Kuriozitete – Lajmi.net

Aktuale

Njihuni me njerëzit e çuditshëm që jetojnë të izoluar nga gjithçka (Foto)

Është një qytet i vogël me një popullsi prej 120 banorësh, ku nuk ka energji elektrike, internet, apo punë, ku duket se koha ka ndalur....

19 July, 2015 Lexo më shumë

30 qytetet më të shtrenjta në botë

Kryeqyteti i Sudanit Jugor, Juba, është emëruar si qyteti më i shtrenjtë për emigrantët. Kjo sipas renditjes vjetore të bërë nga kompania konsulente globale, ECA International....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Hidhet në lumin me krokodilë (Video)

Krokodilët janë zvarranikët më të rrezikshëm, nga prania e të cilëve çdo njeri do të stepej dhe do të shfrytëzonte çdo mundësi për të ikur sa më larg tyre. Por, një person u hodh vet në lumin me krokodilë....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Prekëse! 4-vjeçarja me kancer “martohet” me infermierin (Video)

Një paciente e vogël me kancer u “martua” me infermierin e saj të preferuar, një një ceremoni prekëse. ...

19 July, 2015 Lexo më shumë

Nusja që shpenzoi 1 mijë orë për qepjen e fustanit të dasmës (Foto)

Dita e dasmës është një moment shumë i veçantë në jetën e një çifti. ...

19 July, 2015 Lexo më shumë

Kaloi 22 vite duke çarë malin, për të krijuar rrugë për bashkëfshatarët (Foto/Video)

Njerëzit që jetojnë në fshatra të vogla zakonisht duhet të udhëtojnë në vende të tjera për të punuar. Kështu, nëse qyteti është larg 2km, kjo do të thotë se ju duhet të udhëtoni 2km për të shkuar në punë. ...

18 July, 2015 Lexo më shumë

Njihuni me fëmijën që është dy herë më i madh se nëna e tij (Foto)

Mark Andrews është një fëmijë i cili duhet të lakohet poshtë për të puthur nënën e tij, për shkak që edhe pse është vetëm 19-muajsh, ai tashmë është më i madh se ajo....

18 July, 2015 Lexo më shumë

Momenti kur gruaja lind në veturë, nuk duroi deri në spital (Video)

Ky është një moment i pabesueshëm, pasi një grua fillon lindjen në ulësen e veturës, teksa burri i saj mundohet ta dërgojë atë deri në spital....

18 July, 2015 Lexo më shumë

Shikoni çfarë ndodh kur e hedhë topin e basketbollit nga ky pellg (Video)

Një video ku shihet një top i basketbollit duke rënë nga një pellg është bërë hit në mediat sociale, falë efektit të çuditshëm fizik që e bën topin të fluturojë në vend se të bie direkt poshtë....

18 July, 2015 Lexo më shumë

Ja çfarë bëjnë në hundë një fis indian (Foto)

Këto foto të rralla janë vepër e Cezary Wyszynski, që pati mundësinë e rrallë të fotografonte gratë e fisit Apatani në Arunachal Pradesh të Indisë....

17 July, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO