullarizuar Minecraft, dhe të cilën po e regjistronte dhe transmetonte drejtpërdrejt përmes Twitch, është bërë sensacion në internet. ...

6 October, 2015Lexo më shumë

Shkencëtarët do t’i klonojnë pandat e vetme gjigande në Britani, për t’i shpëtuar nga zhdukja

Shkencëtarët janë duke planifikuar për t’i klonuar pandat e vetme gjigande në Mbretëri të Bashkuar, në përpjekje për t’i shpëtuar ato nga zhdukja....

6 October, 2015Lexo më shumë

Parada e dasmës së boss-it të mafias shqiptare (Video)

Parada e dasmës së boss-it të mafias shqiptare”, kështu titullohet video e mëposhtme që ka bërë bujë në YouTube....

6 October, 2015Lexo më shumë

Shikoni momentin shokues kur demi kalon rrethojat dhe godet në gjoks një shikues (Foto/Video)

Thonë se me demin nuk duhet tallur, por duket se disa njerëz e shpërfillin këtë këshillë, shkruan e përditshmja angleze “Express”....

6 October, 2015Lexo më shumë

Tri këshilla se si të mbani mend atë që lexoni

Ndonëse leximi është shumë i rëndësishëm, ai nuk ka kuptim nëse gjërat e lexuara nuk mbahen në mend. ...

5 October, 2015Lexo më shumë

Ja si piktorët e vitit 1900 e projektuan vitin 2000 (Foto)

Ekzistojnë disa gjëra interesante ku shfaqet imagjinata e njerëzve, se si në të kaluarën ëndërronin për të ardhmen, shkruan “Independent”. ...

5 October, 2015Lexo më shumë

Vdes piloti gjatë fluturimit (Video)

Një aeroplan i aviokompanisë “American Airlines”, gjatë një fluturimi për në Boston është detyruar urgjentisht të aterroi në Nju Jork, pasi që gjatë fluturimit kishte vdekur piloti, shkruan NBC. ...

5 October, 2015Lexo më shumë

Ky është kungulli më i madh në botë

Për herë të gjashtë të dielën ishte zgjedhur kampion, kungulli i zviceranit Beni Meier nga Pfungeni i Zvicrës....

5 October, 2015Lexo më shumë

Prezantuesja ruse: Mot i përshtatshëm për bombardime në Siri! (Video)

Një prezantuese e motit në televizionin shtetëror rus “Russia 24”, ka njoftuar shikuesit se kushtet atmosferike në Siri ku ushtria ruse është duke bombarduar pozicionet e shtetit islamik, gjatë muajit tetor do të jenë “ideale për sulme ajrore”, shkruan AFP....

5 October, 2015Lexo më shumë

Gruaja që kënaq veten në mes të plazhit… me fëmijë që luajnë pranë saj (Video)

Një grua “topless” është xhiruar duke kënaqur veten në një plazh në Spanjë të tejmbushur me njerëz dhe më shokuesja është se pranë saj shihen disa fëmijë duke luajtur....

5 October, 2015Lexo më shumë

Polici gati i futi flakën vetës: Po digjte hashashin (Video)

Një video e shpërndarë nëpër rrjetet sociale, tregon një skenë ku një polic shqiptar për pak shpëton të përfshihet nga flakët. ...

5 October, 2015Lexo më shumë

Policia e heton foton e seksit oral gjatë Festivalit të Birrës (Foto)

Tatëpjeta e gjelbër poshtë statujës se Bavarisë ne Wiesn te Mynihut është mjaft e famshme. Emri i saj është, “Vendi i vjellurave”. Dhe nganjëherë, “vend për të ofruar seks në hapësirë”, shkruan Focus.de. ...

5 October, 2015Lexo më shumë

Hardhucat e Kosovës që u bën lajm ndërkombëtarë (Video)

Shkencëtarët kanë gjetur një lloj të veçantë të hardhucave në Kosovë, që nuk janë parë deri më tani në asnjë vend tjetër të botës. ...

4 October, 2015Lexo më shumë

Mrekullia e mjekësisë, vogëlushit i ngjisin kokën e këputur në aksident (Video)

Ky fëmijë i ka mbijetuar një aksidenti, i cili i ka shkaktuar këputjen e kokës. Jackson Taylor është vetëm 16 muajsh dhe jeton sot falë mjekëve që i ringjitën kokën me trupin....

4 October, 2015Lexo më shumë

Njihuni me burrin me thonjtë më të gjatë në botë (Foto)

Një burrë i cili nuk i ka prerë thonjtë e dorës së majtë që nga viti i largët 1952 ka mundur më në fund të hyjë në Librin e Rekordeve Gines, edhe pse e pranon se ka vuajtur shumë për këtë arritje....

4 October, 2015Lexo më shumë

Momenti emocionues kur macja e zë miun por më pas e lë të shkojë (Foto)

A është kjo gjëja më e bukur që keni parë? Fotografi të mahnitshme kapin momentin kur një mace e zë një mi, por më pas e lëshon dhe luan me të sikur ta kishte mik të vjetër....

3 October, 2015Lexo më shumë

I shkruan numrin e telefonit në biletë – martohet shoferi me pasagjeren

Kishte 6 vite që ndjente për pasagjeren e tij, madje i shkruante edhe numrin e telefonit në biletë. Tashmë ajo nuk është vetëm pasagjerja e preferuar, por është edhe bashkëshortja e tij....

2 October, 2015Lexo më shumë

Çfarë domethënie kanë etiketat e vendosura në fruta dhe perime?

Shumica e njerëzve i shohin këto kode si gjëra të thjeshta që tregojnë vendin e origjinës, por etiketat në disa fruta dhe perime tregojnë më shumë se vetëm vendin e origjinës....

2 October, 2015Lexo më shumë

Çfarë ndodhë nëse i lani flokët me Coca-Cola? (Video)

Produktet e shtrenjta për flokë jo gjithmonë e kryejnë siç duhet punën për të cilën janë krijuar....

2 October, 2015Lexo më shumë

Njihuni me 50-vjeçaren që duket si Marylin Monroe (Foto)

Të dukesh si ndonjë i famshëm sigurisht se ka një anë të mirë të saj....

2 October, 2015Lexo më shumë

‘Profeti’ i krishterë i Zimbabve ecë me këmbë në ajër (Video)

Ta shohësh atë në këtë video mund të duket e besueshme, por pak njerëz do të mashtroheshin për të menduar se kjo video është një mrekulli e tij....

2 October, 2015Lexo më shumë

Gjen pas 40 vjetësh infermieren që u kujdes për të (Foto)

Kjo është nga ato histori që të tregon se bota është e rumbullakët dhe se fatet një ditë të takojnë sërish. Kështu ka ndodhur me Amanda Scarpinati, e cila pas pothuajse 40 vjetësh ka gjetur njeriun që u kujdes për të, kur ajo ishte vetëm 3 muajshe....

2 October, 2015Lexo më shumë

Burri me thonjtë më të gjatë në botë, do të ja falë muzeut pasi t’i pres (Foto)

Që nga viti 1952, burri nga India, nuk i ka prerë thonjtë e njërës dorë....

2 October, 2015Lexo më shumë

E dëbojnë nga shtëpia, do jetojnë refugjatë aty

Një 56-vjeçare gjermane do të dëbohet nga shtëpia e saj, për shkak se aty do vendosen emigrantët. Është rasti i Gabrielle Keller, e cila jeton aty prej 23 vitesh, dhe lajmi për dëbimin nga shtëpia ka bërë shumë bujë në mediet europiane....

2 October, 2015Lexo më shumë

Mysafri e puth gazetaren në buzë në transmetim direkt! (VIDEO)

Një i ftuar ka puthur në buzë gazetaren që jep lajmet e edicionit të mbrëmjes në Tgr Puglia, Itali. Gene Gnocchi, i ftuar në studio për të folur rreth spektaklit të tij, krejt papritur është ngritur nga vendi i të ftuarit dhe ka puthur në buzë gazetaren Maria Grazia Lombardi....

1 October, 2015Lexo më shumë

Njeriu më i urryer në botë! Botoi “Manualin e përdhunimit”

Një uragan fyerjesh dhe sulmesh në rrjet kanë rënë mbi Daryush Valizadeh, i njohur ndryshe si Roosh V....

1 October, 2015Lexo më shumë

Aksident shokues në Londër (Video)

Një aksident shokues është regjistruar nëpërmjet një kamere sigurie në Londër të Anglisë. Një burrë është përplasur nga një makinë e parkuar, pasi kjo e fundit ishte përplasur më parë nga një autobus....

1 October, 2015Lexo më shumë

Stjuardesa që fitoi 900 mijë euro: Bënte seks me pasagjerët në avion! (Foto)

Një stjuardese e cila ka punuar për një aviokompani nga Lindja e Mesme, thuhet se gjatë “karrierës” së saj ka fituar plotë 880 mijë euro duke u marrë më prostitucion....

1 October, 2015Lexo më shumë

Ja se si foshnja shëtit jashtë dritares së katit të tetë (Video)

Një video shokuese është postuar në YouTube, ku shihet se si një foshnje qëndron në këmbë në parvazin e dritares në katin e tetë. Por duket se prindërit e tij nuk e dinë se një rrëshqitje e vogël mund ti kushtojë djaloshit me jetë, shkruan “RT”....

1 October, 2015Lexo më shumë

Dashi i “çmendur” godet pa mëshirë këmbësorët (Video)

Një dash i inatosur, ka shprehë mllefin te disa kalimtar në një vendbanim që, duket të jetë diku në Amerikën Latine. ...

30 September, 2015Lexo më shumë

Nëna gjuan foshnjën e sapolindur nga kati i shtatë

Një foshnje e sapo lindur është hedhur nga kati i shtatë nga nëna e saj, ku edhe ka ndërruar jetë....

30 September, 2015Lexo më shumë

Universin mund t’a keni në orë të dorës për 333.000 dollarë |FOTO & VIDEO|

Po sikur të ekzistonte një mundësi që t'a bartni universin me vete ngado që shkoni, gjatë gjithë kohës? JO, jo vetëm në mendje por edhe në realizim fizik?...

30 September, 2015Lexo më shumë

16 vjeçari me shpikje gjeniale për nënat me aftësi të kufizuara |FOTO & VIDEO|

Dhe sikur për fat, Alden Kain një nxënësi shkollës së mesme nga Detroiti i cili kishte filluar një kurs të veçantë dizajni, ka bashkëpunuar me Sharina'n për të shpikur një karrocë fëmijësh që njëkohësisht është edhe karrocë invalidësh. Pas gjashtë muaj punë intenzive, prototipi i tyre doli të jetë i suksesshëm....

30 September, 2015Lexo më shumë

E rrahën për vdekje sepse hëngri mish të … !?

Një burrë i moshës 50 vjeçare është rrahur për vdekje, kurse djali i tij 22 vjeç ka pësuarlëndime të mëdha në shtetin Uttar Pradesh - pas thashethemeve se ata dhe familja e tyre konsumonte mish të lopës, kishte deklaruar policia....

30 September, 2015Lexo më shumë

Kompjuteri grek i ndërtuar para 2000 vjetëve |VIDEO|

Nën 45 metra ujë, pak metra larg ishullit Grek, Antikythera – ndodhen mbetjet e një anije të vjetër greke, në ato rrënoja është gjetur ‘Mekanizmi Antikuthera’. Një mekanizëm që mendohet se është përdorur për llogaritjen e pozicioneve astronomike. Sido që të jetë ky kalkulator antik është shumë i rëndësishëm për faktin se ka funksion kompleks […]...

30 September, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble