Kuriozitete – Lajmi.net

Aktuale

Shndërrohet në zezak pas transplantimit të mëlçisë nga donatori afrikano-amerikan (Foto)

Një burri të bardhë të cilit i është dhënë mëlçia e re nga një donator afrikano-amerikan, ka pranuar haptazi se pas operacionit lëkura ka filluar ti bëhet e zezë....

15 July, 2015 Lexo më shumë

Përqafon dhe përkëdhel pitonin gjigant

Ai është një nga grabitqarët më vdekjeprurës në botë dhe mund të gëlltisë lehtësisht një fëmijë të vogël, por vogëlushja Alisha-Mae nuk ka fare frikë nga pitoni 4 metra i gjatë, që mbështillet rreth saj....

15 July, 2015 Lexo më shumë

Helikopteri ushtarak ulet në një fushë të minuar, më pas ndodh katastrofa! (VIDEO)

Helikopter arriti të ulet në tokë, por vetëm disa sekonda pas uljes një nga mina ka shpërthyer....

15 July, 2015 Lexo më shumë

Miu shkakton rrëmujë në xhami, lëndohen 80 veta (Video)

Një mi ka shkaktuar panik dhe tollovi në xhaminë Casablanca në Maroko, duke lënë kështu 80 të lënduar, shumica prej tyre femra, raportojnë mediat marokene....

15 July, 2015 Lexo më shumë

E zuri gjumi para diktatorit, ekzekutohet direkt ministri korean

Ai u ekzekutua pasi duket se e kishte zënë gjumi gjatë një aktiviteti ushtarak. Që në maj kishte spekulime për vdekjen e ministrit të Mbrojtjes në Korenë e Veriut....

15 July, 2015 Lexo më shumë

Videoja që ka ngritur në këmbë Ballkanin: Nxënësi maltreton profesorin! (Video)

Në Bosnje dhe Hercegovinë është shfaqur një video që ka nxitur një ortek komentesh të ashpra, duke tronditur opinionin në vend dhe rajon. Në atë video shihet qartazi se si nxënësit e një shkolle të mesme në Cazin ngacmojnë profesorin e tyre....

15 July, 2015 Lexo më shumë

Lufta e shqiponjës me dy pulëbardha, kush fitoi?

David Canales një fotograf nga Alaska ka bërë ndoshta foton e jetës, pasi që në fotografi kapi “luftën” e një shqiponje me dy pulëbardha, shkruan Huffington Post....

15 July, 2015 Lexo më shumë

QESHARAKE, shikoni çka fotografoi ‘Google Street View’ diku në Ballkan |FOTO|

Kjo foto po bën xhiro nëpër shumë faqe në rrjetin social facebook kryesisht faqe nga vendet e Ballkanit, ku kamerat e 'Google Street View' kanë regjistruar një pamje të disa grave duke larë tepia. Adresa e saktë nuk dihet, por sido që të jetë kjo sado që është qesharake është edhe realitet, transmeton lajmi.net ...

15 July, 2015 Lexo më shumë

30 kafshët e rralla përreth botës (Foto)

Këto kafshë të bukura duken sikur janë nxjerrë nga faqet e një libri me tregime mitike, apo janë të transportuara nga një botë tjetër jo si e jona....

15 July, 2015 Lexo më shumë

Topogani më i gjatë në Botë që theu rekordin Guinness |FOTO & VIDEO|

Qejfi ka arritur në një nivel tjetër (më lartë) në Action Park të New Jersey't. Në këtë vend është shtuar edhe topogani më i gjatë në botë që është i gjatë 700 metra. Pa asnjë dyshim një vend që pritet të mbledhë shumë vizitorë për të shijuar këtë aventurë....

15 July, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO