Kuriozitete – Lajmi.net

Aktuale

Momenti i frikshëm kur peshkaqeni i “hidhet” në kamerë fotografit

Një seri e fotografive kanë kapur momentin e një peshkaqeni të bardhë prej pesë metrash doli nga uji, duke ardhur brenda centimetrave të një dore fotografike....

18 February, 2019 Lexo më shumë

Hetimi 1 miliardësh i NASA-s ofron pamje më të qarta të Jupiterit

Çdo herë në 53,5 ditë, sonda 'Juno' e NASA-s arrin mbi majat e reve të Jupiterit afërsisht 75 herë më shpejt se një plumb....

18 February, 2019 Lexo më shumë

Krijesa misterioze ‘gjysmë breshkë, gjysmë gjarpër’, po frikëson banorët e qytetit

Banorët e një qyteti kinez janë tronditur nga një 'peshk i çuditshëm' pasi doli nga një liqen në një park popullor më parë këtë muaj....

18 February, 2019 Lexo më shumë

Nëna 25-vjeçare sjell në jetë shtatënjakë, gjashtë vajza dhe një djalë

Një nënë e re ka sjellë në jetë shtatë fëmijë gjatë një lindje natyrale dhe thuhet se të gjithë fëmijët ishin në gjendje të përsosur dhe po bënin mirë....

18 February, 2019 Lexo më shumë

Ndaloni së bleri limona: Ja si mund t’i mbillni ata në shtëpinë tuaj

"Nëse jeta ju jep limon, atëherë bëni limonadë." Por, çka nëse nuk keni pasur kurrë nevojë për t'iu dhënë limon, sepse keni qenë në gjendje ta rritni vetë?...

17 February, 2019 Lexo më shumë

Fanta lanson shijën e re, ja me cilin frut kësaj radhe

Kompania 'Fanta' është duke shitur një aromë të re, me një frut tjetër kësaj radhe....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Lakra gjigante në madhësinë e një njeriu

Rozmari Norwood dhe burri i saj, Sean Cadman, kanë kaluar nëntë muajt e fundit duke u kujdesur për një lakër që rritej në fund të kopshtit të tyre....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Kontesti për fotografi më të bukur të natyrës, disa prej imazheve që triumfuan garën

Nëse kërkoni një “dritare” për të parë disa nga vendet më të bukura të botës, ndiqini fotografitë e mëposhtme....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Nga pirja e gjakut të kobrave deri tek ngrënia e tarantulave: Ushtrimet e vështira që kryejnë marinsat amerikanë

Stërvitja ushtarake vjetore Cobra Gold filloi të hënën në Tajlandë, ku trupat amerikane u nënshtruan një sërë detyrash rraskapitës në emër të mbijetesës...

17 February, 2019 Lexo më shumë

Bëhuni gati për një tjetër fenomen qiellor

Ju do të keni mundësinë të shijoni një pamje mahnitëse këtë javë, pasi ‘super snow moon’ e rrallë do shfaqet në qiell gjatë natës....

17 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO