Kuriozitete – Page 143 – Lajmi.net

Aktuale

I ngjason mollës, por ky frut mund të ju vrasë

Molla helmuese, siç edhe njihet në mbarë botën, gjendet më shumë në Florida, Bahamas, Karaibe, Amerikë Jugore dhe Qendrore. Kjo lloj molle është bërë një shqetësim i madh për shkak të ngjashmërisë së madhe që ka me mollën e vërtetë....

28 July, 2015Lexo më shumë

10 vendet më të pabesueshme që ekzistojnë në botë (Foto)

Më poshtë mund t’i gjeni vendet më të pabesueshme në botë që ndoshta nuk e keni ditur se ekzistojnë....

28 July, 2015Lexo më shumë

Britanikët: Shqipëria sekreti më i ruajtur në Mesdhe

Caroline Shearing tregon për udhëtimin e saj në Shqipëri, pritjen e ngrohtë atje, ushqimin sublim të detit dhe Butrintin, njërin nga vendet më të rëndësishme arkeologjike të Evropës....

28 July, 2015Lexo më shumë

‘Çmenduria’ e radhës në sportet ekstreme parashuta e kapur në lëkurë të trupit |VIDEO|

Lëshimi me parashutë por të ngjitur në lëkurën tuaj? A do ta provonit këtë sport ekstrem!? Me siguri se shumë nga ne do të përgjigjeshin me një JO të madhe....

28 July, 2015Lexo më shumë

Ja pse nuk duhet të pini cigare gjatë ngasjes së veturës (Video)

Për shkak të varësisë nga nikotina një grua ka mundur të humb jetën. Një grua nga qyteti Velikiye Luki i Rusisë, gjatë ngasjes së veturës kishte ndjerë një erë të çuditshme në makinë, duke mos e ditur se çfarë është duke ndodhur. Dhe pas disa sekondave kishte vendosur të ndezë një cigare, që i mjaftoi që gjithçka rreth saj të kaplohet nga flaka , shkruan “Daily Mail”....

28 July, 2015Lexo më shumë

Momenti tmerrues kur një surfues pothuajse mbytet në valën gjigante (Video)

Pamje të tmerrshme janë kapur në momentin kur një surfues u kap nga vala më e madhe që keni parë ndonjëherë, që e bllokoi atë nën ujë për disa minuta....

28 July, 2015Lexo më shumë

Dhuroi gjithçka që kishte dhe ndërtoi këtë shtëpi për një jetë të thjeshtë

Një grua 35-vjeçare ka dhuruar pothuajse çdo gjë që ajo kishte në mënyrë që të mund të ndërtonte një shtëpi ultra-të vogël, në kërkim të një jete të thjeshtë....

28 July, 2015Lexo më shumë

A do të dëshironit ta kaloni natën në këtë hotel!? |FOTO GALERI|

Mund të duket e çuditshme, por mos e gjykoni. Hoteli i parë në Botë, i arinjve panda tanshmë është hapur, dhe ku tjetë përveç se në Kinë. ...

28 July, 2015Lexo më shumë

Rrihen të burgosurit si në filma (Video)

Një video e shfaqur në internet, tregon pjesë të një rrahje të organizuar në një qeli në Zelandë të Re, krejt kjo vetëm për kënaqësinë e të burgosurve të tjerë....

28 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me amerikanin, që gjysmë viti punon dhe gjysmë viti udhëton (Foto)

Amerikani i cili në rrjetet sociale prezantohet si “Ultra Romance” e ka vetëm një mision – që të vizitojë sa më shumë vende me biçikletë. Punën e konsideron si të panatyrshme, kurse deri më sot nuk ka arritur të grumbulloi të holla për të blerë ndonjë banesë apo shtëpi, derisa në secilin vend që e ka vizituar nuk ka qëndruar më shumë se gjashtë muaj, shkruan “Daily Mail”....

27 July, 2015Lexo më shumë

Ja se si qeveria meksikane zhduk dhunën mes të rinjve (Foto)

Qeveria meksikane ka dalë me një ide interesante për të bashkuar banorët e qytetit të vogël Palmitas, duke angazhuar edhe artistët lokal në këtë projekt, shrkuan “Metro”. ...

27 July, 2015Lexo më shumë

‘Tradita’ e tmerrshme e masakrimit të balenave në Ishujt Faroe |FOTO GALERI|

Trupat e balenave shtrihen në plazh, dhe një teh i mprehtë e përshkon qafën e balenës dhe pastaj gjaku fillon të rrjedhë lum dhe përzihet me ujin e ftohtë....

27 July, 2015Lexo më shumë

“Kurse të dashurisë” për veteranët danez

Iniciativa e autoriteteve daneze, që përmes “kurseve të dashurisë” t’iu lehtësoi rikthimin në jetën familjare veteranëve të luftës, ka hasur në interesim të madh. ...

27 July, 2015Lexo më shumë

Tri dekada pas shpërthimit, ja si duket Çernobili sot (Foto)

Kanë kaluar thuajse 3 dekada që prej shpërthimit të madh të Çernobilit që tronditi gjithë Evropën....

27 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me njeriun më të gjatë në histori të njerëzimit |FOTO GALERI|

Më 22 shkurt të vitit 1918 një fëmijë shumë normal i kishte lindur Harold dhe Addie Wadlow nga Alton, Illinois SHBA. Në ditëlindjen e parë Robert Wadlow peshonte 20 kilogram dhe ishte i gjatë 1 metër....

27 July, 2015Lexo më shumë

Ja se si kamioni nëntë tonësh “fluturon” 50 metra (Foto/Video)

Greg Godfrey ka vendosur një rekord të ri botëror në Booth të Montanas. Me një kamion të rëndë prej nëntë tonësh, ka arritur të kapërcej pengesën prej 50 metrave, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm i cili ishte 20 metra, shkruan "DailyMail". ...

27 July, 2015Lexo më shumë

Shikoni se si luftanija ruse për pak sa nuk e fundosë veten (Video)

Dita e marinës ruse është kremtuar dje në bazat e saj në flotën e katërt ruse. Dhe gjithçka kishte shkuar për mrekulli përveç se në Sevanstopol, ku lansimi i një rakete nga anija luftarake “Ladni” për pak sa nuk goditi anijen nga ku edhe ishte lansuar, shkruan 9news....

27 July, 2015Lexo më shumë

Gjakovë: I propozon fejesë nën ujë (Video)

Nganjëherë propozimet për fejesë apo martesë, janë shumë kreative, prandaj edhe marrin dhenë, duke u shpërndarë nëpër rrjetet sociale me të madhe....

27 July, 2015Lexo më shumë

Dasmë në Parkun Gërmia (Video)

Në parkun e Gërmisë po ndodhë diçka që nuk ka ndodhur më herët. Aty po festohet një dasmë....

27 July, 2015Lexo më shumë

Skulpturat natyrale të këtij artisti do t’ju lënë pa frymë |FOTO & VIDEO|

Fotografi dhe artisti perdorumues i cili është i lindur në Kanada Michael Grab, filloi të eksploronte diciplinën e artit antik të balansimit të shkëmbinjve, në Grykën Boulder të Kolorados. Që nga atëherë ky aktivitet është bërë praktikë ditore e meditimit për të, dhe nuk është asgjë e pa-zakontë nëse mblidhen turma njerësish për të parë punën e tij....

27 July, 2015Lexo më shumë

Imazhe shokuese: Piloti orgji në avion derisa voziste 300 njerëz (Video)

Një pilot gjatë udhëtimit nga Londra drejt New Yorkut në kabinën e tij ka ftuar ish-yllin pornografik e cila u bë e famshme me performancën e saj të turpshme në “X Factorin” britanik, duke e lejuar të “luajë” me komandat....

27 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me gruan më të fortë në Angli (Foto/Video)

Katherine Bartlett, është një 31 vjeçare nga Southamptoni i Anglisë. Ajo peshon 62 kilogramë dhe është e gjatë 1 metër e 67 centimetra....

27 July, 2015Lexo më shumë

Si ta ndërtoni një pishinë natyrale!? |FOTO GALERI|

Pishinat natyrale të ndërtuara vetë, janë zgjidhja më e thjeshtë dhe më e lirë në krahasim me pishinat e zakonshme, dhe më e mira e së mirës nuk do t'ju duhet eksperiencë aq e madhe në ndërim në mënyrë që ta ndërtoni këtë pishinë, në fotografitë më poshtë mund të këshilloheni dhe ti ndjekni hapat se si më lehtë të realizoni këtë projekt. /lajmi.net...

27 July, 2015Lexo më shumë

Ja si e kanë shëruar kokë dhimbjen egjiptianët e lashtë

Derisa sot me një pilulë ose pluhur të kombinuar pasojat e alkoolit zhduken brenda pak minutave, thuhet se egjiptianët e lashtë kishin përdorur qafore të punuara nga gjethet për ata persona që vuanin nga “kokë dhembja e alkoolit”, shkruan Yahoo.com....

26 July, 2015Lexo më shumë

Polici me ngjyrë ndihmon përkrahësin e grupit racist “Ku Klux Klan”, fotoja bën gjiron e botës

Fotografia e përkrahësit të grupit racist “Ku Klux Klan”, Rob Godfrey, e cila ishte bërë në fillim të kësaj jave, ka bërë gjiron e botës, për faktin se në të shihet një polic me ngjyrë duke e ndihmuar atë pasi ishte sëmurë, shkruan New York Times. ...

26 July, 2015Lexo më shumë

Fund i tmerrshëm për dy të rinj, hidhen nga trampolina pa e ditur se pishina ishte bosh (Foto/Video)

Dy djem kanë humbur jetën në mënyrë të frikshme natën duke gdhirë dita e sotme pasi janë hedhur nga trampolina e një pishine që mendonin se ishte e mbushur me ujë....

26 July, 2015Lexo më shumë

Përleshje brutale në supermarket (Video)

Pazari i mbrëmjes në një supermarket, në lindje të Londrës, është kthyer në rrahje dhe hedhje të gjësendeve....

26 July, 2015Lexo më shumë

Historia tmerruese e ‘synetisë’ së femrave në Egjipt (Video)

Ditët verore janë pjesa e vitit që u ofron më së shumti kujtime të lumtura fëmijëve, por në rastin e vajzave egjiptiane, kjo është periudha më e tmerrshme dhe mizore e vitit. Miliona nxënëse në Egjipt i frikësohen verës, se kjo nënkupton se fillon sezoni i prerjes së organeve gjenitale femërore....

26 July, 2015Lexo më shumë

Nëna sakrifikon veten për ta shpëtuar të birin, në dramën e përgjakshme të shkallëve elektrike (Video+18)

Në internet është shfaqur një video e tmerrshme që është regjistruar kamerat e sigurisë. Thuhet se ky incident ka ndodhur diku në Azi. ...

26 July, 2015Lexo më shumë

Tradita bizare e të rinjtëve kolumbianë, “aventura” seksuale me gomarë (Video)

Në veri të Kolumbisë po sillen fjalë bizare se të rinjët duan të bëjnë seks me gomarë dhe ajo atje është pjesë e “rritjes”....

26 July, 2015Lexo më shumë

Burri më lejonte të bëja seks me të tjerë për një vit, provë për ta shpëtuar lidhjen tonë (Foto)

Robin Rinaldi, një 50 vjeçare bëhej një grua e dëgjueshme gjatë vikendit, ndërsa pjesën tjetër të javës e shfrytëzonte për të shkuar me të dashurit e saj të ri në një banesë me qira....

26 July, 2015Lexo më shumë

Gruaja shtatzëne gjen ‘imazhin e një dinozauri’ në skanimin me ultrazë

Fetusi kishte ende 20 javë për të ardhur në këtë botë, por duket se tashmë kishte një fizik mjaft të zhvilluar....

25 July, 2015Lexo më shumë

Nëna ngjitet në shkëmb për ta shpëtuar djalin e saj të ngecur aty (Foto)

Një nënë e tmerruar dhe djali i saj u shpëtuan nga një helikopter, pasi që djali i saj ishte ngjitur në shkëmbin e lartë dhe kishte ngecur aty, e nëna ishte ngjitur për ta ndihmuar atë....

25 July, 2015Lexo më shumë

Tmerrohen kur gjejnë gjarprin në shtëpi (Video)

Një çift u frikësua për vdekje kur gjetën një gjarpër të madh të mbështjellë prapa një muri sapo u kthyen në shtëpi....

25 July, 2015Lexo më shumë

Nuk do ta besoni, sa ju kushtoi ndërtimi i kësaj shtëpie! |FOTO|

Për habi ata e ndërtuan këtë shtëpi qv ka dimensione 3 metra gjerësi dhe 4 metra gjatsi, ata vendosën ta ndërtonin këtë shtëpi në pyll, dhe krejt ajo u kushtoi rreth 4000 dollarë, dhe e ndërtuan vetëm për 6 javë, enterieri se si është organizuar dhe përshtatur për funksionalitet do t'ju lë pa frymë, dhe padyshim e vendosur në lisa të gjatë 3-4 metra pamja sapo del jasht është vetë mrekullia. /lajmi.net...

24 July, 2015Lexo më shumë

Surfuesi ia vë flakën vetes para se të rrëshqet në një valë masive (Video)

Ndoshta nuk është hera e parë që shihni një surfues ‘të nxehtë’ – por ky surfues ka bërë diçka të mahnitshme....

24 July, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë tejkalimi bën një mërgimtar në rrugën Prizren – Suharekë (Video)

Portali TherandaPost ka postuar një video ku shihet se si një mërgimtar bën një tejkalim që në Zvicër nuk do ta bënte....

24 July, 2015Lexo më shumë

Në këtë fshat të Zvicrës, paga mujore është mbi 3000 euro në muaj |FOTO|

Si duket kriza ekonomike nuk vlen për Zvicrëm, pasi duke bërë punët e zakonshme të një njeriu që jeton në fshat mund të fitosh deri në 3000 euro në muaj. Agjencitë agrokulturore në Zvicër janë të gatshme të shtojnë personelin dhe njëkohësisht pranojnë të punësojnë edhe refugjatë nga vendet e tjera....

24 July, 2015Lexo më shumë

Momenti kur bualli refuzon të dorëzohet gjatë betejës epike me 5 luanë të uritur (Foto)

Ky është momenti dramatik kur një buall i moshuar refuzoi të dorëzohet nga jeta, pavarësisht se pesë luanë ishin kacavjerrë në kurrizin e tij gjatë një beteje epike në Afrikën e Jugut....

24 July, 2015Lexo më shumë

Deputetja ushqen me gji vajzën e saj në Parlament (Foto)

Një fotografi e një nëne duke e ushqyer me gji vajzën e saj në Parlament është bërë hit në rrjetet sociale....

24 July, 2015Lexo më shumë

Këto pamje mund të shihen gjithkah nëpër Kinë |FOTO GALERI|

Por ka edhe raste të tilla kur pronarët e shtëpive të cilët nuk duan apo nuk mund të arrijnë marrëveshje për kompenzim, ata refuzojnë të dalin jashtë. Por ndërtimi vazhdon përreth tyre, duke i lënë shtëpitë e tyre të izoluara në mes të rrugëve të gjera apo si ishuj brenda hapësirës ku ndërtohen objektet e mëdha....

24 July, 2015Lexo më shumë

Treni godet limuzinën e ngecur në hekurudhë (Video)

Ky është momenti tronditës kur një tren 10,000 ton goditi një limuzinë që kishte ngecur në një kalim të hekurudhës....

24 July, 2015Lexo më shumë

A mund ta gjeni se ku fshihet ‘Leopardi i Borës’ !? |FOTO|

Leopardët e Borës janë shumë të rralla, aq të rralla sa që shumë njerëz i'a kushtojnë jetën vetëm për ta parë një të tillë. /lajmi.net...

24 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan