Kuriozitete – Page 169 – Lajmi.net

Aktuale

10 Faqet e facebook’ut më të famshme në Kosovë

      Rrjeti social facebook konsiderohet një nga idetë revolucionare të shekullit 21 me impaktin global që ka krijuar, duke e bërë jashtëzakonisht të thjeshtë dhe të shpejtë komunikimin mes njerzve gjithandej globit në të gjitha mënyrat e komunikimit dhe përdorimit duke përfshirë atë personal, mes biznesve, profesionistëve etj. Padyshim se edhe në Kosovë […]...

9 July, 2015Lexo më shumë

Fotografia e vogëlushit të pastrehë duke i bërë detyrat nën dritën e MCDonald’s bën xhiron e botës

Fotografia e një djali të pastrehë në Filipine, i detyruar t’i bëjë detyrat e shtëpisë në një trotuar nën dritën e McDonald’s është duke bërë xhiron e botës....

9 July, 2015Lexo më shumë

Ambasadori italian, i magjepsur nga brunja shqiptare (Foto)

Një mbrëmje gala e organizuar nga ambasada italiane në Tiranë ka mbledhur shumë emra të njohur të modës në vendin tonë....

9 July, 2015Lexo më shumë

Japonezët mrekullohen nga barku i Ronaldos (Video)

Cristiano Ronaldo ishte i ftuar në një program televiziv japonez, ku ia kaloi në mënyrë të shkëlqyer....

9 July, 2015Lexo më shumë

Talibani me bombë vetëvrasësve mbron organin gjenital me mburojë metalike, “e ruaj për botën tjetër”

Një taliban me bombë vetëvrasëse në Afganistan është ndaluar dhe kontrolluar nga policia, ku veç tjerash është gjetur me një mburojë metalike rreth organit të tij gjenital. ...

9 July, 2015Lexo më shumë

Miqësi të pa-zakonshme |FOTO GALERI|

Çdo specie e gjallë ka nevojë për miqësinë, dhe kësisoj pothuajse në 90% të rasteve kemi mundësinë të shohim miqësi shumë të mëdha mes specieve të të njejtit lloj dhe sigurisht që kur shohim raste ku ndodhë e kundërta dhe habitemi se si ndonjë familjarë apo mik i yni cmendet pas kafshëve dhe është aq i/e […]...

9 July, 2015Lexo më shumë

Tradhton burrin, detyrohet të ecë nëpër rrugë me një mesazh të varur në qafë (Foto)

“Dëshiroj ta shes trupin”, thoshte mesazhi i shkruar me dorë në gjuhë kineze dhe i varur në qafën e gruas e cila u pa duke ecur e turpëruar nëpër rrugët e provincës Jiangxi, Kinë....

9 July, 2015Lexo më shumë

Qyteti më i madh në botë që ka banorë më shumë se Kanada, Argjentina dhe Australia (Foto)

Pearl River Delta, në provincën Guangdong të Republikës Popullore të Kinës, është një zonë përreth grykëderdhjes së lumit Perla i cili rrjedh në Kinën Jugore. Kjo zonë apo ky qytet i madh është një rajon i cili përfshin rreth 42 milion banorë....

9 July, 2015Lexo më shumë

Shkollat ruse mësojnë si të bëhen selfie të sigurta

Ministria e Punëve të Brendshme të Rusisë, ka lansuar një kampanjë rreth “selfie të sigurt”, që u bën thirrje të rinjve të kenë më shumë kujdes në momentet kur bëjnë fotografi, duke i këshilluar të lexojnë me vëmendje një doracak që i mëson të jenë të sigurt gjatë fotografimit....

8 July, 2015Lexo më shumë

Mesazhi i Merkelit lidhet me ngjyrat që ajo i veshë!

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot po realizon turneun e saj në dy shtetet e Ballkanit, Shqipëri e Serbi. Por, ende pa dal me ndonjë qëndrim lidhur me këto vizita, mediat serbe i kanë bërë një vlerësim supersticioz, duke e analizuar ndikimin e veshjes së saj me disponim....

8 July, 2015Lexo më shumë

ÇMENDURI: Biletë aeroplani vetëm 19.85€ për kudo në botë !

Dielli është gjatë gjithë kohës dhe natyrshëm ethet e pushimeve e kanë kapur secilin. Nëse vetëm jeni duke kaluar nëpër këtë tundim, atëherë kjo kompani fluturimesh ka zgjidhjen për ju. Ryan Air për shumë njerëz anembanë botës për cmimet e avio-biletave shumë të lira. RyanAir biletën e parë e ka shitur biletën e parë para […]...

8 July, 2015Lexo më shumë

Nuk janë pasanikë, por të vetëm i ndërtuan kështjellat e tyre |FOTO|

Jo vetëm aristokratët dhe pasanikët janë ata që dëshiriojnë të jetojnë në kështjella, të tillë e ëndërrojnë edhe shumë njerëz të thjeshtë por si ata dhe të gjithë ne dorëzohemi kur e  kuptojnë  koston sa do të jetë kostoja si dhe koha që merr realizimi i një ‘ëndrre’ të tillë.  Por sigurisht se ka edhe të tillë […]...

8 July, 2015Lexo më shumë

14 Vjeçari me aftësi të jashtëzakonshme të parkourit |VIDEO|

Robbie Griffith është një adoleshent nga Skocia i njohur edhe si ‘makina vrapuese’. Ai është një shembull i jashtëzakonshëm. Edhe pse vetëm 14 vjec ai tashmë ka disa aftësi të quditshme të parkour’it, duke u ngjitur dhe kërcyer nëpër mure, rrotullime nëpër paisjet publike të fitnesit etj, shikojeni videon më poshtë dhe binduni. (lajmi.net)...

8 July, 2015Lexo më shumë

Tmerrohen qytetarët, gjarpri ngjitet në kabllon e rrjetit telefonik (Foto)

Një gjarpër i madh u pa duke u zvarritur përgjatë një kablloje telefonike të lartë 20 metra, përderisa banorët e shqetësuar e shikuan atë nga poshtë....

8 July, 2015Lexo më shumë

Kina po ndërton një hotel të kristaltë (Foto)

Kristali është një nga krijimet më të mira të natyrës, dhe tani ai është vendosur të jetë si frymëzim i një hoteli të ri mahnitës në Kinë....

8 July, 2015Lexo më shumë

Arrestohet pasi pozoi lakuriq me turistë pranë kullës Eifel (Foto)

Policia e Francës ka arrestuar një grua të zhveshur lakuriq, pasi ajo ishte duke u fotografuar me disa turistë, pranë kullës Eifel....

8 July, 2015Lexo më shumë

Pekini ndërton aeroportin më të madh në Botë |FOTO|

Kryqyteti i Kinës, Pekini, së shpejti do të fillojë ndërtimin e terminalit më të madh në botë. Sipas planit të studios së arkitekturës e udhëhequr nga njëra prej arkitekteve më të famshme në botë ‘Zaha Hadid’ terminali do të jetë pjesë e aeroportit të ri në qarkun Daxing, nëpër të cilin gjatë një viti kalendarik […]...

8 July, 2015Lexo më shumë

Këto janë 10 qytetet më të mira në Botë për vitin 2015 |FOTO|

Revista Travel & Leisure e specializuar në fushën e turizmit dhe udhëtimeve ka shpallur listën e qyteteve më të mira. Cmimet janë bazuar në një anketë që përfshinë përgjigjet nga mijëra udhëtarë me përvojë. Të listuara janë vende nga e mbarë bota, por vetëm Italia ka 2 qytete në këtë listë. (lajmi.net)   10. Jerusalemi […]...

8 July, 2015Lexo më shumë

KJO ËSHTË DROGA E RE ‘LOLO’: Kur ta shihni se çfarë bën s’do e provonit kurrë (Video)

Bota çdo ditë përballet me imazhe të tmerrshme të asaj se çfarë u bënë droga njerëzve. Në listën e substancave narkotike është shtuar edhe një e re. Bëhet fjalë për drogën “Lolo”, e cila po përdoret në Brazil. ...

8 July, 2015Lexo më shumë

6 vendet e mahnitshme ku mund të jetoni me pak para

Ekzistojnë disa vende të bukura ‘përrallore’ në botë, ku njerëzit mund të jetojnë me pak para. Mësoni më poshtë se cilat janë ato vende!...

7 July, 2015Lexo më shumë

Gruaja e tij humbi kujtesën, ai i dhuron asaj martesën e dytë ‘përrallore’

Gruaja e tij humbi kujtesën pas një aksidenti me veturë, kështu ai vendosi ta martojë atë për të dytën herë, për t’ia regjistruar në kujtesë pjesën më të mirë të jetës së saj që ajo gjithmonë e kishte ëndërruar. ...

7 July, 2015Lexo më shumë

Shtatë gjërat e shitura më shtrenjtë

Nuk bëhet fjalë për pasuri, por për statusin. Ndonjëherë gjëra të vogla shiten me çmime marramendëse....

7 July, 2015Lexo më shumë

Lind qengji me mbishkrimin “Allah”!

Në internet është shfaqur një qengj i cili ka rrëmbyer zemrën e miliona njerëzve, derisa pjesëtarë të besimit islam po pyesin nëse është në shitje ky qengj dhe për sa. ...

7 July, 2015Lexo më shumë

Personat më të shkurtë se 150 cm nuk do të mund të ngasin kamionë?

Personat që janë më të vogël se 150 centimetra në Rusi, së shpejti nuk do të mund të pajisen me patentë shoferë për autobusë, kamionë, tramvaj dhe trolejbus, nëse miratohet propozimi i ministrisë së shëndetësisë....

7 July, 2015Lexo më shumë

Deshti të fluturonte me 110 balona dhe karrige të kopshtit |FOTO & VIDEO|

Një djalosh nga Calgari në Kanada i cili duket se nuk njeh frikën, ‘morri’ qiellin në ditën e 5 korrikut, i ulur në një karrige luhatëse të kopshtit dhe kishte për qëllim që ti bënte reklamë kompanisë së tij për produkte pastrimi. “Vetëm një karrige kopshti që na kushtoi rreth 10$” tha djaloshi.” Përkundër ambicies që […]...

7 July, 2015Lexo më shumë

Gjendet ngjyra e qumështit e vjetër 49.000 vite! (Foto)

Para 49.000 viteve dikush në hapësirën e sotme që njihet si Afrika e Jugut, kishte përzier qumështin me argjilë me qëllim që të fitojë një ngjyrë. Por për çfarë ishte përdorur ajo mbetet një mister, por e rëndësishme është që përzierja ishte bërë shumë më herët nga përdorimi i parë i ngjyrës para 47.000 viteve!...

7 July, 2015Lexo më shumë

Shqiptari shkrep foton, irritohen grekët që presin 60 euroshin në radhë (Foto)

Nuk e pranojnë dot grekët para shqiptarëve që janë duke vuajtur dhe për 60 eurto në radhë. ...

7 July, 2015Lexo më shumë

Shpëton ariun 170 kilogramësh që po mbytej në ujë |FOTO & VIDEO|

Adam Warwick biolog në Komisionin e Rezervuarit të Kafshëve të Egra në Florida SHBA, nuk kishte mundur ta linte një ari të mbytej në ujë, kështuqë sapo kishte parë këtë pamje ai menjëherë ishte hedhur në ujë. Ariu i cili po mbytej në ujë, kishte arritur në zonën e banuar duke kërkuar ushqim por dikush […]...

7 July, 2015Lexo më shumë

Pëson sulm në kokë dhe zgjohet me një theks të fortë kinez

Nuk kam qenë kurrë në Kinë më parë dhe as nuk e kam folur gjuhën e tyre ndonjëherë, thotë ajo....

7 July, 2015Lexo më shumë

Momenti dramatik kur demi godet burrin 45-vjeçar në një festival në Spanjë

Një burrë 45-vjeçar u godit për vdekje nga një dem gjatë një festivali në lindje të Spanjës....

6 July, 2015Lexo më shumë

Një qen, 8 zogj dhe Hamsteri, miqtë më të jashtëzakonshëm (Foto)

Njihuni me Bobin, një qen i racës Golden Retriever shumë i shoqërueshëm. Ai jeton në Sao Paulo të Brazilit së bashkë me tetë gjallesa tjera....

6 July, 2015Lexo më shumë

Automekanikët më të shtrenjtë për femra

Një studim i realizuar së fundmi në Britani të Madhe, ka treguar se automekanikët u kërkojnë më shumë të holla femrave sesa meshkujve, edhe përkundër faktit që u kryhet shërbimi i njëjtë në veturat e tyre. Në mbi 182 auto-servisa në gjithë ishullin, është dëshmuar se klientët femra paguajnë mbi 60 euro më shumë se klientët meshkuj. ...

6 July, 2015Lexo më shumë

Bashkohet me djalin e kidnapuar para 15 vjetëve, falë një fotografie në Facebook

Një nënë nga Kalifornia dhe djali i saj adoleshent janë ribashkuar pas 15 viteve që kur ai u kidnapua nga ajo, dhe krejt kjo falë një fotografie të vjetër të familjes të postuar në Facebook....

6 July, 2015Lexo më shumë

Zbulime të reja për kompjuterin e lashtë misterioz

Një studim i ri sugjeron se kompjuteri i lashtë misterioz që u gjet më parë është edhe më i lashtë se që mendohej....

6 July, 2015Lexo më shumë

52-vjeçarja: Kujtojnë se jam e dashura e djalit tim (Foto)

Besojeni ose jo, Pamela Jackson është 52 vjeçe....

6 July, 2015Lexo më shumë

Pulat, peshqit dhe bretkosat, sensorë të besueshëm për tërmete?

Hulumtuesit nga qeveria kineze duket se kanë gjetur metodë interesante për të zbuluar më herët tërmetet që ndodhin në këtë vend. ...

6 July, 2015Lexo më shumë

Artistët pikturojnë me dritë, duke përdorur printerët 3D (Video)

Kush do të thoshte se artistët një ditë do të mund të pikturonin edhe me dritë? Sigurisht se kjo ishte diçka e paimagjinueshme më parë, por tani është bërë realitet....

6 July, 2015Lexo më shumë

Djaloshi 9-vjeçar zë një peshk më të madh se ai (Video)

Kegan Rothman ishte duke kaluar një ditë të mirë me babin e tij, kur ai për pak sa nuk u tërhoq në lumë nga një peshk gjigant....

6 July, 2015Lexo më shumë

Ndër aksidentet më të shtrenjta që keni parë (Foto)

Ky është një aksident që u dhemb të gjithëve....

6 July, 2015Lexo më shumë

Makinat më të çuditshme në botë

Më poshtë mund të shihni disa nga makinat më të çuditshme dhe unike në botë....

6 July, 2015Lexo më shumë

Të fshehësh tankun në bodrumin e vilës (Foto)

Ushtarët gjermanë ishin të ngarkuar për nëntë orë me një detyrë të pazakontë: të hiqnin një tank të Luftës së Dytë Botërore, të gjetur në bodrumin e një vile. ...

6 July, 2015Lexo më shumë

Pse nuk ka akullore nga rrushi?

Në verë kur është shumë nxehtë mënyra më e mirë për t'u freskuar është akullorja. ...

6 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Pro Kicker Frenzy