Kuriozitete – Lajmi.net

Aktuale

12 shenjat e Horoskopit dhe sekretet e tyre të patreguara ndonjëherë

Është e kotë ta mohosh: të gjithë kemi skelete në dollap dhe nganjëherë mund të kemi frikë edhe se do të zbulohen....

12 October, 2018 Lexo më shumë

Shkencëtarët ndryshojnë rregullat e riprodhimit tek gjitarët

Në një zbulim të madh në fushën e epigenetikës, shkencëtarët në Akademinë Kineze të Shkencave kanë arritur një sukses të pazakontë, duke ndryshuar rregullat e riprodhimit....

12 October, 2018 Lexo më shumë

Minjtë e të njëjtës gjini bëhen me bebe

Studiuesit nga Akademia e Shkencës në Kinë kanë bërë të ditur se kanë zhvilluar minj bebe nga dy nëna dhe pa baba....

12 October, 2018 Lexo më shumë

Astronomët zbulojnë më shumë mister radio sinjale nga hapësira e thellë

Njerëzit duan të ndezin pamjet e galaktikave të largëta të këputura nga teleskopët me fuqi të lartë, por nganjëherë dëgjimi në vend të shikimit mund të sjellë edhe më shumë lëkundje....

12 October, 2018 Lexo më shumë

Shkencëtarët nuk e dinë ende pse bletët vepruan çuditshëm gjatë eklipsit diellor

Në një studim të ri të publikuar në Analet e Shoqërisë Entomological të Amerikës , studiuesit shpjegojnë se bletët vendosën të marrin një pushim nga ditët e tyre të zëna gjithashtu. ...

12 October, 2018 Lexo më shumë

Një copë 12-kile e hënës është në ankand

Kushdo që nuk mund ta bëjë atë në hënë për të mbledhur disa shkëmbinj hënor tani ka mundësinë për të blerë një këtu në Tokë....

12 October, 2018 Lexo më shumë

U dehën aq keq sa që e blenë hotelin

Të gjithë bëjnë çmenduri kur dehen, por pak veta blejnë hotelin ku pushojnë....

12 October, 2018 Lexo më shumë

Gratë do të jenë në gjendje të kenë bebe pa ndihmën e meshkujve, kjo është metoda

Gratë australiane do të jenë në gjendje të kenë foshnja pa ndihmën e meshkujve brenda dy dekadave, thotë një ekspert i fertilitetit....

12 October, 2018 Lexo më shumë

Ky është parashikimi i horoskopit për ditën e sotme

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje....

12 October, 2018 Lexo më shumë

Vendos kamera të fshehtë në shtëpi, kap gruan mat

Një bashkëshort, i cili kishte dyshime mbi besnikërinë e gruas së tij vendosi të provonte dyshimet në kokë....

11 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO